PDA

Zobacz pełną wersję : Breadcrumbs pokazuje tylko okruszek startowy - a reszta?



ashwalker
17-04-2010, 14:24
Breadcrumbs pokazuje tylko okruszek startowy - a reszta? Na jakiej zasadzie tworzone są ścieżki powrotu w Joomla! - gdybym miał tę informację może wyłapałbym gdzie skrypt gubi resztę breadcrumbsów.

moje
17-04-2010, 14:27
A link do strony? Zainstalowane rozszerzenia (komponenty, moduły, dodatki)? Używany szablon?

ashwalker
17-04-2010, 16:49
A link do strony nie istnieje, gdyż tworzę ją na localhoście. Jadę na własnym szablonie. Rozszerzenia nie mają tutaj nic do rzeczy, pytam jedynie na jakiej zasadzie Joomla! Tworzy ścieżki powrotu.

moje
17-04-2010, 17:53
Skoro wiesz lepiej, że rozszerzenia nie mają nic do rzeczy, to po co pytasz? A co do linka to fraza no-IP (no IP) do szukajki tutaj i na wiki.

Wpłynąć na ścieżkę powrotu można poprzez zmiany w tiitle, zmiany w prostych adresach, zmiany w strukturze menu.

ashwalker
17-04-2010, 17:57
Stary patrz: breadcrumbs pokazuje jedynie okruszek startowy, niezależnie od title, kategorii i sekcji, tytułów artykułów, adresów, struktury menu i podmenusów. Problem może mieć wiele przyczyn, dlatego pytam o źródło: gdzie zdefiniowane jest działanie mod_breadcrumbs oraz na jakiej zasadzie działa?

moje
17-04-2010, 18:04
Wszystkie te rzeczy mogły wpłynąć na działanie mod_breadcrumbs. Ścieżka powrotu działa w Joomla, możesz to sprawdzić na mov'AMPie, to by oznaczało (co wiem też z doświadczenia), że jakieś rozszerzenie (komponent, moduł, dodatek, szablon) "zagłusza" działanie mod_breadcrumbs. Bez konkretnych informacji nie da się nic doradzić.

Skoro wiesz lepiej, że nie mają wpływu, a winny jest poprawnie działający mod_breadcrumbs, to po co pytasz w czym problem?

big_krzysiek
17-04-2010, 18:06
Na jakiej zasadzie tworzone są ścieżki powrotu w Joomla!
zobacz na wiki (http://wiki.joomla.pl/index.php/Breadcrumbs), i na poczatek zrob to co radzi ci moje...powylaczaj to co nie jest w standardzie joomla...i sprawdz dzialanie na standardowym szablonie...

edit:
moje byl szybszy z odpowiedzia..:-)

ashwalker
17-04-2010, 18:11
Joomla! 1.5.14
VirtueMart 1.1.4 eCommerce Bundle razem z eXtplorer 2.0.1
Brak szablonu - jadę bez szablonu - na zwykłym wywołaniu komponentu z treścią obudowanego pozycjami na moduły, z wyłączonym CSS (nic mi nie ucieknie, nie ma opcji, by CSS coś zakrył)

mod_breadcrumbs pokazuje jedynie okruszek startowy. Struktura menu zawiera w sobie 1 główny poziom z linkami bezpośrednio do artykułów (przypisanych do odpowiednich sekcji i kategorii).

Dodam, że instalowałem "Breadcrumbs Extended" - i ten moduł pokazywał całą ścieżkę dojścia, ale uwzględniał też kategorie i sekcje, a nie o to mi chodziło.

moje
17-04-2010, 18:37
Najpierw up Joomla do 1.5.15
Sprawdź na standardowym szablonie Joomla.
Odinstaluj VM.

ashwalker
17-04-2010, 21:54
Na 1.5.15 to samo, bez VM to samo, na standardowym szablonie to samo.

Przeedytowałem wcześniej: components\com_content\views\article\tmpl\default. php na:

<?php defined('_JEXEC') or die('Restricted access'); ?>
<?php if ($this->params->get('show_page_title', 1)) : ?>
<div class="componentheading<?php echo $this->escape($this->params->get('pageclass_sfx')); ?>">
<h1> <a href="http://<?php echo $this->article->urls ; ?>" target="_blank"> <?php echo $this->escape($this->article->urls); ?><?php echo $this->escape($this->params->get('page_title')); ?></a> </h1>
</div>
<?php endif; ?>
<?php echo $this->article->text; ?>
<?php if (isset ($this->article->toc)) : ?>
<?php echo $this->article->toc; ?>
<?php endif; ?>

Czy to ma znaczenie?

moje
17-04-2010, 22:39
To ma znaczenie.

Przywróć poprzednią wersję (skopuj z paczki instalacyjnej).

Jak chcesz zmiany w wyświetlania komponentów/modułów, to używaj nadpisywania szablonem (podmiany) -> wiki.joomla.pl ;)

ashwalker
17-04-2010, 22:47
Przywróciłem ostatnią wersję i zaczęło działać, przeedytowałem wg potrzeb w bardziej ludzki sposób i śmiga niesamowicie - dzięki moje, ale pojawił się nowy problem:

Tytuł artykułu jest linkiem i gdy wejdę z poziomu menu do tego artykułu (z linka /index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=80), breadcumbs nadal wyświetla tylko okruszek startowy, natomiast gdy kliknę w ten tytułartykułu, de facto przeniesie mine na stronę tego samego artykułu, ale link się zmienia na /index.php?option=com_content&view=article&id=61:platnosc-za-zakupy-automatyki&catid=41:top-bottom-menu&Itemid=83 i wtedy dopiero okruszki wyświtlają się prawidłowo. Jak to dograć?

moje
17-04-2010, 23:48
A zobacz jak to wygląda bez jakichkolwiek edycji? Jeśli potrzebujesz pobrać jakieś dane i modyfikować je/operować na nich, to przypisz to dla nowej zmiennej/tablic np. $oko34 i na tym operuj.

ashwalker
18-04-2010, 10:36
Bez edycji jest to samo. Sama edycja obejmuje dodanie nagłówka <h1> i diva. Już nie ogarniam, zrobię to łopatologicznie i poprzyklejam działające linki do menu statycznie... Dzięki za pomoc.

moje
18-04-2010, 12:40
A nadpisz wszystkie pliki na serwerze.
Wyczyść cache.

ashwalker
18-04-2010, 12:45
Dałem z tym spokój - zrobiłem to łopatologicznie, statyczne menu, statycznie dopisane linki. I działa :P Przeczy to idei CMS, no ale to do mojego użytku więc :)