PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie szablonu



rafraw
20-04-2010, 00:59
Witam. Czy w Joomli da się stworzyć stronę o układzie oraz funkcjach podobnych do tej: http://marinam.net/pl/? Jeśli tak to proszę o jakieś wskazówki, co do ewentualnych wymaganych rozszerzeń. Czy znajomość tworzenia zwykłych stron (html, php, css) wystarczy mi do wykonania szablonu joomli? Jakie są ograniczenia wizualne jak i techniczne przy wykonywaniu serwisu w joomli? Bardzo bym prosił o linki oraz uwagi. Dziękuje :)

zwiastun
20-04-2010, 01:39
Krótko mówiąc, prosisz, żeby Ci taki mały podręcznik napisać :)
A skorzystałeś z tych, które już są napisane i opublikowane?

rafraw
20-04-2010, 11:46
Zależy mi na odpowiedzi od osób które "siedzą" w Joomli już jakiś czas. A moja wiedza wyciągnięta z różnych stron, forów nie jest wystarczająca na udzielenie sobie tych odpowiedzi:P Co prawda dużo przeczytałem na temat ale głównie to były poradniki poruszania się po systemie tj. pisanie artykółow itp. Może znacie jakieś dobre poradniki?

zwiastun
20-04-2010, 11:57
Odpowiedź na pierwsze z pytań może być naprawę tylko ogólnikowa - wystarczy pooglądać strony stworzone w Joomla, by się przekonać że stworzenie strony o podobnym układzie i funkcjach, jak wskazałeś jest możliwe. Konkrety zależą od Twoich konkretów.
Drugie, dotyczące szablonów: umiejętności posługiwania się HTML+CSS+PHP to oczywiście solidna podstawa, reszta, to trochę wiadomości, jak się wywołuje treści dokumentu wynikowego. Odpowiedzi masz na wiki w dziale szablony.

rafraw
20-04-2010, 12:10
Dzięki za odpowiedź. Nie będę teraz nadużywał Waszej życzliwości, bo pewnie przyda mi się pod czas pracy nad stroną:) Pozdrawiam