PDA

Zobacz pełną wersję : home.pl joomla w katalogu + Warning: session_start()



fiflak
20-04-2010, 10:56
Witam.
Mam nadzieje ze i mi uda sie zasięgnąć waszej pomocy w kwestii instalacji Joomli na moim serwerze.
temat sie dotyczy serwera na home.pl
od paru dni staram sie buszowac po zasobach sieciowych szukajac odpowiedzi na problem ktory mnie spotkal, skupiając sie przede wszystkim na forum joomli.

Wczoraj do 2 rano molestowalem gościa z help.desku home.pl - chłopina zamiast sie wyspać musiał sie głowić nade mna.

Problem o ktorym myslalem ze zostal rozwiazany najwyrazniej takim nie jest - co najwyzej o tej 2 rano juz mi sie na oczy cos rzucilo.

Na czym polega idea.

chce zainstalowac joomle w katalogu, powiedzmy:
www.nazwa_konta.home.pl/joomla (http://www.nazwa_konta.home.pl/joomla)
Wgrywam pliki, uruchamiam instalatora.
1 problem jaki sie pojawia to zalecane ustawienia: wyświetlaj błędy- ustawiony jest na włączony. Zalecane przez joomle ustawienie to "wyłączone". Tworze wiec plik php.ini w ktorym umieszczam wpis:

register_globals=off

Sprawdzam ponownie czy wszystkie zalecane ustawienia mam na "zielona". Są, więc jade dalej.
Po zainstalowaniu, pierwszy pojawia sie problem z otwarciem strony. Jakas treść sie pokazuje, template natomoast jako takie nie funkcjonuje, o grafice zapomniec moge. Poszperalem na forum i znalazlem czesciowe rozwiazanie:

w pliku configuration.php edytuje wpis $mosConfig_live_site i zmieniam wg klucza:
$mosConfig_live_site = 'http://www.twojanazwaużytkownika.home.pl/katalog_w_kt_umieścisz_joomle';
Strona sie otwiera. Ladnie to wyglada, niemniej nie mozna sie zalogowac na konto admina.
Wlaczylem ponownie pokazywanie bledów by podejrzec jakie bledy strona zwraca no i :
------------------
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /configuration.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /configuration.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /configuration.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 426
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /configuration.php:1) in /templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44
------------------
Na mój prosty rozum, gdzieś tu sie wywala w związku z tym że zainstalowałem joomle w katalogu, bo jeśli wycofam zapis w configuration.php

$mosConfig_live_site = 'http://www.twojanazwaużytkownika.home.pl/katalog_w_kt_umieścisz_joomle';
na
$mosConfig_live_site = '';

to problem znika, ale wtedy wracamy do źródeł.. nie widze zadnego template, grafiki i temu podobna.
Próbowałem tez pooglądac sobie wskazany błąd, czyli w katalogu:
/libraries/joomla/session/session.php
ogladalem linie 423 i 426 i jest to session start.
i na tym sie kończy moja wiedza.

Z gory dzieki za pomoc!
Pozdrawiam
Rafal.

palyga007
20-04-2010, 11:01
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /configuration.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /configuration.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /configuration.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 426
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /configuration.php:1) in /templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44


To wszystko wynika z tego że grzebałeś w Configuration.php
10000000 razy na forum był ten problem opisywany. Notatnikowi i MS Word mówimy stanowcze NIE!

Poszukaj na forum.

fiflak
20-04-2010, 11:06
To wszystko wynika z tego że grzebałeś w Configuration.php
10000000 razy na forum był ten problem opisywany. Notatnikowi i MS Word mówimy stanowcze NIE!

Poszukaj na forum.

ok, poszperam.

Zmiany w configuration.php robilem Total Commanderem - EDIT. Moze zatem sugestia czym edytować?

Pozdr.
Raf.

palyga007
20-04-2010, 11:10
Notepad++

trzepiz
20-04-2010, 15:34
lub KED

fiflak
23-04-2010, 09:39
Witam.

Ha... nawet nie bede sie was pytal czemu TC mial taki problem z wyedytowaniem pliku configuration.php :)

Faktycznie, wyedytowanie go ponownie (po nowej instalacji joomli) - tym razem juz Notepadem++ , i po podmiance wpisu:

z
$mosConfig_live_site = '';
na
$mosConfig_live_site = 'http://www.twojanazwaużytkownika.home.pl/katalog_w_kt_umieścisz_joomle';

pomogło :)

Strona śmiga jak należy.
Dzieki za pomoc!! :)

Pozdrawiam
FIFLAK.