PDA

Zobacz pełną wersję : Prosty system rezerwacji za free.



Piuro
16-04-2010, 11:29
Witam

Postaram się krótko i na temat.

Jakiś czas poszukiwałem prostego systemu rezerwacji, najlepiej za free.
Postawione wymagania systemu:
1. wystarczy obsługa tylko jednego apartamentu.
2. miał prezentować na stronie w formie kalendarza zarezerwowane i wolne terminy.
3. aby zarezerwować dany termin przeglądający miał:
- wybrać "datę od", "datę do",
- wpisać swoje dane
- zaakceptować regulamin
- zatwierdzić.
4. osoba zarządzająca ma otrzymać wiadomość o rezerwacji i ztwierdzić rezerwację (tak aby na stronie zaktualizował się kalendarz).

Niestety nic darmowego nie znalazłem a komercyjne rowiązania w większości wyglądały na bardzo rozbudowane (obsługa wielu hoteli) lub wymagały comiesięcznej płatności - odpada (np.: planyo).

Zrodził mi się pomysł na stworzenie takiego systemu rezerwacji z dwóch darmowych dodatków:
(1) jevents razem z dodatkiem mod_jevents_cal - do prezentacji kalendarza rezerwacji.
(2) aiContactSafe - do zbudowania formularza rezerwacji.

aiContactSafe skonfigurowałem dla potzreb formularza rezerwacji, dodałem min. pola data od, data do oraz checkbox "Przeczytałem i akceptuję regulamin" (sam regulamin jest zamieszczony w PDF).
Obydwa dodatki opublikowałem w artykule za pomocą {loadposition ....}, tak że po lewej stronie jest formularz a po prawej kalendarz pokazujacy aktualny, poprzedni i następny miesiąc (oraz oczywiście zdarzenia czyli rezerwacje).
Osoba administrująca otrzymuje mailowo na skrzynkę zgłoszenie rezerwacji (dzięki aiContactSafe), następnie musi zalogować się na zaplecze i dodać zdarzenie w jevents.
Może również obsługiwać otrzymane maile przez aiContactSafe na zapleczu Joomli.

Wszystko pięknie, jednej rzeczy tylko brakuje - integracji i automatyzacji.
Aby administrator nie musiał ręcznie wpisywać zdarzenia w jevents, ale żeby mógł kliknąć (np. na zapleczu w aiContactSafe obok maila) "zarezerwuj" a automat sam dodawał rezerwację do jevents a następnie wysyłał maila do rezerwującego o powodzeniu rezerwacji.

Proszę o opinie i sugestie na temat tego rowiązania.
Jak można to jeszcze lepiej zrobić?
Czy da się te dwa dodatki zintegrować?
Może ktoś ma inny pomysł na zbudowanie prostego systemu rezerwacji?

Pozdrawiam