PDA

Zobacz pełną wersję : problem z szablonem



abba1234
20-04-2010, 02:56
Witam,

mam problem z szablonem siteground 144 (http://joomla15.siteground.com/?template=siteground-j15-144)

po zainstalowaniu bez bledow jak chce odpalic strone z ta teplatka wyskakuje mi cos takiego:

Warning: require(/home/notintine/domains/rapinuncio.com/public_html/templates/siteground-j15-144/styleloader.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/notintine/domains/rapinuncio.com/public_html/templates/siteground-j15-144/index.php on line 13

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '/home/notintine/domains/rapinuncio.com/public_html/templates/siteground-j15-144/styleloader.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/notintine/domains/rapinuncio.com/public_html/templates/siteground-j15-144/index.php on line 13

ktos to potrafi rozszyfrowac?

pozdrawiam

abba1234

Raveren
20-04-2010, 09:03
W pliku index.php templatki wywal linie 10-15:

<?php
$menu_name = $this->params->get("menuName", "topmenu");
$menu_type = $this->params->get("menuType", "splitmenu");
require(path .DS."styleloader.php");
require(path .DS."utils.php");
?>albo
rozpakuj szablon do tymczasowego katalogu i z niego skopiuj pliki utils.php i styleloader.php do katalogu z Twoim szablonem.
To nie pierwszy skopany szablon jakim siteground ostatnio nas obdziela za darmo.
PS
Mam nadzieję, że tylko przez przypadek umieściłeś post w dziale dla Joomla 1.0.x!

abba1234
20-04-2010, 14:44
Sorki, za joomla 1.0

dzieki za odpowiedz.biore sie za to.

pozdrawiam

edit:
po usunieciu tych lini templatka sie odpala.
jezeli chodzi o skopiowanie utils.php i styleloader.php to nie znalazlem tych plikow (rozumiem, ze powinny byc w zipie z templatka).

pozdrawaim

abba1234

Raveren
22-04-2010, 20:26
Pliki są w spakowanej templatce, tylko nie ma ich w "templateDetails.xlm"
Aby się instalowały musisz dodać odpowiednie wpisy w znaczniki <files>
Usunięcie podanych linii z index.php powoduje oczywiście utratę menu górnego

abba1234
22-04-2010, 21:13
dokladnie, brakuje menu z headera.

fajna ta templatka i chyba przy niej zostane. jak skoncze strone klienta biore sie za poprawianie tego xlm.

pozdrawiam cieplo

abba1234