PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność ładowania skryptów przez addScript



brainac
15-04-2010, 14:02
Mam problem z kolejnością ładowana skryptów przez metodę JDocument::addScript(). Po niewyjaśnionym padzie serwisu, nad którym pracuję (przywróciłem bazę z kopii zapasowej i wszystko przestało działać) byłem zmuszony do odtworzenia wszystkiego tylko na podstawie plików i kawałków bazy, na której Joomla odmówiła pracy. Ogarnąłem już prawie wszystko, ale widzę, że jest problem z JavaScriptem.

Zmieniła się kolejność ładowania plików. Na stronie głównej (komponent K2) najpierw ładują się dwa moje, które wykorzystują mootools i od razu powodują błędy, a dopiero później pojawia się mootools. Natomiast na stronie rejestracji wszystko jest OK - ładuje się mootools, modals, a później dopiero moje własne. Co może być przyczyną takiego zamieszania?

brainac
15-04-2010, 16:31
Yuppie! Znalazłem rozwiązanie, dość banalne, ale pierwszy raz byłem zmuszony z niego skorzystać. Nie wiem czemu kiedyś działało, a teraz przestało, ale wystarczy dodać metody:
JHTML::_('behavior.mootools', 'more');
JHTML::_('behavior.modal'); i mamy pewność, że biblioteki zostaną załadowane wcześniej. Może komuś się jeszcze przyda.