PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a JavaScript



-Miszczu-
14-04-2010, 19:33
Witam.
Może wie ktoś jak joomla reaguje na java scripty? Mam skrypt, ktory chcialbym dorzucić do szablonu. Sam na oddzielnej stronie, dorzucony do html'a, działa bez zarzutów, natomiast dorzucony do strony na joomli nie działa prawidłowo. Mowa o skrypcie, który tworzy suwak w ściśle określonym obszarze kontentu.
Może takie pliki *.js również trzeba dopisywać do templateDetails.xml? Wie ktoś coś na ten temat?

Pozdrawiam.

Dylek
14-04-2010, 20:59
A jak wyłączysz edytor przy wpisywaniu skryptu w treść artykułu?

-Miszczu-
15-04-2010, 15:24
Ale skrypt nie znajduje się w treści artykułu, tylko skrypt z zalożenia ma okalać artykuł. Po dodaniu skryptu, ma powsta ramka z suwakiem bocznym a w ramce ma pojawić się artykuł. Ramka się pojawia, suwak również, ale nie zostają wczytane obrazki (tło ramki, obrazek strzałek i obrazek suwaka) do tego nie działa przewijanie.

Stwierdziłbym, że skrypt jest do chrzanu... jednak zrobiłem zwykłą stronkę w html'u bez joomli, wrzuciłem ją na serwer drugi i wszystko działa jak należy.

Tutaj jest właśnie ten działający na zrobionej przeze mnie stronie: http://rt.piasta.pl

moje
15-04-2010, 15:35
A jaki to jest szablon Joomla, do którego chcesz zastosować suwak?

Może następuje konflikt plików JS, próbowałeś użyć mootools (które jest już w Joomla)? Czy oprócz samego JSa wykonywałeś jakieś modyfikację (nadpisywanie szablonem) komponentu artykułów?

-Miszczu-
15-04-2010, 15:40
Szablon jest zrobiony całkowicie przeze mnie.

Nigdy nie korzystałem z "mootools".

Jedyna modyfikacja to była podmiana linków do obrazków, które są na 100% podmienione poprawnie.

moje
15-04-2010, 15:45
Może trzeba coś jeszcze podmienić/pozmieniać (korzystając z nadpisywania szablonem) w komponencie artykułów. Nie znam kodu, którego używasz.

brainac
15-04-2010, 16:22
Czy skrypt w ogóle zaczyna się wykonywać? Skrypty JS powinno dodawać się metodą JDocument::addScript, a nie po prostu wklejać do szablonu w tagu **********

-Miszczu-
15-04-2010, 17:01
Wrzuciłem go tak jak to zostało opisane w artykule http://wiki.joomla.pl/index.php/Dodawanie_JavaScript

A może pytanie z innej beczki: Zna ktoś jakiś moduł do joomli który zrobi scrollery? Myślę, że to by było najoptymalniejsze dla mnie rozwiązanie. Oczywiście ważne aby był non-commercial.
Sporo czasu poświęciłem na szukanie tego w Internecie ale nic sensownego nie udało mi się znaleść.

brainac
15-04-2010, 17:27
A masz gdzie to pokazać, żeby Firebugiem prześledzić? Osobiście korzystałem z tego skrypciku http://solutoire.com/2008/03/10/mootools-css-styled-scrollbar/. Nie jest modułem ale korzysta z Mootools, a jak na pewno wiesz, w joomli mootools jest. Żeby nie robić sobie już zamieszania z plikami, dodawałem ten kod metodą addScriptDeclaration(), ale nie powinno mieć to znaczenia.

-Miszczu-
15-04-2010, 17:41
Strony za bardzo nie chcę udostepniać, bo myślę, że klient byłby zniesmaczony gdyby dowiedział się, że udostepniam nieskończony produkt, który zamierza u mnie nabyć.

W każdym razie poszukam informacji na temat tego Mootools. Słyszałem o tym z 2-3 razy... tzn wiem, że coś takiego istnieje ale zupelnie nie mam pojęcią co to jest.

brainac
16-04-2010, 16:47
Warto się zapoznać, bo sporo ułatwia. Aczkolwiek do użycia tego skryptu wystarczy wiedzieć, że trzeba załadować mootools, jeśli jeszcze nie jest załadowany, najwygodniej JHTML::_('behavior.mootools') ewentualnie ('behavior.mootools', 'more'), bo nie pamiętam, które klasy gdzie są. A sam skrypt jest bardzo łatwy do wpięcia na podstawie instrukcji autora.

szymonmag
23-06-2010, 13:03
MIszczu mam pytanie, czy udało Ci się umieścić kod JS w Joomla? jeśli tak to opisz dokładnie jak to zrobiłeś