PDA

Zobacz pełną wersję : wdsumbit- problem ze zmianą ustawień



parkur22
17-04-2010, 12:38
Niedawno (na joomli 1.5.9) zainstaliwałem dodatek WDsumbit do wstawiania artykułów przez użytkowników z witryny. Wszystko działało pięknie.ale wczoraj zmieniłem serwer, domeną i wersję joomli na 1,5,13. teraz komponęt się zainstalował tak jak trzeba ale przy zmianie jakichkolwiek ustawień pojaiw się komunikatat:

"Plik konfiguracyjny jest niezapisywalny"

co robić??

parkur22
17-04-2010, 15:35
naprawde nikt nie wie co mogło się stać... dodam że po przeinstalowaniu komponętu nadal to samo.

abbadona
17-04-2010, 16:18
Ekh...
z tego komunikatu wynika, że nie masz możliwości zapisu w pliku konfiguracyjnym tego dodatku. Przy zmianie serwera chmod plików może się zmienić. Najlepiej zmienić atrybuty pliku wchodząc przez ftp.

parkur22
17-04-2010, 17:12
przykro mi nadal nie działa. to w takim razie... zna ktoś komponent umożliwiający wstawianie artykułu przez zwykłego użytkownika z witryny. taki żeby miał w ustawieniach za zapleczu wybranie domyślnej kategorii lub sekcji artykułu w którym ma zostać zapisani... innego nież wdsumbid??

zwiastun
17-04-2010, 17:31
1. Aktualny Joomla to 1.5.15 - piszesz o zmianie z 1.5.9 na 1.5.13. Trochę to niezrozumiałe, dlaczego teraz aktualizujesz do nieaktualnej wersji.
2. Zmiana praw do pliku niekoniecznie musi rozwiązać problem - istotne jest jeszcze, kto jest właścicielem plików/katalogów.
3. Niewiele Ci da zmiana komponentu (nawet gdyby był lepszy tego typu), dopóki nie ustalisz przyczyny problemu.

parkur22
17-04-2010, 17:37
1. miałem zamieniać serwer trzy dni temu i wtedyściągnąłem wersję 1,5,13.
2.wszystkie inne komponenty działają... tylko ten po zmienie się zepsuł
3. właśnie po to piszę... bo nie znam problemu. zbadałem wszystko co logiczne i nic.

Jakaś rada??

zwiastun
17-04-2010, 17:51
Joomla 1.5.13 został wydany w lipcu 2009 roku, Joomla 1.5.15 w listopadzie, więc Twoje pierwsze wyjaśnienie jest nadal niepojęte.
Napisałem Ci, co może być przyczyna - nie piszesz, czy to sprawdziłeś.
Jeśli plik konfiguracyjny jest niezapisywalny, to może trzeba zrobić doś prosty zabieg
a) wczytać na zapleczu konfigurację komponentu
b) usunąć za pomocą FTP plik konfiguracyjny (lub lepiej zmienić nazwę)
c) zapisać nową konfigurację

parkur22
17-04-2010, 18:00
To z pierwszym nie wiem co się stało... chyba ściągnąłem z jakiejś lewej strony. zaraz posprawdzam to co mi podpowiedziałeś i dam odpowiedź.

parkur22
17-04-2010, 19:51
nic... wszystko co kazaliście we wsztstkich sposobach zawiodło!!!
Pomocy!!!

zwiastun
17-04-2010, 20:55
A co to znaczy zawiodło?

parkur22
17-04-2010, 21:04
nadal to samo:
"Plik konfiguracyjny jest niezapisywalny"
przy zmianie jakiegokolwiek ustwaienia pokazuje się ten komunikat :/
już powoli mam dość. NO co się mogło stać. nowy serwer... nowa domena... nowa wersja joomli... wszystko zgodnie z instrukcją. Wszystko działa tylko nie ten głupi dodatek!!

zwiastun
17-04-2010, 21:26
Mówiąc dosadnie: nie bucz, a rozpoznaj sytuację albo podaj informacje, jeśli ją rozpoznałeś. Jeśli nie wiesz-nie rozumiesz, o co chodzi z prawami dostępu, przeczytaj materiały na ten temat na www.pomoc.joomla.pl (dział Instalacje)

zwiastun
17-04-2010, 21:48
Na jakiej podstawie ktokolwiek z osób pomagających na forum ma stwierdzić, co jest powodem Twojego problemu. Jeśli plik jest niezapisywalny, to znaczy zwykle, że JEST NIEZAPISYWALNY. Rozwiązanie - spowodować, żeby był zapisywalny. Odesłąłem Cię do artykułu, który objaśnia, na czym polegać może problem. Nie sądzę, ze zdążyłeś go już przeczytać!

parkur22
18-04-2010, 00:46
znam ten artykuł jak i wiele innych. jakby rozwiązanie było tak proste to bym wogóle tego tematu nie zaczynał. z reszta podaliście te same metody które są tam. Sam je wcześniej sprawdziłem i nie przyniosło to efektu. Jak pisałem... inne komponęty działają. poza tym nie wiem na jakich informacjach może wam zależeć... podam co tylko chcecie bo mi zależy na tym rozszerzeniu tylko zprecyzuj to co mam Ci podać do diagnostyki.

zwiastun
18-04-2010, 01:17
Zważywszy że:
a) jesteś nowym uczestnikiem forum
b) z żadnej Twojej wypowiedzi nie wynika, że sprawdziłeś dokładnie kwestię własności pliku i praw dostępu,
c) ani ja nie jestem jasnowidzem, ani inni
to Twoja ostatnia wypowiedź jest co najmniej niestosowna.
Nam nie zależy na żadnych Twoich informacjach, bo to nie my mamy problem. To, jakie informacje należy podać w takich przypadkach jest określone w regulaminie forum i w poradniku pisania postów.
Poza wszystkim - jeśli plik jest rzeczywiście niezapisywalny i nie umiesz rozwiązać problemu, to można zainstalować komponent na lokalnej testowej wersji Joomla, dokonać potrzebnych ustawień i przesłać plik na serwer.
Można też poanalizować plik ustawień i na podstawie analizy wpisać w nim co potrzebujesz.
Zatem rozwiązań co najmniej kilka.

PS "proste rozwiązanie" w Twojej wypowiedzi, to znaczy jakie? Chętnie poznam, bo ja akurat prostego sposobu na rozwiązanie problemu praw dostępu w każdym środowisku nie mam.

PS2 I nie wierzę, że testujesz podpowiadane Ci rozwiązania. Pisałem np., by usunąć plik konfiguracyjny przez FTP i zapisać nowe ustawienia: taka operacja jest niemożliwa - komponent wysypuje się zupełnie, żądając dostępu do swojego pliku konfiguracyjnego.

parkur22
18-04-2010, 11:21
Zauważmy że:
a) wiem że jestem nowym użytkownikiem tak samo i forum jak i joomli ale to nie znaczy że nic nie umiem
b)"jakby rozwiązanie było tak proste to bym wogóle tego tematu nie zaczynał. z reszta podaliście te same metody które są tam. Sam je wcześniej sprawdziłem i nie przyniosło to efektu."
c) czytając wszystkie podobne tematy w poszukiwaniu rozwiązania za każdym razem czytałem pewne informacje (w czym wystąpił błąd, na jakiej wersji, jaki wyskoczył komunikat, co ostatnio robiłem że błąd mógł sie pojawić) i te informacje podałem w pierwszym poście. Po kilku dniach użytkowania tego forum uznałem je za standardowe. Jeżeli więc jest coś czego nie podałem a mogło by się przycznić do odnalezienia przez Was rozwiązanie, proszę powiedz co to jest?

Poza wszystkim:
Genialne rozwiązanie!! ale mam kolejny problem... Jak to zrobić (zainstalować na lokalnej wersji) bo z tym się jeszcze nie spotkałem.
Wielki Dzięki... jeżeli wszystko wypali to naprawdę dziękuję!!

Ps. łatwość rozwiązania zależy od umiejętności tego który ma problem. Z tymi które podaliście poradziłem sobie więc można uznać że są w miare łatwe

Ps2. Robiłem wszystko co kazaliście. To rozwiązanie nie wypaliło więc odinstalowałem komponęt i zainstalowałem ponownie (i nadal miałem ten problem). Dlatego napisałem że nadal nie działa a nie że wciąż jest niezapisywalny. poza tym to rozwiąznie to miałbyś jakiś test?

zwiastun
18-04-2010, 13:16
Wybacz, ale gadasz, a raczej piszesz, by pisać - nadal nic z tego nie wynika.
Nikt Ci nie zarzuca, ze nic nie umiesz. Nadal nie odpowiedziałeś, czy sprawdziłeś, kto jest właścicielem pliku i jakie są prawa dostępu do niego - ogólniki (pewne informacje, sprawdziłem wszystko) nic nie mówią.
Ani w pierwszym, ani w żadnym innym Twoim poście nie ma żadnych informacji o Twoim środowisku (poza info, że miałeś starego Joomla i nowy serwer).
Przekonanie o swoich kompetencjach rzecz chwalebna, ale dobrze byłoby mieć jeszcze świadomość ich poziomu, a ten widać z pytania: "Jak to zrobić (zainstalować na lokalnej wersji) bo z tym się jeszcze nie spotkałem."
Poszukaj sobie informacji o mov'AMP

parkur22
18-04-2010, 13:38
to może zaprzestańmy tej kłutni... jeżeli te sposób zadziała to zapomnimy o sprawie. Dam znać co mi z tego wyszło.
Wielkie dzięki

parkur22
25-04-2010, 17:29
niestety żaden ze sposobow nie podziałał. Znaczy ten z zainstalowaną jooomlą na kompie dzaiałał ale mi będzie potrzebana częsta zmaina tych ustawień więc odpada. Poddałem się i przeinstalowałem joomle usuwając wszystkie dane. Teraz działa wszystko perfekcyjnie.
Wielki Dzięki wszystkim!!!
ps. www.terazumiem.pl (http://www.terazumiem.pl)
pss. jeszcze jest w budowie.