PDA

Zobacz pełną wersję : [Szukam] Przewijane Menu do Joomla 1.5



marc1551
19-04-2010, 14:05
Witam. Znalazłem kilkanaście różnych modułów, które rzekomo zmieniają standardowe Menu, w rozwijane w pionie, w poziomie itd.

Jednak zainstalowałem po kolei każdy jaki znalazłem i każdy miał albo błędy albo w ogóle nic nie zmieniał.

Szukam takiego samego modułu, komponentu lub sposobu, aby zrobić takie same Menu jak na tej stronie : KLIKNIJ TU (http://www.4game.pl/)

Korzystam nawet z tego samego szablonu i nie mogę znaleźć sposobu jak zrobić taki sam efekt, jak u nich w górnym menu.

big_krzysiek
19-04-2010, 14:39
witaj!

jesli na takim samym szablonie nie dziala rozwijane menu, musisz je wlaczyc w ustawieniach modulu menu

ppilus
19-04-2010, 14:52
Jak to ? Kupiłeś szablon JA Sanidine i nie masz "klubowej" pomocy ?

marc1551
19-04-2010, 15:53
Szablon nie jest Polskiego autorstwa, także Pomoc Techniczna jest utrudniona.

Moduł jest standardowy "mainmenu" i nie widzę opcji odpowiadającej rozwijanemu Menu.

zwiastun
19-04-2010, 16:00
Wszystkie szablony JoomArt mają zaimplementowane poziome rozwijane menu i to w kilku wersjach. Nie trzeba do tego żadnych specjalnych modułów - obsługiwane są przez standardowy moduł menu. Wszystko, co trzeba, to:
1) umieścić menu w pozycji, która jest przeznaczona na takie menu (hornav???)
2) wybrać styl - Lista
3) stworzyć wielopoziomowe menu.
Poza wszystkim: możesz pobrać paczkę z przykładowymi danymi, zainstalować i obejrzeć, jak to jest zrobione

marc1551
19-04-2010, 16:59
Jest, udało się :)

Dla tych co nie wiedzą jak, to trzeba zrobić tak :

1. Wchodzisz w Panel Administracyjny
2. U góry klikasz "MENU"
3. Klikasz na menu, które Cię interesuje np. MainMenu
4. Tworzysz główną nazwę Menu (tam, gdzie po najechaniu będą inne podmenu)
5. Tworzysz nową nazwę menu (nie tego głównego jak MainMenu) tylko takie jak "Strona główna" itd.
6. Jak już wpiszesz nazwę i wybierzesz Typ Pozycji, to z lewej wybierasz "Nadrzędna pozycja" zaznaczasz nazwę tego głównego menu np. "Strona główna"
7. I gotowe