PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie nowej strony na nazwa.pl



Revan1600
17-04-2010, 20:36
Witam.

Mój problem jest następujący: stworzyłem nową stronę na moim lokalnym serwerze (movamp), umieściłem ją na serwerze nazwa.pl w podkatalogu. Podpiąłem domenę do niego, odpowiednio zmieniłem plik configuration.php. Strona działa, ale pokazuje mi tylko kilka grafik. Zmieniałem już na kilkanaście sposobów var $live_site, i albo nic się nie dzieje, albo strona kompletnie się psuje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

big_krzysiek
17-04-2010, 21:18
a dziala ci strona bez domeny?
www(kropka)nazwaserwera(kropka)nazwa(kropka)pl ?
jesli nie...tzn ze nie pozmieniales sciezek bezwzglednych z tych na kompie lokalnym na te na nazwie...
jesli tak, tzn ze zle podpiales domene...na nazwa.pl trzeba zrobic jeszcze operacje odwrotna, wskazac serwer domenie....

jesli jest to sprawa tylko kilku grafik...a reszta dziala ok...tzn, ze w edytorze masz ustawione adresy bezwzgledne ( zmien na te zaczynajace sie od images/ )

Revan1600
17-04-2010, 21:31
Teraz mi trochę zamieszałeś. Jak wpisuję www(kropka)nazwaserwera(kropka)nazwa(kropka)pl, to wyświetla mi drzewo katalogów. Po wejściu w katalog ze stroną, wyświetla mi stronę kompletnie bez formatowania (bez żadnych styli).

Co do grafik, to może trochę uściślę.
Nie wyświetla mi części grafik samej templatki, wszystkie grafiki są zadeklarowane w stylach CSS, przez dokładnie tą samą ścieżkę.

Bazyl
17-04-2010, 21:41
wszystkie grafiki są zadeklarowane w stylach CSS, przez dokładnie tą samą ścieżkę.

A czy znajdują się w tych samych folderach?

W index.php masz jakie ścieżki?

Revan1600
17-04-2010, 21:43
Tak są dokładnie w tym samym folderze images.

Ścieżki:

<link rel="stylesheet" href="templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template ?>/css/template.css" type="text/css" />Plus poprawka do IE6:

<!--[if lte IE 6]>
<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template ?>/css/ie6.css" type="text/css" />
<![endif]-->

KejeN
17-04-2010, 21:52
Dorzuć:

<?php echo $this->baseurl ?>/
na początek ścieżki.

Revan1600
17-04-2010, 21:58
Kurcze nic nie pomogło.

Czy to możliwe, że to wina tego, że nie przekierowałem domeny na serwer nazwa.pl (domenę kupiłem u innego dostawcy)??

Bazyl
17-04-2010, 22:03
Wydaje mi się, ze bez adresu strony to może jeszcze dłuuugo potrwać...

Revan1600
17-04-2010, 22:10
Ok, znalazłem zależność. Nie wyświetla mi obrazków z rozszerzeniem ".png", sprawdzałem z dużych i małych liter.

Strona znajduje się pod adresem abcmama.pl, jest dopiero w 50% przygotowana (powiedzmy że to taka wczesna alfa), więc nie patrzcie na niedopracowanie.
(http://abcmama.pl/)

Bazyl
17-04-2010, 22:16
# RewriteBase /

Spróbuj odkomentować w .htaccess

STOP

nie masz prostych adresów :podstep:

Revan1600
17-04-2010, 22:24
Są już proste adresy i odkomentowałem RewriteBase w .htaccess ze wskazaniem na katalog z instalacją joomla.

Bazyl
17-04-2010, 22:35
Dorzuć:

<?php echo $this->baseurl ?>/
na początek ścieżki.
Ale w adresach tego nie widać

Revan1600
17-04-2010, 22:39
Mam dwie prawie identyczne templatki, jedna na str. główną, druga na resztę. Dodałem tylko w tej na głównej.
Już poprawiłem, ale dalej niestety nie działa.

Bazyl
17-04-2010, 22:43
Ja wymiękam...

Włącz standardowy szablon.

Revan1600
17-04-2010, 22:45
Zaraz dodam jakąś podstawową.

Dodam tylko jeszcze, że na panelu admina też nie ma żadnych grafik.

big_krzysiek
17-04-2010, 22:46
witaj ponownie!
zajrzalem na forum i dyskusja sie rozwinela.
nie masz obrazkow, bo pod wskazanym adresem ich po prostu nie ma:
http://abcmama.pl/images/stories/powered_by.png

edit:
czy ustawiles wszystko jak nalezy z przekierowaniem domeny na nazwa.pl...
tak jak pisalem wczesniej...na tym hostingu jest troche dziwnie pod tym wzgledem, ze oprocz przekierowanie domeny na serwer/katalog, trzeba jeszcze podpiac serwer do domeny...

Revan1600
17-04-2010, 22:55
Nie kumam.

Mam wykupiony serwer wirtualny na nazwa.pl, w katalogu głównym zrobiłem folder w którym umieściłem instalację joomla. Do folderu przypisałem domenę.

Ten obrazek znajduje się dokładnie w katalog "główny serwera"/"mój katalog z instalacją"/images/stories.

Więc wychodziłoby na to, że domena nie wskazuje mi na katalog z instalacją?

Edit:

Właśnie sprawdzam to jeszcze raz dokładnie, bo tak wychodzi, że tego brakuje.

big_krzysiek
17-04-2010, 23:02
zaloguje sie do activeadmin i zobacze jak to jest....ze wzgledu na wiek i skleroze...zapomialem..

edit:
w panelu klienta netart domene przekierowujesz na serwer...
w activadminie (wykaz domen) wskazujesz domenie przekierowanie www na katalog na serwerze

jesli bedzie wszystko ok...
strona ( i obrazki ) powinna byc widoczna od strony domeny:
http://abcmama.pl/images/stories/powered_by.png

i od strony serwera:
http://www.nazwaserwera.nazwa(kropka)pl/katalog/images/stories/powered_by.png