PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca galeria problem 3d wall



ivi
14-04-2010, 18:36
Witam. Zainstalowalam sobie Phoca gallery i ogolnie dziala w podstawowej wersji ale jezeli chce sobie uruchomic opcje 3d wall to wyskakuje mi komunikat i lipa.. Wie moze ktos jak to ugryzc? Z gory dziekuje za odpowiedz :)*
2462

Dylek
14-04-2010, 20:48
Z komunikatu wynika, że musisz wrzucić plik crossdomain.xml do głównego katalogu na serwerze.

ivi
14-04-2010, 20:50
wrzucilam. Tzn joomle mam zainstalowana na serwerze w katalogu cmsportal. adres strony to www.nazwa.pl/cmsportal i tutaj jest wrzucony ten plik z paczki, no i nadal nie dziala. Musze go wrzucic na serwer w glownym katalogu? tzn www.nazwa.pl kidedy moja strona to www.nazwa.pl/cmsportal ? bo nie mam tam dostepu poki co

palyga007
14-04-2010, 22:03
Ja wrzuciłem do katalogu gdzie znajduje się Joomla! i zadziałało.(płatny hosting)
Chociaż przyznaję, że na localhost w tym samym układzie dostawałem ten sam komunikat co Ty.
Także problem może być po stronie serwera.
Pan Jan Pisze:

Hi, if you get problems with crossdomain.xml, then it is between server and flash plugin. So try to check if the file is located in root of your server, try to test if it can be read, etc.
Pozdrawiam

ivi
26-04-2010, 12:13
Po wrzuceniu tego pliku do glownego katalogu nazwa.pl zadzialalo :]

cichy187
28-10-2010, 19:09
Jakiego pliku i gdzie on jest ? xD

palyga007
28-10-2010, 19:21
Kolejny bez dostępu do Google? Lenistwo osiąga już chyba wszelkie granice..
Miałem zrobić :"Wiem, ale nie powiem" ale... potem będą gadać, że jestem be i takie tam...
info ze strony phoca.cz
ZIP Package/other/cooliris/crossdomain.xml)

Tonks
17-05-2011, 07:24
Mam problem z elementem Phoca Gallery,(joomla1.5.21) PhocaGallery wersja2.6.2 , wszystko biegało fajnie dopuki nie zmienili PHP4 w bazie na PHP5, od tej pory poprawiam błędy we wszystkich komponentach, ale z tym sobie nie radze.

Gdy odpalam galerie 3D, zamist fajnie biegającej galerii mam komunikat: <?xml version="1.0"?><!DOCTYPE cross-domain-policy SYSTEM "http://www.marcomedia.com/xml/dtds/cross-domain-policy.dtd"> <cross-domain-policy><allow-access-from domain="*.cooliris.com"/>
To allow cooliris read

pewnie to coś prostego ale dla mnie problem, proszę o jakąś wskazówkę co robić, jeśli był już taki temat na pewno będę szukać
dzięki z góry!

---------- Post dodany o 06:24 ---------- Poprzedni post był o 05:54 ----------

zapomniałam dodać że odpowiedni plik jest w głównym katalogu

Gall Anonim
17-05-2011, 10:21
Pozwolę sobie się wtrącić i odbiec parę słów od tematu.
Wszyscy używacie ściany cooliris poprzez phoca galery
Proponuję w tym konkretnym przypadku inne rozwiązanie.
Cooliris Wall bardzo fajnie tworzy się z wykorzystaniem generatora na ich witrynie patrz tutaj (http://www.cooliris.com/yoursite/express/)
Po wygenerowaniu skryptu wystarczy w dowolnym artykule lub mod własny html po przełączeniu na edycję html wkleić kod skryptu
i naturalnie poprawić w nim parametry rozmiaru galerii na oczekiwane.
Skrypt może pobierać pliki fotek z różnych źródeł (ustawiamy podczas generowania)
Osobiście najczęściej ustawiam pobieranie z konta picasa
Przsłanki:
nie zajmuję miejsca na własnym serwerze
mogę wrzucić do picas'y za pomocą ich programu bardzo dużą ilość fotek w krótkim czasie
fotki podczas "wrzucania" na konto picasa mogą być automatycznie "skalowane" - rozdzielczość, rozmar (ustawiam tylko raz)
fotki mogą podczas "wrzucania" być automatycznie zaopatrywane w znak wodny
łatwiej nauczyć klienta posługiwania się picas'ą niż phoca gallery
Pzdr
P.S. przy tm rozwiązaniu Wasz problem z plikiem xml nie występuje - plik jest zbędny
P.S.II Tutaj przykładzik z wykorzystaniem wygenerowanego j.w. skryptu i joomla 1.6.3 (przedtem stawiałem to na 1.5.xx)
(http://www.fotocud.pl/portret)

Tonks
18-05-2011, 07:10
ok:) dzięki spróbuję:) mam nadzieje że się uda. Na pewno napisze jak poszło:)

---------- Post dodany 18-05-2011 o 05:10 ---------- Poprzedni post był 17-05-2011 o 09:47 ----------

Twój pomysł Gal Anonim jest OK, działa szacun, udało mi się zrobić, ale jest jeden mankament, jak masz zdjęcia i je chcesz otworzyć w dużym oknie wrzuca mnie do albumu picassa, i tu jest problem właściciel str woli by albo w ogóle nie było tej opcji albo otwierało w osobnej białej karcie anie w Pascalu. Znasz na to jakiś sposób?

Gall Anonim
18-05-2011, 08:09
Zerknij na forum od coolirisa
Pzdr

dragons86
07-12-2011, 19:20
Miałem podobny problem co osoba na pierwszej stronie.Chodziło o plik crossdomain.xml.
Umieściłem go gdzie trzeba,ale nic mi się nie wyświetla.Tzn nie mam już tego komunikatu co wcześniej.Ale nie wyświetlają się obrazy.Uważam że wszystko mam dobrze ustawione.Nie wiem może ktoś coś poradzi.

Gall Anonim
07-12-2011, 21:40
Jeżeli wszystko byłoby dobrze to by działało - sprawdź - jeszcze raz wszystko od początku.