PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 dodawanie filmu do ogłoszenia



plol123
19-04-2010, 17:30
Ktoś wie może jak zrobić coś takiego, że w formularzu wyświetla się pole do którego user wkleja link do filmu na youtube lub innych serwisach a po dodaniu wpisu i wejściu w jego szczegóły zamiast linku wyświetla się nam już film do którego podaliśmy link

Jak to zrobić ?

stasio
19-04-2010, 18:04
no nic prostszego.... weż daj pole URL a w szczegółach zrób wpis kodu z YouTube a w nim zastąp miejsce adresu wpisem usera....

plol123
19-04-2010, 18:08
Hmm mniejwięcej rozumiem nie wiem jak zrobić ale rozumiem :D

A jeszcze mam pytanie czy da się zrobić w sobi taki formularz za pomocą którego użytkownicy dodają film na youtube z mojej strony a następnie on się wyświetla we wpisie ??

stasio
19-04-2010, 18:10
jak dają? że wysyłają z twojej strony na serwer youtube?

plol123
19-04-2010, 18:11
dokładnie tak i dodatkowo wyświetla się on odrazu u mnie na stronie

stasio
19-04-2010, 18:44
raczej to jest trudne do wykonania , a poza tym po co komu wysłać na youtuba z twojej strony skoro na youtubie się to robi szybko zwięźle i na temat.... przyjmij niektóre rzeczy takimi jakie są

plol123
19-04-2010, 18:53
No ok to w takim razie co zrobić żeby użytkownik mógł podać zwyczajnie tylko link do pliku. Wiem tyle że w menadżerze pól dodaje nowe zaznaczam "Podłązony pli mediów" ale co dalej co zrobić żeby użytkownik podawał sam link ?

stasio
19-04-2010, 19:00
no żeby podał link musi zrobić kopiuj adres i wklej w pole do tego przygotowane.... a w szablonie szczegółów musisz spreparować kod który podmieni tylko adres www

plol123
19-04-2010, 19:04
O jejciu. Wybacz mi ale nie jestem taki pro jak ty. Mógłbyś to dokładnie wytłumaczyć? czyli jak zrobić to pole i gdzie wkleić ten kod co się niby ma podmienić żeby się pokazywał film ?

Proszę o dokładne wytłumaczenie bo ja taki laik jestem :(

stasio
19-04-2010, 19:24
robisz nowe pole z zakresem wartości URL czyli żeby dawał tylko http adres.... a w szablonie robisz wpis

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="<?php echo $mySobi->customFieldsData['field_website']; ?>"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="<?php echo $mySobi->customFieldsData['field_website']; ?>" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
<?php echo $mySobi->customFieldsData['field_website']; ?> podajesz nazwę swojego pola
powinno podziałać... niech mnie ktos poprawi jak sie myle... ale musisz wymyślić co ma być w tym miejscu jak ktoś nie poda filmu.....

plol123
19-04-2010, 19:50
Heh niestety to nie działa. chyba że coś źle zrobiłem :/ No więc tak stworzyłem nowe pole. Nazwałem je field_video a w pole URL zaznaczyłem http Pole zapisałem. Teraz w konfiguracji wybrałem widok szablonu szczegółowo i dodałem tam:

<tr>
<td><object width="640" height="385"><param name="movie" value="<?php echo $mySobi->customFieldsData['field_video']; ?>"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="<?php echo $mySobi->customFieldsData['field_video']; ?>" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object></td>
</tr>Gdy dodałem wpis otrzymałem pod tytułem link a zaraz pod nim białe pole wielkości 640x385px

co zrobiłem nie tak ?

P.S Zobaczyłem przed chwilą w źródle strony, że w miejscach gdzie wkleiłem kod zamiast linku pokazuje się "/"

stasio
19-04-2010, 20:04
to spróbuj dać jako zwykły input

plol123
19-04-2010, 20:09
zmiany takie że zamiast linku do kliknięcia zamienił się na zwykły tylko jako tekst.

Hmm nie wiem czy to ma znaczenie ale ja próbuje to robić na klonie Sobi tak więc nie wiem czy nie ma jakiś zmian w <?php echo $mySobi->customFieldsData['field_video']; ?>

plol123
19-04-2010, 20:41
Niestety ale to nie działa :(

Ma ktoś może jakiś inny pomysł ?? Może jakiś dodatek ?

plol123
19-04-2010, 21:55
Heh już kombinowałem na różne strony ściągałem jakies dodatki do dodawania filmów do artykułów. Ale to działało tylko do artykułów a w Sobi już nie chce chociaż jest zrobione tak samo jak w artykule.

POMOCY !!

stasio
19-04-2010, 22:40
spróbuj
<?php $film = $fieldsObjects['field_video']->data;?>
<tr>
<td><object width="640" height="385"><param name="movie" value="<?php echo $film ?>"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="<?php echo $film ?>" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object></td>
</tr>

plol123
20-04-2010, 06:31
No no coraz lepiej film nadal się nie wyświetla ale w źródle widać już podany wcześniej link w "value" i "src" mimo to nadal nie widać filmu :(

@EDIT

Już wiemczemu nie działa zauważyłem na youtube że tam linki w kodach do umieszczenia na stronie są inne np:

http://www.youtube.com/v/UzA8hpVKTRQ&hl=pl_PL&fs=1&

To niestety straszne nieudogodnienie dla osób korzystających z portalu. Na prawdę nie ma innych sposobów na dodanie tego filmu ??

stasio
20-04-2010, 10:27
ale starczy do tego miejsca http://www.youtube.com/v/UzA8hpVKTRQ

plol123
20-04-2010, 14:08
No dobrze to załóżmy, że skorzystam z tej metody ale co zrobić z tym polem gdy użytkownik nie wstawi filmu ? to wielkie białe pole całkiem nie pasuje :(

plol123
21-04-2010, 15:27
Heh zrezygnowałem już z linka bo nie da się ukryć w żaden sposób tego wielkiego pola tak więc zmierzam skorzystać normalnie z kodu HTML tylko jest problem. Zrobiłem nowe pole inputbox w polu URL wybrałem to do mateiałów video i adutio i metodą
<?php $film = $fieldsObjects['field_video']->data;?> razem z <?php echo $film ?> ustawiłem sobie gdzie się ma wyświetlać film w szablonie ale jest problem.

Otóż gdy użytkownik wklei do nowego pola zwykły tekst wszystko jest ok natomiast gdzy wklei kod np:

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="<?php echo $film ?>"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="<?php echo $film ?>" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

Pole świeci pustkami zamiast filmu nie ma nic kod się nie pokazuje :(

Co robię nie tak czemu tekst się wyświetla a film już nie ?