PDA

Zobacz pełną wersję : strona wielojęzyczna



Dawid Kowalski
18-04-2010, 15:52
Szukam dodatku, który pomoże mi przetłumaczyć stronę na wiele języków (generalnie im więcej tym lepiej). Zainstalowałem narazie joom!fish, ale tylko częściowo spełnia oczekiwania jest świetny jeżeli chodzi o zarządzanie treścią natomiast nie pozwala na automatyczne tłumaczenie. W tej chwili kopiuje artykuł do google translatora, tłumacze, część tekstu poprawiam i umieszczam na stronie. Zależy mi na tym, żeby artykuły zostały przetłumaczone i utworzone automatycznie z możliwością edycji/poprawy, a ideałem byłaby możliwość zaznaczenia, które fragmenty nie powinny być tłumaczone (nazwy własne).

Próbowałem trochę poeksperymentować z Gtranslator dla joomla, ale zarówno sposób prezentacji wyników (pojawiający się duży banner nad stroną i przekierowanie do google) jak i brak możliwości zaindeksowania tłumaczeń sprawia, że takie rozwiązanie odpada.

Znalazłem też informacje o "joom global translate", który prawdopodobnie byłby dobry (prawdopodobnie jest kompatybilny z joom!fish - taką informacje znalazłem) jednak licencja kosztuje ok 60 eur a ja szukam dodatku freeware.

Możecie coś polecić?

Strona narazie wygląda tak: http//puby.wroclaw.pl

moje
18-04-2010, 15:59
Nie ma takiego dodatku. GT korzysta z iluś tam tysięcy/milionów/miliardów(?) serwerów, które zawierają słownictwo, wszelakie reguły, a i tak nie działa idealnie.

Jak wyobrażasz sobie działanie takiego dodatku, który miałby sam z siebie poprawnie tłumaczyć tekst z automatu i nim zarządzać?

JoomFish zarządza wielojęzyczną treścią ale jej nie tłumaczy. Jeśli chcesz mieć poważny i dobry serwis, musisz tłumaczyć wszystko sam albo mieć tłumaczy.

Dawid Kowalski
18-04-2010, 16:23
Chyba mało komunikatywnie się wyraziłem chodzi mi o moduł który działałby mniej więcej na takiej zasadzie:
- artykuł ->kopiowany do np google translator -> tłumaczony -> tworzona podstrona w joomli -> tłumaczenie kopiowane do artykułu (automatycznie)

moje
18-04-2010, 16:31
Jeśli na extensions.joomla.org nie ma to nie będzie.

Zawsze możesz sam coś takiego napisać.

Dylek
18-04-2010, 19:21
Daj Boże zdrowie zrozumieć treści tłumaczone automatem. Zwłaszcza jeśli są branżowe.
Umieść sobie przycisk do Google Translate i tyle.