PDA

Zobacz pełną wersję : Ile to może kosztować?



maniek90
17-04-2010, 09:33
Bardzo podoba mi się ta templatka:
http://www.orcon.net.nz/#/at-home

Nie chodzi mi o grafike, ani elemnty flasha, tylko o same MENU i zarys strony (taki prosty)

Chciałbym, aby mi ktoś coś takiego wykonał, ewentualnie może jest podobna do tej jakas inna templatka, darmowa ew. jakas płatna.

Wogóle ile coś takiego mogłoby mnie ksoztować?
dzieki z góry.

Robster
17-04-2010, 11:15
Wszystko zależy od wykonawcy. Strona nie wygląda na skomplikowaną, więc nie będzie to cena z górnej półki.
Jeśli zlecisz wykonanie firmie cena będzie znacznie większa niż od osoby fizycznej. Jednak firma wykona ci to profesjonalniej (tak jest w 90% przypadków). Osoby fizyczne mają to do siebie, że może nią być informatyk z zawodu, z dużym doświadczeniem, ale i student, uczeń gimnazjum/liceum/podstawówki(!). I poziom wykonania przez takie osoby jest naprawdę różny.

Moim zdaniem cena może mieścić się między 200-800zł, w zależności kto ją będzie wykonywał (razem z grafiką). Pewnie będą i droższe propozycje wykonania, ale nie zwracałbym na nie uwagi, przy takiej stronie.

KejeN
17-04-2010, 11:43
Jeśli chodzi Ci o układ to można taki uzyskać w wielu darmowych szablonach (przykładami nie sypnę musisz poszukać sam). Wystarczy 7-8 odpowiednio ułożonych pozycji modułów w szablonie i masz taki układ:D

zwiastun
17-04-2010, 11:49
@Robster, wybacz, ale unikajmy tego typu dywagacji. Pewno i znajdzie się ktoś, kto taką stronę wykona za wskazane przez Cię 200-800 zł, ba - zdarzy się może i ktoś, kto zrobi za darmo. Jeśli jednak już chcesz zabierać w tej kwestii głos, to przydałaby Ci się pełniejsza orientacja w rynku usług webmasterskich. Cena wykonania takiej witryny u profesjonalisty częściej niż Ci się wydaje przekroczy 1000 zł. A powierzanie pracy nieprofesjonaliście sensu wielkiego nie ma. Wskazana prze Cię kwota może nie wystarczyć nawet na szablon, jeśli ma być, a pewno ma być, niepowtarzalny

Robster
17-04-2010, 16:40
@zwiastun z całym szacunkiem, ale taki szablon powyżej 1000zł, to raczej przegięcie. Może dokładnego rozeznania nie mam, ale szukając szablonów w sieci co nieco widziałem. Na stronce zlecenia.przez.net, stworzenie unikatowego szablonu pod Joomla mieści się w kwotach 500-900zł, a wykonanie go we flash do około 1500zł.
Cena tym bardziej uzasadniona, że strona skomplikowana nie jest, żadnych bajerów nie widzę, innowacyjnych rozwiązań też.
Na wielu stronach kupno unikatowego szablonu w cenie 200-300$ to żadna niespodzianka. Są oczywiście szablony od 2000$, ale w porównaniu z tym, to całkiem inna liga.

@maniek90 tak jak pisze @KejeN szam układ znajdziesz w darmowych szablonach, możliwe że nawet identyczny, a podobny na pewno.

zwiastun
17-04-2010, 17:24
@Robster - z całym szacunkiem, ale bardzo proszę, by nie przypisywać mi swoich interpretacji.
Ja pisałem o cenie za wykonanie strony - bo tak zrozumiałem Twoją wypowiedź: "Moim zdaniem cena może mieścić się między 200-800zł, w zależności kto ją będzie wykonywał (razem z grafiką)".
Rozumiem, że miałeś na myśli szablon, ale to co napisałeś, nie jest tak jednoznaczne.
Owszem, napisałem, że wymienionej przez Ciebie kwoty 200-800 zł może nie starczyć na szablon - to jednak nie to samo co twierdzenie, jakie mi przypisujesz i z jakim polemizujesz.
Sam zresztą piszesz - kupno unikatowego szablonu w cenie 200-300$ to żadna niespodzianka. Przelicz tych 200-300$ na złotówki. Sam również wymieniasz stronę zlecenia.net i podajesz kwoty 500-900 zł. Słowem - potwierdzasz, co napisałem.
Możliwe, żem sobie sam winien, bo @maniek pytał o cenę takiego szablonu.
Ale moją intencją w ogóle nie było dyskutowanie o cenie, a jedynie wskazanie, żeby unikać na forum tego typu dywagacji.