PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 zła optymalizacja.



czarny_85
14-04-2010, 20:43
Mój problem jest następujący. Mam portal z ogłoszeniami o pracę, oparty na sobi2. Wszystko ładnie, problem się zaczął gdy zacząłem optymalizować stronę za pomocą komponentów (różnych) do sobi2. Samą Joomle z optymalizowałem szybko. Chodzi o to, że komponenty te dobrze działają gdy tytuły ogłoszeń się nie powtarzają, lecz to jest giełda pracy i tytuły ogłoszeń się często powtarzają. I w tedy gdy ten komponent jest włączony ogłoszenia o tych samych tytułach się dublują. Musiałem go wyłączyć aby było dobrze. Np. miałem 8 różnych ogłoszeń "fryzjer", to te wszystkie 8 były wyświetlane jako jedno ogłoszenie które miało najwcześniejszą datę dodania.

Ma ktoś jakiś pomysł aby po włączeniu np. komponentu sh404sef się nie dublowały ogłoszenia. Jestem w stanie zapłacić za pomoc.

Używam również sobi2 do katalogu firm, w tym przypadku tytuły się nie dublują i optymalizacja za pomocą sh404sef jest ok.

Przeszkadza mi to w pozycjonowaniu strony, gdyż przez złe z optymalizowanie pozycjonowanie się bardzo wydłuża oraz jest ciężkie oraz wolne. I linki wyglądają strasznie.