PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w dodatkach nie zapisują się?



curt
17-04-2010, 00:15
Witam,

mam pewien problem, otóż wdrażam pewną stronę do Joomla i standardowo chciałem włączyć edytor xStandard 2.0. Robiłem to jak zwykle: Panel/extensions/plugin manager/enabled przy xstandard 2.0

Niestety, przy pisaniu artykułu jest dalej podstawowy edytor.

Kolejnym problemem okazało się wrzucenie mod_minifrontpage. Wrzuciłem go za pomocą instalatora w panelu, wyskoczył dialog, że instalacja zakończona powodzeniem, ale też nic się nie zmieniło podczas pisania artykułów (kliknąłem na enabled w extensions/modules, czy trzeba go gdzieś jeszcze włączyć?)

Co może być powodem takiego dziwnego zachowania?
Z góry dziękuję.

moje
17-04-2010, 01:28
W konfiguracji strony jak i indywidualnych ustawień konta użytkownika określasz edytor tekstów.

A może trzeba sprawdzić ustawienia tego modułu?

curt
17-04-2010, 10:23
Faktycznie, zapomniałem o ustawieniu konta admina, ale gdy tam przypisałem mu Xstandard Editor i włączyłem ten plugin w Plugin Manager, to przy pisaniu artykułów nie miałem żadnego edytora.

A gdzie ustawienia tego modułu jeszcze mogę sprawdzić to nie wiem...

Ustawiłem moduł jeszcze, aby wyświetlał się w user1. Teraz fajnie wyświetla się na stronie głównej, ale nie wiem jak pisać artykuły, by przypisane one był do tego modułu.

Edit:

z modułem sobie poradziłem, był to mój błąd.

Natomiast dalej nie wiem co jest z tym edytorem...

zwiastun
17-04-2010, 11:40
Aby używać tego edytora, nie wystarczy go ustawić jako domyślny. trzeba jeszcze pobrać ze strony projektu plik instalujący edytor w systemie Windows.

curt
17-04-2010, 11:42
O, dzięki za podpowiedź.

Z tym, że na każdym innym serwisie, który mam na joomla! mogłem bez problemu od razu go włączyć.

Jednakże, czy mógłbyś mi wskazać, gdzie mogę ściągnąć taki plik?
Z góry bardzo dziękuję.

zwiastun
17-04-2010, 11:54
Korzystaj z Google. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: http://www.xstandard.com/