PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie strony na inny serwer (ale tylko aktualizacja nowych plików artykułów)



DarkShadowPL
19-04-2010, 08:42
Witam wszystkich po krótce opiszę o co mi chodzi:

Posiadam stronę intranetową opartą na Joomli 1.5.15 działającą pod kontrolą WAMP'a na MS Server 2003.
Identyczna konfiguracja jest na serwerze na który przenoszę kopię plików i bazy.

Ale na 1-szym serwerze na którym są dodawane nowe treści są informacje ogólne dla całej firmy.

Na 2-gim jest obecnie postawiona kopia 1:1 joomli z 1-szego serwera.

Teraz myk o jaki mi chodzi to, że na 1-szym i 2-gim są dodawane równorzędnie artykuły ale o róznych treściach. A mi chodzi o to aby z 1-szego przenieść zawartość na 2-gi ale w taki sposób aby nie zginęły mi treści dodane na nim i nie pojawiła się kopia 1:1 ale aby serwer 2-gi zaktualizować o artykuły z 1-szego z jednoczesnym zachowaniem artykułów dodanych na 2-gim serwerze.

Mam nadzieję że nie namieszałem.

zwiastun
19-04-2010, 11:04
Nie namieszałeś, ale Joomla nie przechowuje artykułów w plikach, więc taka synchronizacja jest niemożliwa. Artykuły (i inne dane) przechowywane są w bazie danych.

DarkShadowPL
19-04-2010, 14:13
hmm tyle to ja wiem że w bazie danych, no trudno

zwiastun
19-04-2010, 15:01
ale tylko aktualizacja nowych plików artykułów

To wiesz, czy nie wiesz? A skoro wiesz, to o co pytasz? Wyeksportuj tabele artykułów z jednej i drugiej witryny, scal, zmień numery ID i po problemie.