PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa JoomlaXplorer



boskoff
22-08-2006, 19:40
Witam,

Mimo wyłączonefo Safe Mode nie działa mi JoomlaXplorer. Po kliknięciu w menu na jego pozycję widać jedynie białą stonę, jak zamieć śnieżna na Antarktydzie...
Wraz z administratorem serwera nie udało się nam znaleźć przyczyny. Administrator zasugerował, że pomógłby plik ()phpinfo z serwera działającego na FreeBSD, gdzie oczywiście działa Joomla i JoomlaXplorer.

Czy ktoś mógłby takim plikiem "poczęstować"?

Podaję dokładniejsze dane:
PHP działa na:: FreeBSD serv4.hostings.pl 5.5-STABLE FreeBSD 5.5-STABLE #1: Wed Aug i386
Wersja MySQL:: 4.0.26
Wersja PHP:: 4.3.11
Serwer WWW:: Apache/1.3.36 (Unix) mod_auth_passthrough/1.8 mod_log_bytes/1.2 mod_bwlimited/1.4 PHP/4.3.11 FrontPage/5.0.2.2635.SR1.2 mod_ssl/2.8.27 OpenSSL/0.9.8a
Interfejs serwera PHP:: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.10 Stable [ Sundown rev. 2 ] 26 June 2006 00:00 UTC

Z góry dzięki za pomoc!

jokris
22-08-2006, 21:20
Treść tego skryptu to tylko trzy linijki. Jak sobie nie poradzisz, to możesz kliknąć na mój opis, i pobrać skrypt z mojej strony. Dowiesz się też przy okazji, jak go użyć.

<?php
phpinfo()
?> A tak pozatym, Joomla! 1.0.10 ma wbudowaną funkcję "informacje o systemie" w górnym menu admina, o nazwie "system". Napewno zauważysz. Pozdrawiam. Jokris.:)

boskoff
22-08-2006, 21:26
Hmm... W takim razie chyba coś się adminowi pokręciło. Myślę, że chodziło mu o wynik uruchomienia tego skryptu, czyli ustawienia PHP. Co do ustawień mojego PHP, to te doskonale się wyświetlają w Informacji o Systemie Joomli, chodzi o takie, na których na pewno działa JoomlaXplorer.

Zatem modyfikuję pytanie: czy ktoś mógłby podać ustawienia PHP na serwerze podobnym, do opisanego wyżej (ale z działającym JoomlaXplorer)?

m.maciek
23-08-2006, 20:50
odinstaluj i zainstaluj ponownie komponent - może to coś pomoże

jeśli tak, to zrób sobie backupa folderu z komponentem i jak znowu
się sypnie - wgraj przez ftp.

U mnie pomogło to z innym komponentem....

boskoff
24-08-2006, 11:06
Gdyby to było takie proste, to nie zawracałbym gitary na forum... Odinstalowywałem i instalowałem wielokrotnie. Co do ręcznego instalowania, to mam wątpliwość, bo nie wiem czy same pliki wystarczą - instalator nie robi żadnych wpisów w bazie danych?

m.maciek
24-08-2006, 11:27
U mnie ręczne wgranie plików pomogło...

Ja zastosowałem przy wgyrwaniu inny manewru [u mnie podziałało]- co prawda zabiera trochę czasu .

Zrób nową instalację joomli w jakimś podkataologu na swoim serwerze
albo na 'czystym' serwerze u dostawcy oferującego serwery za darmo na okres próbny [mój dostawca -> www.dmkhosting.net <- daje możliwość
potestowania sobie serwera przez 7 dni - a dostęp do swojego testowego
masz w ciągu kilku minut, zmień przez ftp prawa dostępu do
folderów i podfolderów na 707], poinstaluj sobie moduły i dodatki -
zrób backup czystych instalek, wgraj je na swój serwer
U mnie poskutkowało...