PDA

Zobacz pełną wersję : proste adresy-brak współpracy z sobi2



kitt
17-04-2010, 21:37
witam
Mam problem-po konfiguracji witryny-ustawieniu prostych adresów-sobi2 nie współpracuje z tym poleceniem błąd 404. Czy muszę zmieniać po kolei w sobi linki do danych podstron i nazwy podstron, czy jest jakiś inny sposób-którego nie mogę znaleść:blink: aby sobi generowało proste adresy które współpracują z witryna???
pozdrawiam kitt

moje
17-04-2010, 22:29
A jakieś rozszerzenie SEF do SOBI może zainstalować?

kitt
17-04-2010, 22:48
zainstalowałem sobiSEF

tracer0012
23-04-2010, 07:04
To widocznie przekombinowałes w konfiguracji. Zainstaluj normalnie Sobi2, w konfiguracji j. ustaw proste adresy z mod rewrite i wszystko bedzie działać. U mnie chodzi.

kitt
24-04-2010, 21:44
Napisałem do admina mojego serwera o włączenie mod rewrite więc jeszcze nie wiem czy u mnie będzie chulać, ale dzięki za podpowiedź

kitt
25-04-2010, 00:13
[tracer0012] Admin włączył mi mod rewrite i wszystko hula jak powinno.Dzięki

Herdi
26-04-2010, 08:23
Witam, a ja mam problem z XML bo sobi generuje mi taki: http://www.gae.pl/index.php?option=com_sefservicemap&task=xmlmap&no_html=1&lang=pl-PL i wszędzie jest gae.pl zamiast www.gae.pl no i google daje odpora i zgłasza błąd pliku xml - gdzie zmienić w ustawieniach z gae.pl na www.gae.pl bo ja niegdzie nie znalazłem :(

Tomek

tracer0012
28-04-2010, 14:59
zrob przekierowanie w webmaster tool od google zeby był adres tylko z www ... konfiguracja witryny-> ustawienia-> preferowana domena. Nastepnie wygeneruj sobie nowa sitemap z google.

Herdi
28-04-2010, 17:56
OK, dzięki ale dostałem coś takiego: W ramach procesu ustawiania preferowanej domeny należy zweryfikować własność domeny http://gae.pl/. Zweryfikuj domenę http://gae.pl/. i gdzie to zweryfikować?

tracer0012
03-05-2010, 14:17
wklejasz
<meta name= ..... ktory ci podało pomiedzy sekcje head .

keran
03-05-2010, 17:49
Dodam, że w takiej sytuacji będziesz miał w GT niejako dwie strony. Jedną z przedrostkiem www a drugą bez ale praktycznie będziesz używał jednej :)

Herdi
03-05-2010, 19:30
Dodam, że w takiej sytuacji będziesz miał w GT niejako dwie strony. Jedną z przedrostkiem www a drugą bez ale praktycznie będziesz używał jednej :)
No włąśnie myślałem że zostanie tylko ta z www :)

dubliner
14-05-2010, 18:57
Witam
wątek trochę zmienił kierunek, ale ja mam pytanie podobne do postawionego na początku. Próbuje skonfigurować przyjazne linki dla katalogu postawionego na sobi2, i sposób opisany na początku wątku w moim przypadku nie do końca działa prawidłowo. Po kolei:
- mod_rewrite jest on - skontaktowałem się z administratorem żeby się upewnić
- htaccesss zmieniony
- caching wyłączony.
Efekt jest następujący:
- część kategorii i wpisów działa prawidłowo
- ale jest kilka podkategorii, ale nie kategorii głównych, które nie działają. Przykładowo branża "hobby i rozrywka" wyświetli się prawidłowo, ale już wszystkie podkategorie z tej branży nie działają

To co dziwnego zauważyłem to niejednakowe urle dla kategorii, np:
www.nazwadomeny.pl/firma-i-biuro/materialy-biurowe lub www.nazwadomeny.pl/wszystkie-branze/hobby-i-rozrywka...
Domyślam się, że jest to przyczyna problemów z sef, ale nie potrafię zlokalizować przyczyny takiego stanu rzeczy.
Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o pomoc, z góry dzięki
Pozdrawiam
Robert

kitt
15-05-2010, 22:29
[dubliner] spróbuj wyłączyć sobisef, w konfiguracji skasuj wszystkie urle które wygenerował sobisef i włącz ponownie sobisef,powinien wygenerować już prawidłowe,miałem podobny problem z wygenerowanymi nieistniejącymi urlami,oczywiście w konfiguracji joomla optymalizacje dla wyszykiwarek masz wszystko na tak.u mie wszystko działa poprawnie do kategoria/podkategoria/nazwa.html

dubliner
17-05-2010, 12:16
juz znalazłem błąd, działo się to oczywiście z mojej przyczyny. Jakiś czas temu utworzyłem menu, które nazwałem popularne kategorie, i tam wpisałem kilka najważniejszych kategorii, a do reszty dałem odnośnik "wszystkie branże", sam pomysł mi się potem nie spodobał więc menu wyłączyłem, ale nie skasowałem, i to menu cały czas powodowało, że sobi gubił ścieżkę i wyświetlał fronpage.
Tak czy inaczej dzięki,
pozdrawiam
robert