PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z VM i prawami plików-katalogów po przeniesieniu na nowy serwer



Aeon
16-04-2010, 21:00
Witam,

Stworzyłem stronę ze sklepem w oparciu o VM, początkowo była ona na moim serwerze. Gdy skończyłem prace przeniosłem stronę i sklep na serwer klienta bo takowy posiada.. I tu zaczyna sie mój problem:

na moim serwerze pliki miały prawa 644 a katalogi 755, wszystko chodziło ok. Po przeniesieniu na nowy serwer zmieniłem w pliku konfiguracyjnym sklepu virtuemart.cfg.php ścieżkę do strony na nową, żeby sklep działał ok. Problem polega na tym, że nagle prawa które mają pliki i katalogi sklepu (czyli odpowiednio 644 i 755) przestały uprawniać mnie do zarządzania sklepem online z panelu administracyjnego.. chociaż na moim serwerze miały właśnie takie prawa, to po przeniesieniu na nowy nie mogę nic zrobić w sklepie, np nie mogę zmienić zdjęcia produktu bo nie mam prawa zapisu do folderu ze zdjęciami..

dopiero zmiana praw plików na 646 a folderów na 777 pozwala mi na administrację online, ale wtedy to jest tak że zarówno właściciel, grupy, jak i publiczne prawa dostępu mogą odczytywać zapisywać i wykonywać.. boje sie że ktoś przez te prawa publiczne rozwali mi sklep.. co zrobić zeby prawa plików były spowrotem na 644, katalogów na 755 i żeby wszystko chodziło jak dawniej tyle że na nowym serwerze??