PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość i inne sprawy



petrosbike
16-12-2005, 02:46
Cześć -widziałem tą siatkówkę
www.q3d.ehost.pl/siatkowka (http://www.q3d.ehost.pl/siatkowka)
.Kurcze ta jomla to jest jakis niedorobiony karzeł -co wy w nim(niej) widziciE? Mam Maxthona i widzę ta twoja strone na ekranie 17" rozdz 1024 na szerokość mniej więcej 70% strony.
To chyba amerykańcy robili dla swojego mac'a,firefoxa alboco.Też zainstalowałem joomle i tez kicha.Zajmuje połowe -no może 70% szerokości ekranu a reszta -do kosza.Czy tak trudno napisać kod żeby wszystko ładnie sie mieściło?To jakies nieporozumienie.Mój syn pisze takie skrypty samodzielnie przez 3 dni i sprzedaje po 300zł -jako dedykowane.Poniewaz się na niego obraziłem to chciałem coś gotowego-a tu porażka!
Ja nie musze znac tych kodów css i html ,po prostu chce mieć kawałek gotowego produktu i sie nie martwić ze tam jakieś filtry,szer,%,div,itp itd.
Co dziwne panel admina jest przyzwoicie wypełniony po brzegi treścią -jaka to juz inna sprawa.Nawet tutaj na tym forum -samo forum sie mieści u mnie w maxthonie na całym ekranie a już strona Home tak samo!-na 70%! To nawet juz sami od "boombli" spece maja taki kit??
No nie jak cos z tym nie zrobi cała społeczność to wywalam Joomle i ide do syna w łaskę.
Adios z JOOMLA-:mad: od dzisiaj to dla mnie "BOOMBLA"
P.s. Możecie mnie opierniczac -chętnie posłucham tylko konstruktywnie.
P.s.2 pokombinowałem troche z kodami to dopiero była kicha:rolleyes: co prawda uzyskałem szerokośc ale to do niczego taka robota.Szkoda czasu dla zwykłego usera,jakim ja jestem i do tego niebogatym żeby sobie kupic skrypt przyzwoity(szkoda):o
P.s.3 Jakim prawem ma MNIE KTOŚ ZMUSZAĆ DO ZAKŁADANIA fIREFOXA ALBO jeszcze GORZEJ :JAKIM PRAWEM JA MOGĘ KOGOKOLWIEK KTO ZECHCE OGLADAC MOJA STRONKE DO TEGO SAMEGO ZMUSZAC!!

quentin3d
16-12-2005, 09:17
a jakim prawem Pan chce zmusi użytkowników do zmiany monitorów? To trochę poważniejsza sprawa niż zmiana przeglądarki. Tak się składa że jakieś 10-15% użytkowników wciąż pracuje na monitorach 15" o rozdzielczości 800x600 pixeli.

Zgadza się można wymiary dostosowywać do rozdzielczości ekrany czy też wielkości okna przeglądarki. To kwestia poprawności kodu templatki i przede wszystkim kodu CSS. Jomla, Bombla nie ma do tego raczej nic.

Pisze Pan o "treści po brzegi" mam rozumieć że każda strona ma być z treścią po brzegi? Może uzupełniać treść strony fragmenty "Pani domu"....


Zdecydowanie łatwiej jest skonstruować dedykowany serwis/stronę/sklep niż uniwersalne rozwiązanie.



Firefoxa się nie zakłada tylko instaluje i używa lub nie...

stone
16-12-2005, 09:39
@petrosbike (http://member.php?u=264) Witam sedecznie. Quentin juz odpowiedział, więc tylko gwoli uzupełnienia, oczywiście wygląd serwisu to w 90% skórka. I takie apekty jak szerokoścc, stopień wypełninia strony zależne są od osoby która tworzy skórkę. Nie ma co sie denerwować na wygląd, gdyż można go łatwo zmienić na jedną z wielu dostępnych, darmowych skórek. Proszę zwórcić uwagę, iż oprócz samego faktu zainstalownia danego rpoduktu należy go jeszcze używać, gdyż tylko wtedy można się o nim wypowiadać rzetelnie. Pozdrawiam:)

zwiastun
16-12-2005, 11:41
ad.: petrosbike

Kurcze ta jomla to jest jakis niedorobiony karzeł Nie ma obowiazku z tego "niedorobionego karła" korzystać

Mój syn pisze takie skrypty samodzielnie przez 3 dni i sprzedaje po 300zł Ma Pan genialnego syna. Proponuję natychmiast udać sie z nim do Gatesa, żeby się nie marnował. Skoro Pański syn w 3 dni pisze skrypty, nad którymi zespół tęgich głów siedzi od kilku lat. System, o którym mowa uzyskuje od kilku lat najwyższe nagrody na renomowanych konkursach. Może da to Panu coś do myślenia?

Ja nie musze znac tych kodów css i html Nie musi Pan. Bez ich znajomości ten system umożliwia uzyskanie profesjonalnych efektów, za które trzeba by zapłacic firmie kilkadziesiąt tysiecy złotych. Ponadto jeśli Pan chce mieć skończony produkt, wyglądający dokładnie tak, jak Pan sobie życzy, każda przyzwoita firma informatyczna przyjmie zlecenie. Można się też nie obrażac na syna, będzie taniej.

P.s. Możecie mnie opierniczac -chętnie posłucham tylko konstruktywnie. Konstruktywnej krytyki można oczekiwać, kiedy samemu jest się kostruktywnym. I oczywiście wówczas, kiedy nie jest sie ignorantem, który prawdopodobnie niczego nie pojmie. Niemniej, zakładając, że nie jest Pan - wbrew temu, co wynika z tekstu postu - ignorantem, proszę wziąć pod uwagę, że:
1. to, czy strona wyświetla sie na całej szerokości ekranu czy tylko częsci, to kwestia wybranego szablonu (układu, wzorca) strony, a nie samego CMS-a
2. Wybór szablonu (szaty graficznej, templatki) jest kwestią indywidualnych preferencji.
3. Rozwiązania oferowane na zasadach wolnodostepnego oprogramowania, także rozwiązania graficzne, uwzględniają typowe sytuacje. Użytkownicy komputerów korzystają m.in. z różnych monitorów, toteż projekty są przygotowywane najczęściej tak, aby odpowiadały większości użytkowników. Nie jest problemem wyświetlenie strony na połowie ekanu, bo widzi Pan mimo wszystko całość na ekranie i nie musi go przewijać, inaczej niż w pzypadku tych, którzy mają monitory gorszej jakości.
4. Ponadto jest to jeszcze kwestia koncepcji graficznej. Jeżeli układ tekstów i grafiki nie jest szczególnie istotny, można skorzystać z szablonu, w którym
strona rozkłada się zawsze na całą szerokość ekranu.
5. Żeby kombinować z kodem css i uzyskiwać oczekiwane efekty, trzeba się na tym znać i to dobrze, co i tak nie zawsze gwarantuje osiagnięcie efektu. I znów - nie zależy to do Joomli, tylko od twórców przeglądarek, którzy nie zawsze uwzgledniają wszystkie standardy.
6. Nie musi Pan do niczego zmuszać końcowego użytkownika. Co więcej, profesjonalnie przygotowana strona czyta się dobrze w róznych przeglądarkach. Tak jest również ze stronami stworzonymi w Joomla i opartymi na bezpłatnie rozprowadzonych szablonach.
Natomiast może Pan być zmuszony - i tak jest w przypadku Joomla - do korzystania z określonego systemu, jeżeli chce Pan dysponować wszystkimi możliwościami joomla. Przykładowo: jeśli nie zechce Pan zrezygnować z ulubionej opery, nie będzie Pan mieć możliwości korzystania z graficznego edytora tekstu. I znów to nie wina CMS-a, tylko nieprzestrzegania standardów przez twórców przeglądarek.

Tyle.
PS. Oczywiście, Jomola, jak nic, doskonała nie jest. Ale to juz inna kwestia.

petrosbike
16-12-2005, 12:06
No cóz nerwy czasami nie wytrzymuja i człowieka ponosi zbytnio,ale jak się ma troche latek to juz niestety nie ma czasu zbyt wiele na nauke od nowa; i wszystkiego juz sie nie zdąży zrobic-niestety.Trzeba to zrozumieć-chciałoby sie jeszcze wiele ale...
Wobec tego prosze mi powiedziec która skórka do joomla będzie dobrze współpracowała z ekranami 800 i 1024 oraz z przegladarkami Opera,Firefox i IE.Czyżby to było za wiele wymagań?
Korzystam z SMF-forum juz od dłuższego czasu i chciałbym dodać jeszcze przyzwoity portal-próbowałem PhpNuke ale zbytnio rozbudowany ale takich jak joomla problemów nie stwarzał-wyświetlał się na całą szerokość ekranu.
Zasadniczo to własciwie główny powód dla którego ta Joomla mnie tak zdenerwowała bo reszta to jest całkiem przyzwoita i przyjazna.
Wobec tego proponowałbym umieścić w Waszym serwisie konkretny poradnik na temat używania joomli i jej wspołpracy z ekranami i przegladarkami.
-jaka skórka do jakiego ekranu,przegladarki itp
Pozdrawiam:D

zwiastun
16-12-2005, 12:43
Skórki przygotowane dla rozdzielczości 1024 zwykle (choć nie zawsze) są skalowalne. Jest kilka serii, m.in. portal247 (niestety z drobnym, ale łatwym do usunięcia błędem w linii deklarującej kodowanie). Trochę się trzeba naszukać, ale np. na joomlaya.com jest kilka (-naście, -dziesiąt - zależy co kto lubi) całkiem przyzwoitych projektów.

Tego typu poradnika raczej napisac się nie da. Trzeba po prostu pooglądać (częste są strony z demo)

magic
16-12-2005, 21:42
Tak, żeby dookreślić:

1. W Internet są tysiące DARMOWYCH szablonów graficznych (templatek) i jeszcze drugie tyle takich, za które trzeba parę złotych zapłacić. Proponuję skorzystać np. z tego linku: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=free+template+joomla&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
Znaczna liczba z dostępnych szablonów ma ustawione skalowanie na całą szerokość okna przeglądarki.

2. Większość ze stron, z których można takie szablony pobrać udostępnia również możliwość podglądu jak wygląda strona z ich zastosowaniem (link na takiej stronie do podglądu nazywa się zwykle Demo). W ten sposób można wstępnie sprawdzić czy szablon jest odpowiedni - np czy skaluje stroną na całą szerokość.

3. Podany wyżej przez Zwiastuna adres www.joomlaya.com (http://www.joomlaya.com) jest właśnie jednym (z wielu) takich miejsc.
Demo szablonów w tym serwisie jest pod adresem: http://templates.joomlaya.com/ (prawie sześćset templatek do wyboru, już pierwsza z brzegu jest na 100% szerokości :D )

4. Niektóre serwisy z szablonami proponują również przeglądanie według kryterium szerokości: Fixed width - stała szerokość / Variable width - zmienna szerokość (czyli na całą szerokość). Przykład: http://www.mambohut.com/templates_gallery/ .
Można też zaprzęgnąć Google do roboty: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=free+template+joomla+variable+width&btnG=Szukaj&lr= - żeby nam znalazły taką o zmiennej szerokości ...

5. Zainstalowanie gotowej (pobranej z Internet) templatki (szablonu) jest tak trywialnie proste, że na syna można się dalej poobrażać ... ;)

Dalej BOOMBLA ?

petrosbike
19-12-2005, 01:57
j/w znikneła??? kto ja usunął?:eek:

viper
24-12-2005, 00:43
Wobec tego prosze mi powiedziec która skórka do joomla będzie dobrze współpracowała z ekranami 800 i 1024 oraz z przegladarkami Opera,Firefox i IE.Czyżby to było za wiele wymagań?
Korzystam z SMF-forum juz od dłuższego czasu i chciałbym dodać jeszcze przyzwoity portal-próbowałem PhpNuke ale zbytnio rozbudowany ale takich jak joomla problemów nie stwarzał-wyświetlał się na całą szerokość ekranu.
Joomla i SMF do tego skórka która nawet wyświetla się na ekranie nawet 1600*1200 żaden problem jeśli chcesz się przekonać zo zobacz tutaj [/URL][URL="http://www.simplemachines.pl/"]Polskie Centrum Simplemachines (http://www.simplemachines.pl/).
Można ten efekt osiagnąć dla innych skórek wystarczy tylko troche poszperać w sieci.

woju
03-02-2007, 18:34
Nie no mistrz krytyki, trzeba zacząc od tego ze zanim coś napiszesz to radziłbym przeczytać choć troszkę o Joomla. Z wskazaniem na szablony.

A co do szerokści szablonów to jakoś Wirtualna Polska ma na jakieś 780 pixeli i nikomu to nie przeszkadza, bynajmiej kilku tysiącom ludzi dziennie.
Bo u mnie na 1600x1200 , 1400x1050 troszke wąskawo.

Moze monitory jakieś przestarzałe ludzie mają???

stone
03-02-2007, 21:19
Woju odgrzewasz temat sprzed ponad roku, po co:)Zamykamy