PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki



Narem
15-04-2010, 16:08
Tak, tak, wiem, było o tym wiele tematów, ale niestety nic mi nie pomogło.

Spójrzcie na moją stronę ubuntu-w-ustce.iblogger.org (http://forum.joomla.pl/ubuntu-w-ustce.iblogger.org) .
Strona jest założona na hostingu byethost.com, miałem z początku język angielski, ale doinstalowałem też polski, wszystko było dobrze dopóki nie wziąłem się za robienie menu po lewej stronie, jak widzicie jest tam napisane "Strona glówna" a nie strona "Strona główna", gdyż jak napiszę "ł" to mi stawia znak zapytania, myślałem że tak jest tylko w menu, ale kiedy napisałem testowy artykuł to okazało się że polskie znaki mi nie działają, oczywiście wszystkie teksty z pliku językowego są po polsku i polskie znaki mają, ale nie to co ja napiszę.
Próbowałem PHPmyAdmin zmieniłem wszystkie tabele na "utf8_general_ci" (coś takiego), ale to nie pomogło, wszyscy mówią żeby w pliku templatki zmienić kodowanie, ale gdzie do cholery jest ta linijka bo ja takiej nie widzę, albo próbowałem wrzucić ten kod do pliku głównego index.php
setlocale(LC_ALL, 'pl-PL.utf8', 'pl_PL.UTF8', 'pl_PL.utf8', 'pl_PL.UTF-8', 'pl_PL.utf-8', 'polish_POLISH.UTF8', 'polish_POLISH.utf8', 'pl.UTF8', 'polish.UTF8', 'polish-pl.UTF8', 'PL.UTF8', 'polish.utf8', 'polish-pl.utf8', 'PL.utf8'); ale gdzie? Do której linijki? Bo wstawiłem na końcu i nie pomogło.

Proszę nie usuwać tego tematu, gdyż nic mi nie pomagało, żaden poradnik, i jeśli można to proszę o wytłumaczenie jak dla zielonego każdego pomysłu.

moje
15-04-2010, 16:17
Kodowanie zmieniasz w pliku index.php szablonu.

A próbowałeś wpisać w nawie z ł, a w aliasie z ł (wszystko małymi literami i z "-" zamiast spacji)?

Jaką masz wersję Joomla i skąd ją pobrałeś?

Narem
15-04-2010, 16:20
Kodowanie zmieniasz w pliku index.php szablonu.

Ale tam nie ma linijki z jakimkolwiek kodowaniem, nic nie mogę znaleźć.

moje
15-04-2010, 16:26
A jakie masz obecnie kodowanie?

Wpisałeś ręcznie ten alias i nazwę?

EDIT:

Jeśli nie masz, to zawsze możesz dodać: docs.joomla.org + setCharset ;)

Narem
15-04-2010, 18:41
Alias automatycznie usunął polskie znaki i wstawił zamiast "ł" to "l" zamiast "ę" to "e"
Zmieniłem styl na inny ale polskich znaków jak nie było tak nie ma, czekam jeszcze na jakieś pomysły bo szkoda by mi było zmieniać joomlę, gdyż najbardziej mi przypadła do gustu.

moje
15-04-2010, 19:24
Się powtórzę.

... Jaką masz wersję Joomla i skąd ją pobrałeś?

Narem
15-04-2010, 20:03
Przepraszam, teraz piszę i z komórki i z pamięci.

Wersja joomla to ta najnowsza, czyli bodajże 1.5.15 chyba.
Skorzystałem z automatycznego instalatora na byethost.com, i później założyłem stronę na cba.pl i stamtąd zrzuciłem polski język na moją stronę.

moje
15-04-2010, 20:06
To nie korzystaj z automatycznego instalatora, tylko zainstaluj ja sam, a pobierz wszystkie pliki z joomla.pl ;)