PDA

Zobacz pełną wersję : DJ-Classifieds - nowy komponent ogłoszeniowy



Strony : [1] 2 3

AndrzejH
20-04-2010, 18:56
Z przyjemnością przekazujemy wersję beta komponentu ogłoszeniowego DJ-Classifieds.
Zapraszam do testowania. Opis, instrukcję i pliki do pobrania znajdziecie tutaj (http://www.design-joomla.pl/aktualnosci/528-dj-classifieds-czyli-ogloszenia-dla-joomla.html)

turner
23-04-2010, 12:23
Witam,

Fajnie, że coś nowego się pojawiło. Czy można zobaczyć demo działającego systemu? Jest integracja z jakimkolwiek polskim systemem płatności typu DotPay? Chętnie przetestuję :)

AndrzejH
23-04-2010, 13:32
Demo do obejrzenia jest tutaj (http://templates.design-joomla.eu/jm-classifieds/index.php?option=com_djclassifieds&view=show&cid=0&Itemid=1)
Ale nie udostępniamy zaplecza. Najlepiej pobrać i zainstalować na własnym serwerze.
System obsługuje Paypal. Dotpay i inne nie są na razie obsługiwane. Może pomyślimy o tym w kolejnych wersjach.

alex51
23-04-2010, 13:35
@AndrzejH moje wyrazy uznania za komponent, na który dość długo czekałem. Wprawdzie były inne, ale w trybie zgodności wstecznej.

AndrzejH
23-04-2010, 14:13
moje wyrazy uznania za komponent...

Dzięki w imieniu całego zespołu design-joomla :)
Czekamy też na krytyczne uwagi, pozwoli to rozwijać komponent i czynić go bardziej użytecznym.

turner
23-04-2010, 17:28
Dzięki Andrzeju za info. DotPay z pewnością byłby przydatną funkcją. Póki co dobry i PayPal :-)

patrycju5z
25-04-2010, 13:06
Dzieki za komponent.
Właśnie jestem w trakcie tworzenia portalu miejskiego i testuje rozne komponenty do ogloszen. Czy jest możliwość zintegrowania komponentu z artio joomSef ?

AndrzejH
26-04-2010, 07:30
Dzieki za komponent.
Właśnie jestem w trakcie tworzenia portalu miejskiego i testuje rozne komponenty do ogloszen. Czy jest możliwość zintegrowania komponentu z artio joomSef ?

Dzięki za wskazówkę. Uwzględnimy to w kolejnej wersji.

PeFik
26-04-2010, 09:59
Przy okazji przydała by się także integracja z JomSocial - jeśli to nie problem, wiadomo niektórzy budując serwis miejsko-społecznościowy - chętnie by dali takie narzędzie użytkownikom.
Mówię tu także o tym, aby użytkownik mógł zobaczyć swoje ogłoszenia, jak i innych kiedy przegląda ich profil.:DD

a jak wygląda sprawa z JoomFish-em.

patrycju5z
26-04-2010, 10:27
Jesli do JomSocial to automatycznie również do CB.
Kolejna uwaga to taka, że po włączeniu opcji "dodawanie ogłoszenia tylko przez zarejestrowanych" nie działa dodawanie ogłoszenia z frontu. Wyswietla sie strona z informacja ze jest sie zalogowanych i nic wiecej. Sytuacja ma miejsce przy włączeniu prostych adresów jak i ich wyłączeniu.

Komponent jest ciekawy, lekki i prosty.

AndrzejH
26-04-2010, 10:37
Przy okazji przydała by się także integracja z JomSocial

hmm. Integratory, dobra rzecz :) Można pomyśleć


a jak wygląda sprawa z JoomFish-em.

Nie bardzo sobie wyobrażam aby użytkownik pisał ogłoszenie w kilku wersjach językowcyh lub aby administrator tłumaczył ogłoszenia.
Pewnie w wyjątkowych wypadkach miało by to sens ale wówczas jak do każdego komponentu można sobie dorobić XML do Joofisha

AndrzejH
26-04-2010, 10:39
Jesli do JomSocial to automatycznie również do CB.
j/w

Komponent jest ciekawy, lekki i prosty

Właśnie dlatego chcemy uniknąć zbyt wielu opcji. Ale każda propozycja będzie rozważona :)

AndrzejH
26-04-2010, 10:56
Kolejna uwaga to taka, że po włączeniu opcji "dodawanie ogłoszenia tylko przez zarejestrowanych" nie działa dodawanie ogłoszenia z frontu. Wyswietla sie strona z informacja ze jest sie zalogowanych i nic wiecej. Sytuacja ma miejsce przy włączeniu prostych adresów jak i ich wyłączeniu.

A próbowałeś zalogować się od frontu :)

patrycju5z
26-04-2010, 11:53
j/w


Właśnie dlatego chcemy uniknąć zbyt wielu opcji. Ale każda propozycja będzie rozważona :)

Tak, ale integracja z innymi komponentami jest obecnie w pewnym sensie standardem... :)


A próbowałeś zalogować się od frontu
Tak, wlasnie tym przypadku napisałem. Po zalogowaniu sie od frontu nie mam mozliwości dodawania ogloszenia. Wówczas pojawia sie strona z informacją o zalogowanym uzytkowniku, - pojawia si po prostu strona uzytkownika z mozliwoscia wylogowania sie.

lukasz.ciastek
26-04-2010, 12:16
Witam

Testowałem dodawanie ogłoszeń przez zarejestrowanych użytkowników i wydaje się nie być błędu. Proszę o link do strony wtedy postaram się coś pomóc.

Pozdrawiam,
Łukasz

patrycju5z
26-04-2010, 12:42
Witam

Testowałem dodawanie ogłoszeń przez zarejestrowanych użytkowników i wydaje się nie być błędu. Proszę o link do strony wtedy postaram się coś pomóc.

Pozdrawiam,
Łukasz
Nie wiem jaki związek ma moduł logowania z komponentem, ale po dodaniu modułu logowania do strony, komponent działa poprawnie. Wcześniej nie miałem modułu logowania, i po wejściu w formularz dodania ogłoszenia wyświetlał się formularz logowania, gdzie po zalogowaniu nie wyświetlał się formularz dodania ogłoszenia.


Problem pojawia sie nadal jeśli skorzystamy z logowania z "contentu". przy logowaniu z modułu problem nie występuje.

lukasz.ciastek
26-04-2010, 13:08
Nie wiem jaki związek ma moduł logowania z komponentem, ale po dodaniu modułu logowania do strony, komponent działa poprawnie. Wcześniej nie miałem modułu logowania, i po wejściu w formularz dodania ogłoszenia wyświetlał się formularz logowania, gdzie po zalogowaniu nie wyświetlał się formularz dodania ogłoszenia.


Problem pojawia sie nadal jeśli skorzystamy z logowania z "contentu". przy logowaniu z modułu problem nie występuje.

Testowałem wyłączenie modułu i również nie obserwuję problemów, gdyż moduł nie powinien mieć żadnego związku z komponentem. W przypadku gdy użytkownik jest niezalogowany, komponent przekierowuje do zalogowania poprzez komponent com_user. Po zalogowaniu użytkownik powinien być przekierowany na stronę główną i wtedy móc wejść w link by dodawać ogłoszenie. Proszę podać link do serwisu, będę wtedy bardziej pomocny.

Pozdrawiam,
Łukasz

patrycju5z
26-04-2010, 18:10
Wysłałem PW

patrycju5z
26-04-2010, 23:08
j/w


Właśnie dlatego chcemy uniknąć zbyt wielu opcji. Ale każda propozycja będzie rozważona :)

Ale lista ogłoszeń użytkownika jako plugin do CB lb JoomSocial pewnie nie jest skomplikowany a na pewno będzie przydatny

lukasz.ciastek
27-04-2010, 11:04
Komponent działa poprawnie, jedynym problemem jest fakt, że po zalogowaniu poprzez komponent com_user, użytkownik nie jest przekierowywany do widoku dodawania formularza, a na stronę główną. Jednak wtedy wybierając Dodaj ogłoszenie można normalnie wejść do formularza nowego ogłoszenia. Logowanie zostało zrealizowane poprzez komponent joomli a to nie pozwala na wprowadzenie przekierowania. Zapewnia to większą kompatybilność z przyszłymi wersjami joomli. W przyszłych wersjach komponentu wprowadzimy mechanizm który, po zalogowaniu przekieruje na formularz dodawania ogłoszenia.

GOGOKOM
27-04-2010, 23:20
Myślę że przydała by się wieksza możliwość dodawania i konfiguracji pól opisowych ogłoszenie tak jak w adsmanager, obecnie mamy krótki opis i opis tam użytkownik może powpisywać czasem zbyt wiele a czasem zależy nam na ograniczeniu mu możliwości poprzez np pola wyboru.
No i bezwzględnie inny rodzaj płatności.
Obecnie w opcji free:
adsmanager - lepszy za możliwości dowolnej konfiguracji pół opisowych ogłoszenia ale brak płatności
DJ-Classifieds - wielki plus za płatności chociaż z obecnych niewielu skorzysta bo kto będzie zakładał konto na paypal aby zapłacić za ogłoszenie.
Taki komplet czynił by moim zdaniem DJ-Classifieds bardzo dobrą alternatywą dla wspomnianego adsmamagera.

Poza tym:
szczegóły ogłoszenia Ad id: Ad views: Ad expires:
wyniki wyszukiwania Results for
na zdjęciach next , close, image

przydało by się po polsku

Błędy w instrukcji pdf 3 strona:
Możesz zezwolś użytkownikowy
na stronie moraz

Możliwość znaku wodnego na zdjęciach.

Ogólnie fajny komponent ale na razie moim zdaniem ogólnie za całość nadal adsmanager górą, myślę że gdy będą wszystkie jego funkcje i płatności inne - umożliwiające płacenia każdemu z np sms lub własnego konta to na polskim rynku nie będzie lepszego a jak CENA POZOSTANIE NA TYM SAMYM POZIOMIE:D to już w ogóle posypią się pochwały.
po testuję jeszcze usuwanie ogłoszeń na rzadko odwiedzanej stronie bo tu akurat ads nie był z tym swoim ala cronem najlepszy.

Za pomysł i cenę wielki plus czekam na opisane przeze mnie funkcje - pozdrawiam:up:

AndrzejH
28-04-2010, 07:19
Dzięki za konstruktywne uwagi i cenne wskazówki.
Wszelkie niedociągnięcia w plikach językowych zostaną poprawione niezwłocznie. Wkrótce udostępnimy nowe paczki z kilkoma dodatkowymi poprawkami.
Jeśli chodzi o funkcje płatności komponent musiałby zostać przebudowany tak aby można było dołączyć kolejne systemy na zasadzie pluginów, gdzyż nie wyobrażam sobie aby rozwijać dwie wersje polską i niepolską. Pomyślimy jak to rozsądnie rozwiązać.
Co do porównania z adsmanagerem:
1. Nie chcieliśmy powielać wszystkich funkcji więc siłą rzeczy będą różnice.
2. Nie została odnotowana najważniejsza różnica. Adsmanager nie był pisany dla Joomla 1.5. Działa wyłącznie w trybie zgodności.

GOGOKOM
28-04-2010, 07:29
zgadza się o tym zapomniałem ale co do funkcjonalności to myślę że jeśli wy zrobicie pierwsi komponent pod 1.5 i będzie miał wszystkie funkcje porządnego komponentu który można dowolnie skonfigurować to będziecie the best co do podobieństwa to wszystkie komponenty do ogłoszeń są podobne bo dodają ogłoszenia i dlatego nie powinny powstawać?

alex51
28-04-2010, 07:56
@GOGOKOM, z całym szacunkiem dla Twojej wnikliwości i zapewne słusznych postulatów, szczególnie w zakresie zauważonych niedociągnięć, porównywanie DJ Classfieds do AdsManagera jest pozbawione sensu. AdsManager był świetnym komponentem ogłoszeń w czasach Joomla !.0.
To tyle można powiedzieć na ten temat.
Pisałeś też coś o cenie DJ Classfieds, ale jakoś nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat na stronie producenta.
Co do systemu płatności, to pewnie byłoby dobrze mieć dodatkowe opcje, ale moim skromnym zdaniem posiadanie konta PayPal jest obecnie niezbędne dla zakupów w internecie, choćby płatnych wersji programów, a jego założenie i co ważne, łatwość zasilania środkami z innego, posiadanego przez siebie konta jest dziecinnie prosta.
Śmiem twierdzić, że po uwzględnieniu Twoich postulatów w kwestii poprawek językowych i ewentualnie możliwości rozbudowania oddzielnych pól np. z informacjami kontaktowymi pozwoli bezsprzecznie utwierdzić wiodącą pozycję DJ Classfieds. Mnie najbardziej ujęła w nim właśnie jego prostota i łatwość korzystania.

GOGOKOM
28-04-2010, 08:16
cena free i niech tak pozostanie - to miałem na myśli:spoko:


porównywanie DJ Classfieds do AdsManagera jest pozbawione sensu. AdsManager był świetnym komponentem ogłoszeń w czasach Joomla !.0.

wybacz ale nie rozumiem co jest pozbawione sensu - moje zdanie: co obchodzi użytkownika strony www czy jest ona wykonana poprzez 1.0 czy 1.5 jemu wszystko jedno ale funkcjonalność to zupełnie inna sprawa i tu adsmanager niestety na razie jest górą.

co do prostoty adsmanager ma te same możliwości wpisania danych zaraz po instalacji (2-3 możliwości więcej o ile pamiętam ) ale jak chcemy to możemy poszaleć
i na tym kończę porównywanie adsmanagera z DJ Classfieds bo sens tego wątku jest taki aby twórcy DJ Classfieds rozbudowali bądź nie swój komponent, a nie użytkownicy dyskutowali o wyższości koła nad okręgiem

płatności - nie każdy kupuje programy a wszyscy mamy tel. kom. i konta w bankach

alex51
28-04-2010, 08:23
Bezsensowność dotyczy możliwości porównywania komponentu działającego wyłącznie w trybie zgodności wstecznej z komponentem napisanym specjalnie dla J!1.5.
W pełni zgadzam się z Twoimi pozostałymi uwagami nawet jeśli nie zrozumiałem tego, co pisałeś o cenie :) natomiast jeśli wolisz pracować na zgodności wstecznej, to Twój wybór, ale jakoś nie widzę sensu zachwalania nierozwijanego komponentu.
Pozdrawiam i podkreślam, że jestem jak najdalej od krytykowania kogokolwiek, a jeśli tak to odebrałeś, to przepraszam.

AndrzejH
28-04-2010, 08:24
Hej, nie ma o co się spierać. Sensowne funkcjonalności z pewnością będą dołączone prędzej czy później.
Mamy zamiar poważnie rozwijać ten komponent i dlatego chcemy słuchać waszych wskazówek.

GOGOKOM
28-04-2010, 08:30
Moje porównanie dotyczy funkcji,
wcale nie twierdzę że lepiej jest pracować w trybie zgodności,
i nie czuję się urażony,
pozdrawiam.

patrycju5z
28-04-2010, 12:13
Faktem jest, że w systemach ogłoszeniowych ważną rolą jest mozliwość wprowadzenia własnych pól. Wówczas komponent staje się uniwersalny. Wydaje mi się że prostota komponentu powinna ujawniać się w wyglądzie oraz funkcjach. Prosty komponent nie oznacza ubogi w funkcje, wręcz przeciwnie prosty komponent według mnie to taki ktory zawiera dużo przydatnych funkcji w logiczny i w prosty sposób konfigurowalnych z poziomu admina.

Czy licencja pozwala mi na edycje plików komponentu? Chciałbym rozbudować komponent na własnej stronie o przydatne dla mnie funkcje.

AndrzejH
28-04-2010, 14:06
Czy licencja pozwala mi na edycje plików komponentu?

Treść licencji: http://gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html :)
Zachęcam też do podzielenia się własnymi modyfikacjami z innymi użytkownikami. Tylko czy nie działasz za szybko?
Na tym forum chcemy pozbierać uwagi, spostrzeżenia i sugestie i uwzględniać to co uważamy za sensowne w kolejnych wersjach. Klika razy już zwracałem na to uwagę.

patrycju5z
29-04-2010, 03:02
Treść licencji: http://gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html :)
Zachęcam też do podzielenia się własnymi modyfikacjami z innymi użytkownikami. Tylko czy nie działasz za szybko?
Na tym forum chcemy pozbierać uwagi, spostrzeżenia i sugestie i uwzględniać to co uważamy za sensowne w kolejnych wersjach. Klika razy już zwracałem na to uwagę.

Czy za szybko? Hmn.... Chciałbym wykorzystać komponent w wobecnej wersji w moim portalu miejskim i dostosować go do własnych potrzeb lub ewentualnie poczekać na zmiany, jeśli nowa wersja komponentu pojawi się w zbliżonym czasie otwarcia mojego portalu. :)

Z moich potrzeb dodałbym:
- mozliwosc tworzenia dowolnych pol formularza np e-mail, telefon itp... menadarzer pól podobny do sobi2,
- powiekszone zdjecie aby nie wychodziło poza ramy przeglądarki,
- liczba ogloszen w kategorii przy nazwie kategorii w module wyswietlajacym kategorie,
- mozliwosc opublikowania ogloszenia w portalach spolecznosciowych. Wiem, ze facebook sie przejadł, ale taka funkcja napewno sie przyda, pozwoli na promocje serwisu ogłaszającego. Mozna wykorzystac standardowy plugin oferowany przz facebooka, w taki sposob aby uwzglednic miniaturke i krotki opis jaki tresc publikowanej tresci na scianie uzytkownia w portalu spoleznosciowym...
- mail do admina w przypadku napisania ogłoszenia, lub widoczny podział w panelu admina na nowe i stare ogloszenia.

Z mojej strony to chyba tyle. Pozdrawiam :-)

AndrzejH
29-04-2010, 07:16
Czy za szybko? Hmn.... Chciałbym wykorzystać komponent w wobecnej wersji w moim portalu miejskim i dostosować go do własnych potrzeb lub ewentualnie poczekać na zmiany

OK. Teraz rozumiem już dlaczego się z tym spieszysz. Cieszę się , że chcesz budować funkcjonalność na naszym komponencie.
Duże zmiany nie nastąpią jednak bardzo szybko. W tej chwili robimy drobne korekty i poprawiamy zauważone podczas testowania błędy czy niedociągnięcia.

AndrzejH
29-04-2010, 12:45
Wydaliśmy nowa wersję DJ-Classifieds. Aktualna wersja to 0.9.1 Zmiany są raczej kosmetyczne


poprawki w polskich plikach językowych
poprawka widoku wyświetlania listy ogłoszeń z żądanej kategorii
ujednolicenie zapisów w nagłówkach plików dot. praw licencyjnych

Aktualne pliki do pobrania


komponent DJ_Classifieds (http://www.design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=fileinfo&id=60)
DJ_Classifieds items (http://www.design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=fileinfo&id=57)
DJ_Classifieds menu (http://www.design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=fileinfo&id=58)
DJ_Classifieds serach (http://www.design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=fileinfo&id=59)

Grubszy update pewnie na przełomie maja / czerwca

Gordion
29-04-2010, 18:20
Informacje o cenie gdy dodajemy ogłoszenie - super, ale co jak za darmo, chyba niepotrzebnie wtedy są wyświetlanie te informacje o cenie np. przy dodawaniu ogłoszenia jak się wybiera kategorię.
Niech przy dodawaniu kategorii podanie "ceny" będzie opcjonalne ;)

Widziałbym zbliżoną funkcjonalność do tego serwisu http://www.drobne.nysa.pl/dodaj_ogloszenie

AndrzejH
29-04-2010, 21:02
Nie bardzo rozumiem. Kategoria z nie wpisaną ceną jest za darmo. Co więcej jest potrzebne?

Gordion
29-04-2010, 21:13
Moja wina, chaotycznie napisałem.

Otóż dodaję kategorię i tam mam podać cenę, jak dam '0' to później przy dodawaniu wpisu mam "Kategoria (0 Eur)".

Raveren
29-04-2010, 21:37
Jeszcze drobne niedociągnięcia w tłumaczeniu:
okienko Preferencje:
User type
UNITPRICE
CATTHWIDTH
CATTHWIDTH
--------
Moim zdaniem przydał by się przycisk "Powrót" z widoku szczegółowego do kategorii

nick_wick
29-04-2010, 22:59
witam, wyrazy uznania za udostepnienie komponentow, cwicze wlasnie ich zastosowanie, mam problem, po zainstalowaniu mam nastepujacy blad przy wyswietlaniu kategorii ogloszen:

http://machine.kotbury.pl/index.php?option=com_djclassifieds&view=show&cid=2&Itemid=13

prosze o pomoc, pewnie gdzies namotalem

pozdrowienia

AndrzejH
30-04-2010, 06:32
prosze o pomoc, pewnie gdzies namotalem
a jeśli dodasz jakiś ogłoszenie w tej kategorii? Jest OK?
Nic nie namotałeś. Zainstaluj poprawioną wersję 0.9.1 (edit - ta poprawka jest już załatwiona)


Gordion, Raveren wasze uwagi wpisałem na listę :)
Co do informacji (0 eur) faktycznie wygląda dziwnie. Może po prostu napiszemy kategoria bezpłatna? W każdym razie przemyślimy sprawę

Gordion
30-04-2010, 14:46
Najlepiej by było, gdyby żadnej informacji nie pokazywało jak się ustawi '0', dlaczego tak?
Załóżmy, że ktoś będzie miał tylko "bezpłatne" kategorie, informacja przy wszystkich takich kategoriach była by raczej zbędna.

Z opcji, które mi brakuje i czytając poprzednie posty nie tylko mnie, to:


tworzenie własnych pól w formularzu.
ustawienie sposobu wyświetlania ogłoszeń w tabeli, chodzi mi tutaj o to co ma się wyświetlać i gdzie np. 1 kolumna - zdjęcie, 2 - kolumna cena, 3 - kolumna kontakt, 4 - krótki opis etc.

Czy wyświetlanie ogłoszeń musi być w tabeli? Może by zrobić jeszcze w formie blogu i wpisów? Coś na przykładzie artykułów, mamy tytuł artykułu czyli nazwa produktu, datę dodania, opis, (inne?) i przycisk "więcej".

Edit:
Jeszcze odpowiedź na ogłoszenie e-mail, mogło by być również dla osób niezarejestrowanych, jeśli admin tak ustawi ;)

AndrzejH
30-04-2010, 15:47
Z opcji, które mi brakuje i czytając poprzednie posty nie tylko mnie, to:



.....
ustawienie sposobu wyświetlania ogłoszeń w tabeli, chodzi mi tutaj o to co ma się wyświetlać i gdzie np. 1 kolumna - zdjęcie, 2 - kolumna cena, 3 - kolumna kontakt, 4 - krótki opis etc.



Myślę, że zamiast dokładać skomplikowane opcje ustawień w panelu administracyjnym przemyślimy taką konstrukcję widoku, tak aby każdy mógł go modyfikować nadpisując przez templatkę.

Gordion
30-04-2010, 15:51
Ja myślałem by dodać taka opcję do menu? Jak tworzymy link w menu to wybieramy listowanie po tabelce, albo jako ten blog ;) A templatki też dobre :)

Przy okazji, chcę podziękować i pogratulować pracy nad komponentem :) Good Job :)

GOGOKOM
01-05-2010, 18:10
Ogłoszenia w mało uczęszczanej stronie są usuwane poprawnie, ale brak maila do piszącego ogłoszenie z możliwością przedłużenia emisji ogłoszenia nie było też info o zbliżającym się końcu emisji ogłoszenia.

---------- Post added at 17:10 ---------- Previous post was at 15:36 ----------

No panowie myślę że rośnie powoli konkurencja
http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/classified-ads/12062
http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/classified-ads/11232

jak tylko będą po polsku to niestety wasz komponent może nie być taki popularny.

Gordion
01-05-2010, 19:06
Ten Listbingo byłby idealny, szkoda że nie ma stabilnej wersji.

mke
02-05-2010, 06:54
Na wstepie podziekowania za komponent.

Jako ze prowadze strony z ogloszeniami chcialem sie podzielic uwagami bardziej na temat tego w jakim kierunku zyczylbym sobie aby komponent sie rozwijal

Nieprawda jest iz obsluga joomfisha wydaje sie zbedna, autor nie widzi za bardzo sensu pisania ogloszen w kilku jezykach, jak juz to zastosowanie wydaje sie znikome. Ja podam przyklad, strona skupiajaca polonie w roznych krajach np UK - Polska, dwujezycznosc niezastapiona, istotne z mojego punktu.
Komponent z wieksza zarzadzalnoscia jest lepszy, nie ma co przesadzac z wielbieniem prostoty. Fajnie byloby gdyby komponent mogl rozwijac sie w kierunku ktory obiera wspomniany listbingo (narazie alfa i duzo bledow, bedzie pewnie platny) Backend mozna zobaczyc tutaj http://listbingo.gobingoo.com/administrator u: demoadmin p: listbingoadmin

najistotniejsze wg mnie cechy dla serwisu ogloszeniowego
- przejzysty panel na zapleczu
- obsluga jezykow - koniecznie
- sposob wyswietlania domyslny - tabelaryczny, opcjonalny skrocony listing http://listbingo.gobingoo.com/index.php?task=addons.views.date - koniecznie
- mozliwosc szczegolowej konfiguracji frontu
- powiadomienia przed wygasnieciem przed okreslonym czasem oraz przy dodaniu nowego ogloszenia - koniecznie
- ogolnie fajnie byloby miec opcje z kilkoma systemowymi wiadomosciami ktorych tresc mozna konfigurowac (w listbingo to zakladka "Email Formats")
- filtr niechcianych słow - koniecznie! brakowalo mi tego np w Adsmanager - koniecznie
- czytelny status ogloszen na zapleczu np publikowany, niepublikowany, archiwizowany, zbanowany
- ogloszenia powiny byc zarzadzane grupowo, tzn po zaznaczeniu 10 musze miec mozliwosc np ich publikacji badz braku publikacji - koniecznie
- podglad e-maila i ip wystawiajacego na zapleczu podczas listingu ogloszen - koniecznie
- obsluga SEF, osobiscie obstawiam i ucieszylbym sie z sh404sef - koniecznie
- obsluga Google Map
- pms
- mozliwosc flagowania ogloszen, zaprzestania ich publikacji gdy np ustalona ilosc uzytkonikow kliknie flage zglosc moderatorowi - koniecznie
- konfiguracja pol uzytkoniwka i ich pozycji - konieczne
- skalowalnosc komponentu - mozliwosc istalowania pluginow
- uwzglednienie czy typ ogloszenia jest darmowy czy nie - koniecznie
- mozliwosc podzialu na regiony

ok sorki za wylewnosc
pozdro

Gordion
04-05-2010, 13:18
AndrzejH jest już nakreślony jakiś roadmap, oraz przybliżona data wydania następnej wersji?

AndrzejH
04-05-2010, 15:11
jest już nakreślony jakiś roadmap, oraz przybliżona data wydania następnej wersji?
Niestety nie

Póki co proszę wszystkich zainteresowanych o zainstalowanie nowej wersji, w której wyeliminowano poważną lukę bezpieczeństwa w komponencie.
Wersja 0.9.2 jest do pobrania tutaj (http://www.design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=fileinfo&id=60)
Wystarczy przeinstalować sam komponent. Moduły mogą pozostać.

GOGOKOM
04-05-2010, 18:54
Zapraszam do sprawdzenia tego komponentu:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?39949-Og%C5%82oszenia-KISS-Advertiser-1.5.44-PL-komponent-og%C5%82oszeniowy

@AndrzejH wybacz że w twoim wątku ale mam nadzieję że to przyspieszy pracę nad DJ-Classifieds bo KISS-Advertiser jest uważam poważną konkurencją dla DJ-Classifieds chociaż też nie ma wszystkich funkcji jakie powinien mieć.

AndrzejH
04-05-2010, 19:47
GOGOKOM!

Modyfikacje komponentu nie powstaja w 5 minut. DJ-Classifieds zobaczył światło dzienne 20 kwietnia. To jeszcze nie miesiąc a ty już dopominasz się nowej wersji. Cierpliwości chłopie. Wszystko w swoim czasie!
Chyba rozumiesz, że nie zajmujemy się wyłącznie rozwijaniem komponentów GPL. Musimy też z czegoś żyć. Oczywiście uważamy, że czerpanie z doświadczeń, wiedzy i zasobów stworzonych przez Joomlową społeczność jakoś zobowiązuje. Dajemy więc najwięcej jak możemy od siebie. Udostęniamy nasze rozwiązania i to jest taka nasza forma wdzięczności ... Mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi. Ale musisz też zrozumieć, że jednak musimy swoje zasoby koncentrować na działalności komercyjnej. Dlatego tego typu "naciski" nic nie zmienią.
Nowe wersje będa ukazywać sie swoim rytmem w miarę naszych możliwości i wolnego czasu.

GOGOKOM
05-05-2010, 19:20
Podrzuciłem parę uwag co do funkcjonalności komponentu a tu zaraz NACISKI:)
Rozumiem że i wy za coś musicie kupić jedzonko i nie miałem zamiaru wywierać nacisków tylko podrzucić przeglądającym ten wątek inne rozwiązanie do demonstracji ogłoszeń w celu wywołania u nich chęci testowania i proponowania coraz to potrzebniejszych rozwiązań w waszym komponencie.
Przeglądając ten wątek i "korzystając" z ogłoszeń online każdy ma jakieś spostrzeżenia a im więcej ich będzie tym lepszy w "wolnej chwili" komponent powstanie.
Pozdrawiam i luzik na chlebek zarabiać bo bez niego sił na freejob zbraknie:DD

sLy_x
11-05-2010, 14:02
Od czasu ukazania się tego tematu korzystam z DJ-Classifieds na stronie zróżnicowanej tematycznie i jako dodatkowa opcja dodawania ogłoszeń sprawdza się znakomicie.

Jednak teraz mam do wykonania stronę całkowicie poświęconą ogłoszeniom i tutaj zaczynam się zastanawiać... jak i czym to najlepiej wykonać.

Na ten moment stylowo najbardziej odpowiada mi taka strona (http://4swiaty.com/) jednak obawiam się, że ten komponent nie będzie wystarczający.
Rozważam zakup całego szablonu (http://demo.joomla-monster.com/index.php?template=jm-classifieds) tylko nie jestem przekonany czy spełni wymagania ;/

Możecie podpowiedzieć czy waszym zdaniem będzie możliwe dopracowanie całości do podobnego stylu, co strona której adres podałem?
Dodatkowo dodam, że niezbędna bedzie obsługa płatności smsem i przelewem co chyba jendak wyklucza ten komponent?

AndrzejH
11-05-2010, 15:14
....jednak obawiam się, że ten komponent nie będzie wystarczający.
Nie wiem czy chodzi ci o wygląd czy funkcjonalności

sLy_x
11-05-2010, 15:34
Wygląd to wiadomo zapewne można dostosować prawie dowolnie. Nie chce kopiować innej witryny, ale układ mi bardzo odpowiada.
Zastanawiam się jak rozwiązać wyszukiwanie i płatności ;/

boarder
18-05-2010, 09:31
Gratulacje dla twórców, komponent zapowiada sie ciekawie chociaz ma jeszcze sporo bledów. Chetnie bym go zaimplementowal w moim nowopowstającym serwisie zamiast adsmanagera mam więc dwa pytania:
- kiedy Państwo planujecie wydanie finalnej wersji?
- czy istnieje jakies spolszczenie do tego komponentu?
pozdr.

alex51
18-05-2010, 09:49
@boarder, stwierdzasz istnienie wielu błędów, nie określając ich w konkretach, a nie potrafisz znaleźć spolszczenia, będącego w standardzie tego komponentu?

GOGOKOM
18-05-2010, 09:52
@boarder - Kolego wybacz ale nie ośmieszaj się czytałeś wątek od początku jak nie to w pierwszym poście masz odpowiedz na swoje pytanie.
A jak doczytasz wątek do końca to odpowiedz dotyczącą terminu znajdziesz również.

alex51
18-05-2010, 10:21
@GOGOKOM, nieśmiało przypuszczam, że Twoja słuszna odpowiedź jest adresowana do kolegi @boarder. :)

GOGOKOM
18-05-2010, 10:30
@alex51 tak przepraszam że wyszło to w taki sposób ale jak pisałem post to nie widziałem twojej wypowiedzi już edytuję

boarder
18-05-2010, 16:06
To wy się nie ośmieszajcie Koledzy hehe. Nie wymieniałem błędów bo jestem świadomy ze komponent jest we wczesnej fazie beta, bugi są ewidentnie widoczne a wy chyba nie macie chyba bladego pojęcia o czym piszecie. Nie mam ostatnio za dużo czasu więc tak na szybko streszczę. Póki co to nie nadaje się on do użytku chociażby dlatego, że po prostu nie pokazuje treści ogłoszenia! Tekst z tytułu wychodzi poza obszar modułu a zarejestrowani użytkownicy nie mogą dodawać ogłoszeń. Nie można też określać wagi zamieszczanych przez użytkownika zdjęć ani zmieniać kolejności kategorii. Do tego dochodzą śmieszne błędy językowe w samym opisie ogłoszenia - „Genereal details” (?) nie wyłączając instrukcji np. „Nie zapomnij zapisać ustawień mudułu I opublikować go w porządanej pozycji” – dwa błędy w jednym zdaniu.

GOGOKOM
18-05-2010, 16:18
@boarder - Czy my na pewno piszemy o tym samym komponencie, nie wiem dlaczego ale gdy ja testowałem zaraz jak tylko pojawił się wątek to już wtedy pokazywał treść ogłoszenia w moim szablonie nic mi nie wychodziło jak piszesz poza obszar modułu co do błędów językowych - to nie sprawdzałem twojej spostrzegawczości , ale zerknąłem na twoje posty i widzę że walczysz z ogłoszeniami i życzę Ci powodzenia może nawet dasz radę zarobić na ich publikacji

boarder
18-05-2010, 16:36
Pewnie zmyliło Cię to że moduł wyswietla tylko treść z "Intro description" co ma być jak rozumiem jakby podtytułem ogłoszenia (120 znaków) a nie wyświetla treści z pola "description" gdzie powinna być właściwa treść ogłoszenia zamiast tego wywala piękny nagłówek: „Genereal details”. Tytuł wychodzi poza ramy jeżeli napiszesz go dłuższy niz przewidziane do tego okienko (nie ma ogranicznika).
cya

AndrzejH
18-05-2010, 17:29
... bugi są ewidentnie widoczne a wy chyba nie macie chyba bladego pojęcia o czym piszecie ..
Chyba się trochę pogubiłeś. Mam wrażenie, ze jadnak koledzy mają trochę większe pojęcie :)
Po to jest to forum aby wyłapać bugi i poprawić w kolejnych wydaniach. Jeśli coś nie działa to pisz konkretnie.


Nie mam ostatnio za dużo czasu więc tak na szybko streszczę. Póki co to nie nadaje się on do użytku chociażby dlatego, że po prostu nie pokazuje treści ogłoszenia!
Jest już kilkaset serwisów działających na naszym komponencie więc może potrzebujesz po prostu pomocy?

Inne niedociągnięcia weźmiemy pod uwagę, tylko je opisuj a nie zasłaniaj się brakiem czasu

jaged
18-05-2010, 19:30
Świetny komponent - gratki dla twórców. Liczę, że będzie kontynuowała ewolucja, gdyż zapowiada się na najładniejszy i najlepszy komponent ogłoszeń. Ehh, żeby jeszcze był tak konfigurowalny jak Sobi.

Braki i prośby :)
przede wszystkim brak konfigurowalnych pól - cena, telefon itp.
zauważyłem, ze nie reaguje na "entery" w opisie - po prostu wszytko pisze w jednym wierszu.

Pozdrawiam, życzę powodzenia

Dareios
18-05-2010, 23:32
Witam.
mam mały problem z komponentem DJ-Classifieds i to na samej instalacji.
Po poprawnie przeprowadzonej instalacji wg. instrukcji (komponent i moduły) do jednego z waszych szablonów, po wejściu w panelu admina >komponenty > DJ-Classifieds ... wyświetla mi się komunikat:

Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in C:\Program Files\WebServ\httpd\modules\mod_djfrontpage\helper .php on line 58

a gdy wchodze na moją www

Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in C:\Program Files\WebServ\httpd\modules\mod_djfrontpage\helper .php on line 3

Czy może być to wina że instaluję joomlę wraz z tym komponentem na localhost w moim komputerze?

Prosze o pomoc i pozdrawiam

AndrzejH
19-05-2010, 07:40
@jaged
Dzięki za uznanie i konstruktywne uwagi. O dodatkowych polach oczywiście myślimy. W oplu opisu może dołączymy uproszczony edytor HTML.
Zobaczymy

@Dareios
Może to być problem z wersją php

Dareios
19-05-2010, 17:16
Andrzej wiesz ja to instalowałem na webserv na swoim kompie. coś konkretnie trzeba ustawić przy instalacji tego serwera? to ma być php 5 czy php 4?

pzdr.

AndrzejH
19-05-2010, 17:55
@Dareios daj php5

patrycju5z
19-05-2010, 20:28
@AndrzejH: Pisałeś pare wątków wcześniej, że na waszym komponencie działa już kilkaset serwisów. Czy móglbyś podać przykłady ciekawszych serwisów?

Dareios
19-05-2010, 21:01
dołączam się do prośby Patrycjusza czy można pokazać nam jakieś serwisy oparte na tym komponencie? Planuje postawienie serwisu ogłoszeniowego w moim mieście. Mam już konkretną koncepcję. jak uda mi się tylko to wszystko po instalować to również się pochwalę efektem :)

pozdrawiam

AndrzejH
20-05-2010, 10:56
Dwa przykłady:
brzesko.com.pl (http://brzesko.com.pl/index.php?option=com_djclassifieds&view=show&cid=0&Itemid=143)
poloniauk.com (http://poloniauk.com/pl/ogloszenia.html)

Więcej można znaleźć tutaj (http://www.google.pl/search?hl=&q=inurl%3Acom_djclassifieds&sourceid=navclient-ff&rlz=1B3GGGL_plPL278PL278&ie=UTF-8) a następnie odsiać ziarno od plew :)

Od czasu dodania komponentu do extensions.joomla.org (26 kwietnia) zanotowaliśmy tylko w naszych serwisach ponad 4700 pobrań. Poważnie traktujemy dalszy jego rozwój i również dzięki uwagom na tym forum z pewnością uda się przygotować kolejne wersje, które bardziej będą spełniać oczekiwania użytkowników.

Tomis
23-05-2010, 23:21
Witam serdecznie
Jak rozwiązać problem braku polskich znaków ?

jaged
23-05-2010, 23:41
rozwiń swoje pytanie, ja mam polskie znaki.


j 1.5, DJ Classifieds, 0.9., 2 UTF-8

AndrzejH
24-05-2010, 09:47
Witam serdecznie
Jak rozwiązać problem braku polskich znaków ?

Nie zanotowaliśmy wcześniej problemu z polskimi znakami. Jedyna przyczyna, która mi się w tej chwili nasuwa to baza danych.

Tomis
24-05-2010, 11:17
Przy wpisywaniu ogłoszeń,kategorii, itd. brak polskich znaków. no i kolejna bardzo ważna sprawa wczoraj poprzez komponent odnotowałem włamanie na stronę konkretnie do bd. Skutkiem tego nie mozna było wejść od cp w ogłoszenia gdyż od razu następowało przekierowanie strony pod ten adres ... w treści ogłoszenia było napisane Kral.

Wracając do tematu braku polskich liter co powinienem zrobić z bd ? moze dodam że problem występuje tylko w tym komponencie.
Pozdrawiam

AndrzejH
24-05-2010, 12:28
@Tomis
1. Upewnij się czy masz najnowszą wersję komponentu. Aktualna wersja 0.9.2 zawiera łatkę zabezpieczającą.
2. Daj jakiś adres, dostęp (może być na priv) postaramy się pomóc z polskimi znakami

Tomis
24-05-2010, 12:34
www.TvBraniewo24.pl

AndrzejH
24-05-2010, 13:18
@Tomis
To trochę za mało. Nie wiemy czy nie masz czasem starszej wersji komponentu. Bez dostępów też ciężko będzie pomóc

malkowitch
26-05-2010, 00:16
Nie wiem czy było zgłaszane ale macie jakiś błąd w routerze chyba.
W Tych 3 modułach zdaje się na górze w linku demo przepchane jest itemid=1 i każde kliknięcie na link ogłoszenia powraca na stronę główną.

lukasz.ciastek
27-05-2010, 10:28
Przy wpisywaniu ogłoszeń,kategorii, itd. brak polskich znaków. no i kolejna bardzo ważna sprawa wczoraj poprzez komponent odnotowałem włamanie na stronę konkretnie do bd. Skutkiem tego nie mozna było wejść od cp w ogłoszenia gdyż od razu następowało przekierowanie strony pod ten adres ... w treści ogłoszenia było napisane Kral.

Wracając do tematu braku polskich liter co powinienem zrobić z bd ? moze dodam że problem występuje tylko w tym komponencie.
Pozdrawiam

Witam

Dj Classifieds jest dedykowany pod kodowanie 'UTF-8', tak więc nie powinno być problemu. Proszę sprawdzić tabele w bazie danych, czasem pomimo komponentu tabela tworzy się jako np 'latin-2'.
Włamanie nastąpiło najprawdopodobniej poprzez podmienienie rozszerzeń plików (Vulnerability). Luka w bezpieczeństwie miała miejsce w pierwszej wersji komponentu, w wersji 0.9.2 zostało to poprawione. Opis na blogu jak poprawić wersję 0.9.1 http://dj-extensions.com/announcements/blog
Jeśli chodzi o przywrócenie strony proszę o dostępy lub zgodnie z wpisem na forum http://dj-extensions.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=100 należy usunąć ostatnie ogłoszenia i pliki nie będące obrazkami z folderu components/com_djclassifieds/images oraz obce pliki z folderów komponentu.

Pozdrawiam,
Lukasz Ciastek

---------- Post dodany o 09:28 ---------- Poprzedni post był o 09:12 ----------


Nie wiem czy było zgłaszane ale macie jakiś błąd w routerze chyba.
W Tych 3 modułach zdaje się na górze w linku demo przepchane jest itemid=1 i każde kliknięcie na link ogłoszenia powraca na stronę główną.
Witam

W module Itemid jest pobierane z pozycji menu, która prowadzi do widoku wszystkich kategorii w komponencie DJ Classifieds. Czy w menu jest taki link?

Pozdrawiam,
Lukasz

malkowitch
27-05-2010, 13:46
Witam

W module Itemid jest pobierane z pozycji menu, która prowadzi do widoku wszystkich kategorii w komponencie DJ Classifieds. Czy w menu jest taki link?

Pozdrawiam,
Lukasz
To jest na waszej stronie demo którą podaliście na początku wątku.
Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca wiec pewnie macie machnięcie w routerze. Choć fakt, żeby napisać dobry trzeba kilka dni poświęcić

lukasz.ciastek
27-05-2010, 15:14
To jest na waszej stronie demo którą podaliście na początku wątku.
Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca wiec pewnie macie machnięcie w routerze. Choć fakt, żeby napisać dobry trzeba kilka dni poświęcić
W przypadku strony demo w menu są dwie pozycje odwołujące się do widoku wszystkich ogłoszeń (Home i Classifieds). Moduł wybiera pierwszą i przyjmuje jej Itemid. Tak więc nie jest to błędem, gdyż home wyświetla listę wszystkich ogłoszeń.

Pozdrawiam,
Lukasz

malkowitch
27-05-2010, 15:26
Wszystko fajnie. Ale jak klikniesz na górne moduły (popular, last, random) to pozostaje na Itemid=1
Czyli pokazuje to samo co na głównej jedynie treść komponentu podmienia

Natomiast jeśli na stronie głównej wybierzesz jedna z ogłoszeń z z listy tej głównej komponentu to lądujesz na stronie bez Itemid i nie ma żadnych modułów. Więc z całości powstaje podajże duplicate content. Chyba, że to efekt zamierzony to cofam swoje posty

AndrzejH
27-05-2010, 17:19
Wydaje mi się że Łukasz to wystarczająco wyjaśnił.
Demo to demo. Serwis może ułożyć po swojemu

Kriskce
27-05-2010, 23:17
Pełny szacun dla twórców :up:

I dołączam się do prośby poprzedników o możliwość większej konfiguracji komponentu czyli mniej więcej możliwość dodawania pół, mapa google i w moim przypadku (czego nie zauważyłem żeby ktoś proponował) to możliwość wyboru czy ogłoszenia mają być widoczne dla niezalogowanych (chodzi mi o drugą część tekstu)

jandan
30-05-2010, 14:11
Witam.
mam mały problem z komponentem DJ-Classifieds i to na samej instalacji.
Po poprawnie przeprowadzonej instalacji wg. instrukcji (komponent i moduły) do jednego z waszych szablonów, po wejściu w panelu admina >komponenty > DJ-Classifieds ... wyświetla mi się komunikat:

Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in C:\Program Files\WebServ\httpd\modules\mod_djfrontpage\helper .php on line 58

a gdy wchodze na moją www

Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in C:\Program Files\WebServ\httpd\modules\mod_djfrontpage\helper .php on line 3

Czy może być to wina że instaluję joomlę wraz z tym komponentem na localhost w moim komputerze?

Prosze o pomoc i pozdrawiam
mam podobny problem jak kolega:
Notice: Undefined offset: 1 in /html/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line 59 Notice: Undefined offset: 1 in /html/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line38 Notice: Undefined offset: 1 in /html/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line 48

Notice: Undefined variable: itemid in /html/modules/mod_djclassifiedsitems/tmpl/default.php on line 11

te błedy sa na stronie głownej
http://demo2.iapt.pl.
a to w PA
Notice: Undefined variable: context in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/categories.php on line 50 0 powiadomienia zostały wysłane

Pozycja Notice: Undefined variable: ordering in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/default.php on line 75

DJClassifieds v.0.9.2
jommla v. 1.5.18

poz.
i prosze o pomoc

lukasz.ciastek
02-06-2010, 11:03
Witam


Notice: Undefined offset: 1 in /html/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line 59 Notice: Undefined offset: 1 in /html/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line38 Notice: Undefined offset: 1 in /html/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line 48

Proszę zainstalować wersją modułu z załącznika



Notice: Undefined variable: itemid in /html/modules/mod_djclassifiedsitems/tmpl/default.php on line 11

Proszę zainstalować najnowsza wersje modułu, do pobrania tutaj (http://www.design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=fileinfo&id=57) , a następnie w pliku
modules/mod_djclassifiedsitems/mod_djclassifiedsitems.php
linie 50-55

foreach($menus->_items as $m){
if($m->link == 'index.php?option=com_djclassifieds&view=show&cid=0'){
$itemid=$m->id;
break;
}
}
proszę zamienić na

$itemid = JRequest::getVar('Itemid', 0, '', 'int');
foreach($menus->_items as $m){
if($m->link == 'index.php?option=com_djclassifieds&view=show&cid=0'){
$itemid=$m->id;
break;
}
}
foreach($menus->_items as $m){
if(strpos ($m->link, 'option=com_djclassifieds&view=show')){
$itemid=$m->id;
break;
}
}


Notice: Undefined variable: context in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/categories.php on line 50 0 powiadomienia zostały wysłane

Pozycja Notice: Undefined variable: ordering in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/default.php on line 75


Proszę zamienić w pliku /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/categories.php linię 50 z


$filter_catid = $mainframe->getUserStateFromRequest( $context.'filter_catid', 'filter_catid', 0, 'int' );
na

$filter_catid = $mainframe->getUserStateFromRequest( 'filter_catid', 'filter_catid', 0, 'int' );

a następnie w pliku
/home/websites/www.mycae.info/administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/helper.php

przed linią 72
$this->parent_id = $list->parent_id;
proszę dodać
$list->checked = '';
$list->level='';

a w linii 110 należy zamienić z


if(JRequest::getVar('filter_catid') != 0){
$ordering=true;
}

na


if(JRequest::getVar('filter_catid') != 0){
$ordering=true;
}else{
$ordering=false;
}

Pozdrawiam,
Lukasz

jaged
04-06-2010, 09:21
Roboty działają, już dostaje spam poprzez formularz zapytania :)

juzio5
06-06-2010, 03:02
Nie zauważyłem opcji okresu na jaki zostaje zamieszczone ogłoszenie, a to wg mnie podstawa w komponentach ogłoszeniowych, a takich opcji jest jak na lekarstwo.
Przydałoby się:
Określenie czasu zamieszczenia ogłoszenia: 3,7,10,14,30 dni itd
Możliwość przedłużenia np na 24h przed wygasnięciem
Gdyby była możliwość konfiguracji płatności za te opcje połączone z wyróżnieniem itp. to już byłoby superowo, ale na początek czas trwania ogłoszenia

alex51
06-06-2010, 08:06
Nie zauważyłem opcji okresu na jaki zostaje zamieszczone ogłoszenie, a to wg mnie podstawa w komponentach ogłoszeniowych, a takich opcji jest jak na lekarstwo.
Przydałoby się:
Określenie czasu zamieszczenia ogłoszenia: 3,7,10,14,30 dni(...)
Zaglądałeś do Preferencji tego komponentu? Kategoria Konfiguracja, trzecia od góry opcja to Ważność ogłoszenia (dni)
Możesz tam określać ten czas.

shadow)
06-06-2010, 22:29
Witajcie - tak po kolei chcialbym rowniez podkreslic fakt braku filtracji ogloszen na stare i nowe lub inaczej - na opublikowane lub zakonczone

jac33k
08-06-2010, 14:08
Niestety w komponencie jest błąd pozwalający na spamowanie. Mimo tego że z pozycji przeglądarki nie mogę zadać pytania sprzedającemu bez logowania to już ktoś wymyślił metodę jak to obejść. W logach:


193.23.225.211 - - [08/Jun/2010:10:19:38 +0200] "GET /index.php?option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=3&id=7&Itemid=116 HTTP/1.1" 200 55146 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)"
193.23.225.211 - - [08/Jun/2010:10:19:41 +0200] "POST /index.php HTTP/1.1" 303 385 "http://www.narew.info/index.php?option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=3&id=7&Itemid=116" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)"
213.113.125.124 - - [08/Jun/2010:10:19:42 +0200] "POST /index.php HTTP/1.1" 303 385 "http://www.narew.info/index.php?option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=3&id=7&Itemid=116" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)"
187.78.6.191 - - [08/Jun/2010:10:19:44 +0200] "POST /index.php HTTP/1.1" 303 385 "http://www.narew.info/index.php?option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=3&id=7&Itemid=116" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)"


Na portalu nie ma jeszcze zbyt wielu użytkowników na szczęście. Do użytkownika który umieścił ogłoszenie został wysłany spam ( ta sama wiadomość ) wiadomość została wysłana bez logowania.

Nie chcę uruchamiać captcha, wystarczy mi potrzeba zalogowania się do serwisu.

lukasz.ciastek
08-06-2010, 15:44
Niestety w komponencie jest błąd pozwalający na spamowanie. Mimo tego że z pozycji przeglądarki nie mogę zadać pytania sprzedającemu bez logowania to już ktoś wymyślił metodę jak to obejść. W logach:



Na portalu nie ma jeszcze zbyt wielu użytkowników na szczęście. Do użytkownika który umieścił ogłoszenie został wysłany spam ( ta sama wiadomość ) wiadomość została wysłana bez logowania.

Nie chcę uruchamiać captcha, wystarczy mi potrzeba zalogowania się do serwisu.

Witam

Patch naprawiający ten problem będzie gotowy jutro.

Pozdrawiam,
Lukasz

jac33k
09-06-2010, 14:21
Super czekam niecierpliwe. !

---------- Post dodany 09-06-2010 o 13:21 ---------- Poprzedni post był 08-06-2010 o 14:49 ----------

Może jakąś instrukcję co zmienić ? ilość spamu jest już znacząca a ja nie chcę deinstalować tego komponentu.

lukasz.ciastek
09-06-2010, 17:24
Witam

Plik z załącznika zawiera pełną instalację komponentu uzupełnioną o zabezpieczenia przed spamowaniem.
NIE należy odinstalowywać poprzedniej wersji, paczkę trzeba zainstalować tak jak normalny komponent joomli. Pliki zostaną uaktualnione a wszystkie ogłoszenia pozostaną w bazie.
Update zawiera zabezpieczenie przed wysyłaniem wiadomości przez niezalogowanego użytkownika.
W parametrach komponentu można ustawiać co ile minut użytkownik może zadać pytanie do ogłoszenia, oraz ile maksymalnie wiadomości może wysłać w ciągu godziny.
Wyeliminowany został ponadto problem z formularzem "zapytaj sprzedawcę" dla przeglądarek IE.

Pozdrawiam,
Lukasz

jac33k
09-06-2010, 19:26
Super, dziękuję za szybką reakcję. Czy update likwiduje całkowicie możliwość wysłania zapytań bez logowania, czy tylko ogranicza skalę zjawiska ?

lukasz.ciastek
10-06-2010, 09:38
Super, dziękuję za szybką reakcję. Czy update likwiduje całkowicie możliwość wysłania zapytań bez logowania, czy tylko ogranicza skalę zjawiska ?
Witam
Update dodaje tabele w bazie, w której zapisywane są informacje o wysłanych wiadomościach. Przed wysłaniem nowej wiadomości system sprawdza czy użytkownik nie wysłał już zapytania w określonym czasie(ustawialne w parametrach, domyślnie - 5 min ). Ponadto sprawdza czy ilość wysłanych wszystkich wiadomości w ciągu godziny nie przekroczyła zadanego limitu (również ustawialne w parametrach - domyślnie 15). Dodane zostało także dodatkowe sprawdzanie czy użytkownik jest zalogowany. Czy ten update rozwiązał problem na stronie?

Pozdrawiam,
Lukasz

PeFik
10-06-2010, 12:12
ale czy nadal to wersja 0.9.2, dodano przecież nową funkcjonalność więc numerek 0.9.3

jac33k
10-06-2010, 15:09
Na tą chwilę nic nowego niechcianego się nie pojawiło.
Dam znać po paru dniach, ale wygląda na to że problem został rozwiązany.

---------- Post dodany o 14:09 ---------- Poprzedni post był o 11:43 ----------

Odnośnie zmiany numerku. Warto przedtem dodać funkcję automatycznego przeskalowywania obrazków i śmiałbym nawet nadać jej numerek 1.0.
Brak tej opcji to na tą chwilę jedyny błąd w komponencie( lub niemożność przesuwania obrazka jeżeli jest za duży) . Ogłoszeniodawcy nie fatygują się niestety o samodzielne zmiany rozdzielczości.

lukasz.ciastek
10-06-2010, 15:21
Przed wydaniem wersji z kolejnym numerkiem :) chcieliśmy dodać jeszcze kilka usprawnień i rozwiązań, tak więc tą potraktowaliśmy tylko jako patch.
Pozdrawiam,
Lukasz

Robson89
22-06-2010, 15:19
witam ziomki jestem tu nowy :) Dzięki wielkie za moduł ogłoszeń ! No to tak, mi brakuje:
a) mapy goole
b)podzielenie ogłoszeń na poszczególne województwa
c)płatności sms i bankowe - za ogłoszenia wyróżnione , przedłużenie ogłoszenia np dla 30 dni, płatność za udostępnienie danych kontaktowych osoby która wystawiła ogłoszenie np numer telefonu (takie coś jest w anonse.pl)
No i chyba do szczęścia nic już nie jest potrzebne

PeFik
24-06-2010, 12:09
....mi brakuje:
a) mapy goole
b)podzielenie ogłoszeń na poszczególne województwa

z tym nie będzie problemu z innym skryptem (przejrzyj wątek (http://blog.elimu.pl/?tag=komponent-ogloszen)), gorzej z pkt c)

jac33k
29-06-2010, 16:52
Najpierw poczekajmy na usunięcie problemu z rozmiarem zdjęć w pokazie , potem mówmy o dalszych opcjach.

Ja po testach na żywo i relacjach użytkowników wiem że najbardziej przeszkadza brak linka do przedłużenia ogłoszenia w mejlu informującym o wygaśnięciu.

Do takiej opcji przyzwyczaiły już internatów inne duże serwisy.

sylwekb
01-07-2010, 16:47
J 1,5,18 i najnowszy djclassfieds

Dziś mój dostawca hostingu zwrócił mi uwagę o wysycenie CPU spowodowane
problemem z zapętleniami przy poniższych wywołaniach: np niestety nie wstawiłem dokładnej ścieżki bo pojawia się błąd 400 na forum
30011
option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=6&id=29&Itemidproc/self/environ
Przekraczają one limit 30 sekund czasu procesora i są ubijane. Same wywołania wyglądają na próby włamania na serwis, z tego co widzę następują one z tego samego IP. Można je zablokować w .htaccess, dokonałem więc stosownego wpisu, czy to jedyny sposób na rozwiązanie tego problemu?
Problem dotyczy tylko tego komponentu.
## Deny access to extension xml files (uncomment out to activate)
#<Files ~ "\.xml$">
#Order allow,deny
Deny from tu adres IP
#Deny from all
#Satisfy all
#</Files>
## End of deny access to extension xml files

lukasz.ciastek
01-07-2010, 17:42
J 1,5,18 i najnowszy djclassfieds

Dziś mój dostawca hostingu zwrócił mi uwagę o wysycenie CPU spowodowane
problemem z zapętleniami przy poniższych wywołaniach: np niestety nie wstawiłem dokładnej ścieżki bo pojawia się błąd 400 na forum
30011
option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=6&id=29&Itemidproc/self/environ
Przekraczają one limit 30 sekund czasu procesora i są ubijane. Same wywołania wyglądają na próby włamania na serwis, z tego co widzę następują one z tego samego IP. Można je zablokować w .htaccess, dokonałem więc stosownego wpisu, czy to jedyny sposób na rozwiązanie tego problemu?

Witam

Czy taka sytuacja dzieje się dla wszystkich ogłoszeń czy tylko dla danego? Rozumiem, że problem pojawia się gdy do widoku ogłoszenia dopisane jest &Itemidproc/self/environ, czy tak? Proszę o link do strony na priv lub (jeśli forum blokuje) na lukasz.ciastek@design-joomla.eu.

Pozdrawiam,
Lukasz Ciastek

sylwekb
01-07-2010, 19:41
Niestety nie mogę wysłać na e-mail z żadnego konta bo mam komunikat
'lukasz.ciastek@design-joomla.eu.' w dniu 2010-07-01 18:40
501 <lukasz.ciastek@design-joomla.eu.>: domain missing or malformed

Wyglada, że wszędzie tam gdzie jest &Itemidproc/self/environ

Na razie wyciąłem adres IP delikwenta w pliku htaccess i jest spokój ale nie wiem na jak długo

PeFik
01-07-2010, 19:51
tak długo aż koleś nie zmieni IP i tak w koło macieja, wiem z doświadczenia, zobacz jaki to region / kraj i spróbuj ubić cały - po co ci xxx na twoim polskim serwisie.

abba1234
01-07-2010, 23:29
No Czesc,

Podoba mi sie dj-classifieds. wlasnie sie przesiadam z adsmenagera.
Rozumiem, ze robicie upgrades i komponent mi sie podoba.

jedna tylko sprawa - ogloszenia trza pozycjonowac, trza sciagac ruch z wyszukiwarek, a zeby moc to zrobioc komponent powinien miec integracje z:

- sitemap!
- przyjazne url´s
- chmura tagow.

bez tych trzech komponent nie spelnia swojej roli. bo i co, ze fajnie wyglada, ze smiga, jak inne (gorsze) komponenty daja sie pozycjonowac.

pozdro
abba1234

zx6e93
02-07-2010, 13:58
Ja proponowałbym lekką modyfikację modułu do wyświetlania nowych ogłoszeń a mianowicie wyśweitanie w kilku kolumnach :) Bo akurat komponent mi się podoba tylko opcja wielu kolumn przydała by mi się do szczęścia :) Acha... i jeszcze jakby przy dodawaniu ogłoszeń nie trzeba było używać znaczników html. Troszkę męczące wpisywać ciągle <br > :)
Pozdrawiam

patrycju5z
06-07-2010, 02:23
Wykorzystuję komponent do ogłoszeń dotyczących zwierząt na stronie Opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Strona jest w fazie nieskończonego projektu. Jak skończę na pewno się pochwalę.

Pytanie:
1. Czy moduł z ogłoszeniami można ustawić tak aby wyświetlał tylko ogłoszenia z konkretnej kategorii?
2. Czy jest możliwość zrobienia własnych pól w formularzu ogłoszenia?


Pozdrawiam
Patrycjusz

zx6e93
06-07-2010, 06:42
Patrycju5z co do punktu 1. - tak... tworząc w menu np. zakładkę psy wybierasz jako typ pozycji menu DJClassFields -> Produkty - kategoria -> Kategoria - Tabela i po prawej stronie w parametry podstawowe podajesz ID kategorii, która ma być wyświetlana.

AndrzejH
06-07-2010, 07:36
2. Czy jest możliwość zrobienia własnych pól w formularzu ogłoszenia?

Nie ma jeszcze takiej możliwości. Ale przewidujemy dodanie takiej funkcjonalności w przyszłych wersjach komponentu

patrycju5z
06-07-2010, 10:22
Patrycju5z co do punktu 1. - tak... tworząc w menu np. zakładkę psy wybierasz jako typ pozycji menu DJClassFields -> Produkty - kategoria -> Kategoria - Tabela i po prawej stronie w parametry podstawowe podajesz ID kategorii, która ma być wyświetlana.

Dzieki, ale chodzi mi o moduł :-)



Nie ma jeszcze takiej możliwości. Ale przewidujemy dodanie takiej funkcjonalności w przyszłych wersjach komponentu

Z tym punktem mogę jeszcze poczekać, ale ważniejszy dla mnie jest moduł, o którym pisałem wyżej :-)


Czy idzie w module ustawić (np w kodzie) aby wyświetlał tylko ogłoszenia z podanej kategorii?

lukasz.ciastek
06-07-2010, 10:40
1. Czy moduł z ogłoszeniami można ustawić tak aby wyświetlał tylko ogłoszenia z konkretnej kategorii?

Witam

Niestety w tej wersji modułu nie ma takiej możliwości. Uwzględnimy ją w nowszej wersji.

Pozdrawiam,
Lukasz

patrycju5z
06-07-2010, 11:10
Dzieki :-) A wiadomo już kiedy mniej więcej może pojawić się nowa wersja? :-)

lukasz.ciastek
06-07-2010, 11:15
Dzieki :-) A wiadomo już kiedy mniej więcej może pojawić się nowa wersja? :-)
Każdą wolną chwilę staramy się poświęcać na Classifiedsy tak więc trudno jest podać dokładną datę. Ciągle pracujemy tak więc w przeciągu kilku tygodni powinna ujrzeć światło dzienne finalna wersja :-).

Pozdrawiam,
Lukasz

patrycju5z
06-07-2010, 12:28
W każdym bądź razie dzięki za udostępnienie waszej pracy szerokiej grupie użytkowników. :-) Pozdrawiam

Delux
07-07-2010, 12:56
mam problem ze zdjęciami, tytuł ogłoszenia jest niżej jak to poprawić? dołączam fotkę:
2744

lukasz.ciastek
07-07-2010, 12:58
mam problem ze zdjęciami, tytuł ogłoszenia jest niżej jak to poprawić? dołączam fotkę:
2744
Witam
Niestety załącznik nie działa.
Proszę o link do strony tak łatwiej będzie pomóc.

Pozdrawiam,
Lukasz

jac33k
07-07-2010, 18:32
Jako że cały kontent strony ładnie się pozycjonuje a ogłoszeń w googlu ze świeczką szukać, zabralem się za przerabianie pliku router, czy poniższa forma będzie poprawna ? :


?>[/QUOTE]

Edit: Niestety nie działa, dużo więcej trzeba zrobić niestety. Więc kasuje wklejony kod.

gregi1
07-07-2010, 23:47
Pytalem w innym temacie (najwyzej admini usnuna tamtem watek) .
Mam dwa pytania.
1. Czy do się w jakiś szybki sposób zmodyfikować komponent aby przy dodawaniu ogłoszenia było pole e-mail i aby ten e-mail wyswietlil sie w tresci ogłoszenia.
2. W ktorym pliku znajde polskie opisy pol w formularzu. Chciałbym sobie zamienic np "Opis" na " Tresc ogłoszenia" szukałem i nie moge tego znalezc.

erlando
08-07-2010, 00:21
1. Po co ci pole e-mail skoro masz (zadaj pytanie sprzedającemu), które tam właśnie prowadzi. Ostatecznie można dodać adres w opisie jak ktoś uważa to za słuszne rozwiązanie ...
2. Plik językowy znajdziesz - language/pl-PL/com_djclassifieds.ini

gregi1
08-07-2010, 08:22
1. Po co ci pole e-mail skoro masz (zadaj pytanie sprzedającemu), które tam właśnie prowadzi. Ostatecznie można dodać adres w opisie jak ktoś uważa to za słuszne rozwiązanie ...
2. Plik językowy znajdziesz - language/pl-PL/com_djclassifieds.ini

Bo dużej części osób nie chce się dokonywać rejestracji, a aby można było zdać pytanie ogłoszenie musi być dodane przez zarejestrowanego użytkowika.

lukasz.ciastek
08-07-2010, 10:20
Pytalem w innym temacie (najwyzej admini usnuna tamtem watek) .
Mam dwa pytania.
1. Czy do się w jakiś szybki sposób zmodyfikować komponent aby przy dodawaniu ogłoszenia było pole e-mail i aby ten e-mail wyswietlil sie w tresci ogłoszenia.

Niestety w szybki sposób się tego nie da zrobić, należy doda pole w bazie i wyedytować kilka widoków. Można w łatwy sposób wyświetlić email który użytkownik podaje podczas rejestracji. Wystarczy w pliku components/com_djclassifieds/views/showitem/tmpl/default.php za linią 82 proszę dodać

<?php
if($i->user_id!=0){ ?>
<div class="row">
<span><?php echo JText::_('Email:'); ?></span>
<?php
echo $i->email;
?>
</div>
<?php } ?>


2. W ktorym pliku znajde polskie opisy pol w formularzu. Chciałbym sobie zamienic np "Opis" na " Tresc ogłoszenia" szukałem i nie moge tego znalezc.
Tłumaczenia można edytować w pliku
language/pl-PL/pl-PL.com_djclassifieds.ini

Pozdrawiam,
Lukasz

jandan
08-07-2010, 17:08
Witam ponownie!

Dziekuję za dotychcasowa pomoc ale w PA mam dalej ten sam problem
1)Pozycja Notice: Undefined variable: ordering in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/default.php on line 75
stosując wszystkie wytyczne z tego postu problem nie ustapił.
2)W zakładce ogloszenia danego komponetu nastepujące błędy
Notice: Undefined variable: wherecat in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/items.php on line 133 Notice: Undefined variable: c in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/items.php on line 111 Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/default.php on line 36 Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/default.php on line 37

Notice: Trying to get property of non-object in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 227 Notice: Trying to get property of non-object in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 259

3) Po dodaniu kategorii jest następujący bład w wyżej wymienionej zakładce
Notice: Undefined variable: wherecat in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/items.php on line 133 Notice: Undefined variable: c in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/items.php on line 111 Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/default.php on line 36 Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/default.php on line 37
Notice: Trying to get property of non-object in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 227 Notice: Trying to get property of non-object in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 245 Notice: Trying to get property of non-object in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 245 Notice: Trying to get property of non-object in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 259 Notice: Trying to get property of non-object in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 65







4) Na stronie głównej demo2.iapt.pl po naciśnieciu w kategorie nastepujący błąd

Notice: Undefined property: DjclassifiedsModelShow::$_categories in /html/components/com_djclassifieds/models/show.php on line 37

Proszę o dalszą pomoc
wersja joomala 1.5.18

wersja DJClassifieds 0.9.2.spam

PeFik
09-07-2010, 04:58
Kilka rzeczy, otóż:

a) Tłumaczenie - literówka dla frazy INTRO DESCRIPTION - ja to przetłumaczyłem jako "INTRO DESCRIPTION=Skrótowy opis"
b) Czemu wszyscy używają w tłumaczeniach słowa "obrazek" z angielska images ??? Przecież 95% internautów i tak dodaje zdjęcia wiec może przestać żyć w iluzji.

c) jak wyświetlić także podkategorie (front) ? , tak wiem domyślam się że trzeba edytować plik.

gregi1
10-07-2010, 18:38
W którym pliku można edytować kolejność pobierania kategorii. Na jakiej zasadzie są one wyświetlane. Mam tylko kategorie główne i nie potrafie wyświetlić ich w takiej kolejności jakbym chciał.

A w panelu admina moge sobie edytować tylko jak zaznacze z wybieranej listy kategorie główne ale to i tak nic nie daje jak sobie je ustawie. Bo będą wyświetlane tak jak będzie z listy wybrana opcja- wybierz nadrzędną kategorię, a tego nie da się już edytować.

lukasz.ciastek
12-07-2010, 15:13
Witam ponownie!

Dziekuję za dotychcasowa pomoc ale w PA mam dalej ten sam problem
1)Pozycja Notice: Undefined variable: ordering in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/default.php on line 75
stosując wszystkie wytyczne z tego postu problem nie ustapił.
2)W zakładce ogloszenia danego komponetu nastepujące błędy
Notice: Undefined variable: wherecat in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/items.php on line 133 Notice: Undefined variable: c in /html/administrator/components/com_djclassifieds/models/items.php on line 111 Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/default.php on line 36 Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in /html/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/default.php on line 37
...........


Witam

Proszę o dostępy, to postaram się temu przyjrzeć.

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 13:53 ---------- Poprzedni post był o 13:41 ----------


Kilka rzeczy, otóż:

a) Tłumaczenie - literówka dla frazy INTRO DESCRIPTION - ja to przetłumaczyłem jako "INTRO DESCRIPTION=Skrótowy opis"
b) Czemu wszyscy używają w tłumaczeniach słowa "obrazek" z angielska images ??? Przecież 95% internautów i tak dodaje zdjęcia wiec może przestać żyć w iluzji.

c) jak wyświetlić także podkategorie (front) ? , tak wiem domyślam się że trzeba edytować plik.
Witam
a) Dzięki za zwrócenie uwagi poprawimy to przy nowym wydaniu
b) Dosłowne tłumaczenie słowa images to "obrazek", więc przy takim nazewnictwie pozostaliśmy. Bardzo łatwo można to zmienić w pliku językowym
c) W parametrach widoku kategorii można podać Id kategorii, wtedy dana strona będzie generowana tylko dla danej kategorii. Domyślnie jest 0, listuje wtedy wszystkie kategorie.

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 14:13 ---------- Poprzedni post był o 13:53 ----------

Witam
Proszę wejść w widok kategorii w administratorze, następnie wybrać z z listy rozwijalnej 'Główne kategorie' i ustawić za pomocą strzałek lub ręcznie wpisując kolejność. Jeśli po wybraniu pola do wpisywania liczb są nieaktywne proszę wybrać jakąś inną kategorie i ponownie 'Główne kategorie' .
Aby w menu od DJ Classifieds była zachowana ustalona kolejność proszę w pliku modules/mod_djclassifieds/helper.php
zamienić linię 105 z
$query = "SELECT * FROM #__djcf_categories WHERE published = 1";
na
$query = "SELECT * FROM #__djcf_categories WHERE published = 1 ORDER BY ordering";

Pozdrawiam,
Lukasz

patrycju5z
12-07-2010, 20:09
Witam,
Mam kolejny problem z modułem do komponentu.
Otóź po wyborze sposobu wyświetlania ogłoszeń na "kolejność", moduł nie wyświetla ogłoszeń według kolejności wprowadzenia. Nowe ogłoszenia wstawiane są gdzieś od środka.
Strona narazie znajduje sie na lokalnym wirtualnym serwerze, ale postaram sie wstawić na sieć aby przybliżyć problem.

Czy ktoś miał podobny problem?

patrycju5z
14-07-2010, 20:30
Problem wystepuje na stronie (robocza-nieskonczona wersja): http://tozopole.hekko.pl/ w module po lewej stronie na dole. Ostatnie ogloszenie to "Pusia tricolorowa" a przed ostatnie to "Crazy - mały gnom". To samo jest na podstronie http://tozopole.hekko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=8

CO moze byc problemem?

lukasz.ciastek
14-07-2010, 21:59
Problem wystepuje na stronie (robocza-nieskonczona wersja): http://tozopole.hekko.pl/ w module po lewej stronie na dole. Ostatnie ogloszenie to "Pusia tricolorowa" a przed ostatnie to "Crazy - mały gnom". To samo jest na podstronie http://tozopole.hekko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=8

CO moze byc problemem?
Witam
Problem jest związany z tym, że ogłoszenia są rozpatrywane względem tego samego dnia. Proszę w pliku modules/mod_djclassifiedsitems/mod_djclassifiedsitems.php zamienić linijkę 33 z
$ord = "i.date_start DESC";
na
$ord = "i.date_start DESC, i.id DESC";

W nowej wersji będzie to naprawione.

Pozdrawiam,
Lukasz

patrycju5z
14-07-2010, 23:07
dzieki :-) teraz dziala

Delux
18-07-2010, 15:05
w tym komponencie nie podobają mi się 2 rzeczy
- przy dodawaniu ogłoszenia należy podać SKRÓT OPISU + OPIS (nie można byłoby zrobić żeby skrót sam się robił?)
- ogłoszenia są nieprzejrzyste chodzi mi o to że finalne ogłoszenie się zlewa np: jeśli ktoś napisze ogłoszenie tak:
cena: 22 zł
tel: 77777
to na końcu będzie cena 22 zł tel: 7777
ale ogólnie komponent jest bardzo fajny

lukasz.ciastek
19-07-2010, 10:26
w tym komponencie nie podobają mi się 2 rzeczy
- przy dodawaniu ogłoszenia należy podać SKRÓT OPISU + OPIS (nie można byłoby zrobić żeby skrót sam się robił?)
- ogłoszenia są nieprzejrzyste chodzi mi o to że finalne ogłoszenie się zlewa np: jeśli ktoś napisze ogłoszenie tak:
cena: 22 zł
tel: 77777
to na końcu będzie cena 22 zł tel: 7777
ale ogólnie komponent jest bardzo fajny

Witam

Oczywiście można zrobić tak aby skrót sam się robił, ale byłoby to np 120 pierwszych znaków z opisu, które to mogłoby nic nie mówić o danym ogłoszeniu,a w tej sytuacji użytkownik może sam stworzyć zajawkę ogłoszenia.
Co do zlewania treści ogłoszenia proszę w pliku components/com_djclassifieds/controller.php zmienić linię 420 z
$row->description = JRequest::getVar('description', '', 'post', 'string', JREQUEST_ALLOWRAW);
na
$row->description = nl2br(JRequest::getVar('description', '', 'post', 'string'));

Pozdrawiam,
Lukasz

jac33k
20-07-2010, 18:43
Witam, jakieś wstępne informacje o dacie nowej wersji ?
Z problemów zgłaszanych przez realnych userów:
- skalowanie zdjęć ( od biedy mogą zostać duże ale nie da się ich przewijać w lewo/prawo ) slimbox mimo że "lekki" IMO nie nadaje się chyba do tego komponentu
- edycja ogłoszenia przez usera, np. dodanie kolejnych zdjęć czy poprawienie opisu.

I jedno ode mnie : SEF !

AndrzejH
21-07-2010, 09:42
*jac33k
Niestety nie podam w tej chwili żadnej daty. Jest trochę poprawek, ale też nowych funkcji postulowanych przez użytkowników. W okresie wakacyjnym ciężko się tym wszystkim zająć.
A co do edycji ogłoszenia przez użytkownika jest ona jak najbardziej możliwa.

kenios
25-07-2010, 00:13
Witam, komponencik działa świetnie i mega mi się podoba, świetna robota panowie :)
Mam jednak małe problemy. Mam zainstalowany komponent i 3 moduły:
mod_djclassifieds menu
mod_djclassifieds_search
mod_djclassifiedsitems

Przeniosłem sobie joomle i baze z serwera na localhosta, i nagle pojawiły mi się takie błędy:

Dla menu:
Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in \modules\mod_djclassifieds\helper.php on line 50
Notice: Undefined offset: 2 in \modules\mod_djclassifieds\helper.php on line 64 (tutaj jeszcze to samo dla offset 3,4)
Notice: Undefined offset: 5 in \modules\mod_djclassifieds\helper.php on line 59 (to samo jeszcze dla linii 38, i 48 dla tego offsetu i dla 6 offsetu)

Dla items:
Notice: Undefined property: DjclassifiedsModelShow::$_categories in \components\com_djclassifieds\models\show.php on line 22
Notice: Undefined offset: 0 in \components\com_djclassifieds\models\show.php on line 274
Notice: Undefined variable: list in \components\com_djclassifieds\views\show\tmpl\help er.php on line 54
Notice: Trying to get property of non-object in \components\com_djclassifieds\views\show\tmpl\help er.php on line 54

W panelu administratora w komponencie w zakładce kategorie:
Notice: Undefined variable: context in \administrator\components\com_djclassifieds\models \categories.php on line 35 0 powiadomienia zostały wysłane
Notice: Undefined property: stdClass::$checked in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\helper.php on line 63
Notice: Undefined property: stdClass::$level in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\helper.php on line 134

Notice: Undefined variable: ordering in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\default.php on line 60
Notice: Undefined variable: ordering in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\helper.php on line 102


W panelu administratora w komponencie w zakładce ogłoszenia:
Notice: Undefined variable: wherecat in \administrator\components\com_djclassifieds\models \items.php on line 119
Notice: Undefined variable: c in \administrator\components\com_djclassifieds\models \items.php on line 97
Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ items\tmpl\helper.php on line 221 (to samo w linii 237, 258)
Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ items\tmpl\default.php on line 21 (to samo w linii 22)
Notice: Trying to get property of non-object in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ items\tmpl\helper.php on line 212 (to samo w liniach 230, 244, 50)

Coś mu się tam lekko posypało, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki:)

pozdrawiam

PeFik
25-07-2010, 15:47
Nie wiem czy było, ale .. w pliku views\show\tmpl\default.php (dla frontu) jest mały błąd w linii 172,

jest JText::_('DESCRIPTION');
a powinno być JText::_('SHORT_DESCRIPTION'); - czyż nie?

p.s.
Ostatnio widziałem, że nowe komponenty potrafią ograniczać nie tylko ilość wyświetlanych znaków ale i słów, tak aby w treści zajawki nie ucinało słowa w pół słowa. Myślę że dacie radę.

etiud
26-07-2010, 18:48
Witam,
na samym początku muszę pochwalić i podziękować autorom komponentu :) Długo szukałem czegoś takiego :) Fakt - chciałbym aby było parę opcji więcej ale i tak jest bardzo dobrze :) Z tego co mi brakuje to integracja z systemem dotpay o czym wcześniej wspominali juz koledzy :) Ale i to się załatwi - rozmawiałem już ze znajomym który jest bardziej "obstukany" w tych tematach i obiecał pomóc - na pewno się podzielę ;-)

Na tą chwilę znalazłem jeden błąd w module wyszukiwarki. Albo u mnie na stronie - tego pewny nie jestem.

Z ciekawości sprawdzilem walidację.
Oto wynik:
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.wrocek.com.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Błąd jest w pliku
/public_html/modules/mod_djclassifieds_search/mod_djclassifieds_search.php
w linii 195.
Nie wiem co wpisać w tym miejscu:
<form action="index.php" method="post" name="" id="form-search">

A może tak ma być i nic już nie ruszać ?

Proszę o pomoc.

bratek1984
27-07-2010, 00:42
Witam

A ja mam inne pytanie, które widziałem, że nie padło wcześniej. Jak zrobić import ogłoszeń i zdjęć do nich, z komponentu AdsManager do waszego komponentu DJ-Classifields?

Pozdrawiam :)
bratek1984

lukasz.ciastek
27-07-2010, 09:20
Witam

Proszę wpisać podobną nazwę jak w przypadku id czyli name="form-search".

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 08:20 ---------- Poprzedni post był o 08:19 ----------

Witam
W tej wersji nie ma możliwości importu z AdsManagera, ale mamy to na uwadze tworząc kolejną wersję.

Pozdrawiam,
Lukasz

koles
30-07-2010, 09:12
Komponent jest bardzo użyteczny i bardzo mi się podoba!
Mam dwie uwagi:
1/ Podczas dodawania ogłoszenia z poziomu front endu można wstawić tekst z tagami HTML. Jest to dla mnie bardzo użyteczne i nie stwarza problemów ponieważ ogłoszenia dodawane są tylko przez zaufanych użytkowników. Dzięki temu ogłoszenie może wyglądać na przykład tak:
http://fretek.org/adopcje/item/29/58
Niestety podczas edycji takiego ogłoszenia tagi są tracone. Dobrze byłoby, jakby była globalna opcja pozwalająca/zabraniająca korzystania z tagów, i jeśli byłoby zezwolenie - to tagi nie powinny być filtrowane.
2/ Pytania zadane przez formularz do prowadzącego adopcję są nadane z emailem administratora serwisu, a nie osoby faktycznie zalogowanej - co w praktyce uniemożliwia odpowiedź. Nie wiem, jak to rozwiązać, proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Krzysiek

lukasz.ciastek
30-07-2010, 11:11
Komponent jest bardzo użyteczny i bardzo mi się podoba!
Mam dwie uwagi:
1/ Podczas dodawania ogłoszenia z poziomu front endu można wstawić tekst z tagami HTML. Jest to dla mnie bardzo użyteczne i nie stwarza problemów ponieważ ogłoszenia dodawane są tylko przez zaufanych użytkowników. Dzięki temu ogłoszenie może wyglądać na przykład tak:
http://fretek.org/adopcje/item/29/58
Niestety podczas edycji takiego ogłoszenia tagi są tracone. Dobrze byłoby, jakby była globalna opcja pozwalająca/zabraniająca korzystania z tagów, i jeśli byłoby zezwolenie - to tagi nie powinny być filtrowane.
2/ Pytania zadane przez formularz do prowadzącego adopcję są nadane z emailem administratora serwisu, a nie osoby faktycznie zalogowanej - co w praktyce uniemożliwia odpowiedź. Nie wiem, jak to rozwiązać, proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Krzysiek
Witam
1. W nowej wersji dodamy taką opcję, żeby tagi nie były filtrowane proszę w pliku components/com_djclassifieds/controller.php przed linią 643 dodać
components/com_djclassifieds/controller.php

$row->description = nl2br(JRequest::getVar('description', '', 'post', 'string', JREQUEST_ALLOWRAW));

2. W tej ostatniej wersji w treści maila jest wysyłany mail użytkownika który zadaje pytanie. Jeśli dodatkowo mail maiłby być wysyłany z maila danego użytkownika proszę w linii 705 pliku components/com_djclassifieds/controller.php zamienić
$mailfrom = $mainframe->getCfg( 'mailfrom' );
na
$mailfrom = $user->email;

Pozdrawiam,
Lukasz

PeFik
30-07-2010, 13:23
czy jest już może wiadoma data, kiedy pojawi się nowa wersja? Nie musi być rewolucyjna, ważne aby były poprawione tylko najważniejsze uwagi zgłoszone przez userów ;) wiadomo sezon ogórkowy
+ obowiązkowo changelog

lukasz.ciastek
30-07-2010, 13:33
Witam
Chcieliśmy w nowej wersji zawrzeć kilka nowych funkcjonalności, a nie skupić się tylko na poprawie błędów. Prace ciągle trwają, jak kolega słusznie zauważył sezon ogórkowy trwa :-) wiec ze względu na urlopiki i prace bieżące nie jestem w stanie podać nawet przybliżonej daty.

Pozdrawiam,
Lukasz

jac33k
30-07-2010, 13:49
Z całym szacunkiem, ale zamiast dodawać kolejne rzeczy jednak skupcie się najpierw na usunięciu błędów. ( rozmiar zdjęć ) , brak generatora miniaturek z .bmp ( może jakiś filtr wyświetlający komunikat o dostępnych formatach )

wirus400
31-07-2010, 14:10
A ja mam małe pytanko. Mam zainstalowany tej komponent, ale po dodaniu ogłoszenia ze zdjęciem, zdjęcie otwiera mi się w nowym oknie przeglądarki, a jak moge zrobić by zdjęcie otwierało się na zasadzie slide box ???? Mam doinstalować jakiś plugin do tego ???

jac33k
31-07-2010, 14:58
Pewnie slimbox Ci się nie ładuje.
Sprawdź w logach apacha.

PeFik
31-07-2010, 22:15
brak generatora miniaturek z .bmp ( może jakiś filtr wyświetlający komunikat o dostępnych formatach )
Ludzie , a kto jeszcze używa .bmp, jaki aparat robi zdjecia w tym formacie ? a komunikat mozesz sam dołożyć.

---------- Post dodany o 21:15 ---------- Poprzedni post był o 21:11 ----------


Witam
Chcieliśmy w nowej wersji zawrzeć kilka nowych funkcjonalności, a nie skupić się tylko na poprawie błędów.
Rozumiem szczytne intencje twórców, ale myślę, że kolejna wersja wcale nie musi mieć tzw. new features, wystarczy jedna + poprawki. Podobnie robią inne firmy. Urlopujcie się wiadomo należy się wytchnienie.

wirus400
01-08-2010, 13:33
Ja bym parę rzeczy jeszcze dołóżył, jeśli mam służyć porada to brakuje mi jeszcze :
1. Dotpay
2. Edytora przy dodawaniu ogłoszenia, nie każdy dodający ogłoszenie musi umieć htmla :)
3. no i parę opcji jeszze w komponencie ale pozatym to super sprawa, bardzo mi się podoba

---------- Post dodany o 12:33 ---------- Poprzedni post był o 12:31 ----------


Pewnie slimbox Ci się nie ładuje.
Sprawdź w logach apacha.

Mógłbyś trochę to sprecyzować bo jak widać na moim profilu to jestem jeszcze "Debiutantem" i nie bardzo wiem o co chodzi. Można to gdzieś włączyć ?? :)

P.S. Bez urazy :P

jac33k
01-08-2010, 14:32
W logach serwera www zapisują się wszelkie błędy związane np. z błędnymi ścieżkami do katalogów itp. tam sprawdź. Jeżeli nie wiesz jak, to niestety ale wiedza do przekazania nie zmieści się jednym poście. Trenuj szukaj , potem będzie już tylko łatwiej.

c2m
03-08-2010, 14:42
Witam!

Po zainstalowaniu tego komponentu wraz z modulami gdy probuje wejsc w Administracji w menu Komponenty -> DJ Classifieds wyskakuje:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in ...administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/helper.php on line 58

podmienilem plik bez rezultatu oraz zmiana ver PHP z ver 4 na 5 daje wynik iz strona wogule sie nie wyswietla:

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, ... and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
--------------------------------------------------------------------------------
Apache/1.3.36 Server at ... Port 80

prosze o pomoc, gdyz juz innych rozwiazan tego problemu nie znalazlem.

pozdrawiam,
Paweł

lukasz.ciastek
04-08-2010, 13:14
Witam
Błąd wyświetla się tylko dla komponentu czy dla całego serwisu? Czy po zmianie wersji PHP był zrobiony reinstall komponentu?

Pozdrawiam,
Lukasz

Delux
04-08-2010, 14:01
czy jest jakaś możliwość aby skrócony opis robił się automatycznie? będę wdzięczny za odpowiedź

lukasz.ciastek
05-08-2010, 12:25
czy jest jakaś możliwość aby skrócony opis robił się automatycznie? będę wdzięczny za odpowiedź
Witam
Oczywiście można to zrobić, proszę najpierw zakomenderować/usunąc pole odpowiedzialne za dodawanie skróconego opisu, czyli w pliku components/com_djclassifieds/views/additem/tmpl/default.php linie 85-93, linie 227-228 oraz całą funkcja sprawdzająca długość czyli linie 238-251 .
A następnie w pliku classifieds/components/com_djclassifieds/controller.php w linii 421-422 proszę zamienić
$intro_desc = JRequest::getVar('intro_desc', '', 'post', 'string', JREQUEST_ALLOWRAW);
$row->intro_desc = substr($intro_desc,0, 120);
na
$row->intro_desc = mb_substr(strip_tags($row->description), 0, 120,'utf-8');

Dodatkowo proszę w tym samym pliku w funkcji saveEditItem() w linii 643 przed if (!$row->store()) dodać
$row->intro_desc = mb_substr(strip_tags($row->description), 0, 120,'utf-8');

Mam nadzieje że to pomoże.

Pozdrawiam,
Lukasz


$intro=mb_substr($list_e->intro_desc, 0, 140,'utf-8');

kenios
05-08-2010, 14:35
Może ponowie mój problem

Mam małe problemy. Mam zainstalowany komponent i 3 moduły:
mod_djclassifieds menu
mod_djclassifieds_search
mod_djclassifiedsitems

Przeniosłem sobie joomle i baze z serwera na localhosta, i nagle pojawiły mi się takie błędy:

Dla menu:
Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in \modules\mod_djclassifieds\helper.php on line 50
Notice: Undefined offset: 2 in \modules\mod_djclassifieds\helper.php on line 64 (tutaj jeszcze to samo dla offset 3,4)
Notice: Undefined offset: 5 in \modules\mod_djclassifieds\helper.php on line 59 (to samo jeszcze dla linii 38, i 48 dla tego offsetu i dla 6 offsetu)

Dla items:
Notice: Undefined property: DjclassifiedsModelShow::$_categories in \components\com_djclassifieds\models\show.php on line 22
Notice: Undefined offset: 0 in \components\com_djclassifieds\models\show.php on line 274
Notice: Undefined variable: list in \components\com_djclassifieds\views\show\tmpl\help er.php on line 54
Notice: Trying to get property of non-object in \components\com_djclassifieds\views\show\tmpl\help er.php on line 54

W panelu administratora w komponencie w zakładce kategorie:
Notice: Undefined variable: context in \administrator\components\com_djclassifieds\models \categories.php on line 35 0 powiadomienia zostały wysłane
Notice: Undefined property: stdClass::$checked in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\helper.php on line 63
Notice: Undefined property: stdClass::$level in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\helper.php on line 134

Notice: Undefined variable: ordering in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\default.php on line 60
Notice: Undefined variable: ordering in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ categories\tmpl\helper.php on line 102


W panelu administratora w komponencie w zakładce ogłoszenia:
Notice: Undefined variable: wherecat in \administrator\components\com_djclassifieds\models \items.php on line 119
Notice: Undefined variable: c in \administrator\components\com_djclassifieds\models \items.php on line 97
Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ items\tmpl\helper.php on line 221 (to samo w linii 237, 258)
Notice: Use of undefined constant int - assumed 'int' in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ items\tmpl\default.php on line 21 (to samo w linii 22)
Notice: Trying to get property of non-object in \administrator\components\com_djclassifieds\views\ items\tmpl\helper.php on line 212 (to samo w liniach 230, 244, 50)

Dodam że po wyrzuceniu komponentów i zainstalowaniu na nowo dzieje się to samo, a czasem nawet nie widział w ogóle komponentu.
Czy to może być spowodowane wersją php?

byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówkihttp://forum.joomla.images/smilies/smile.gif

pozdrawiam

e-xeo
08-08-2010, 15:42
Wiecie może gdzie sa pliki od captcha w DJ Classfields? Chce przetłumaczyć tekst "type the two words" na polski, ale za nic nie mogę tego znaleźć w plikach.

Będę wdzięczny za podpowiedź.
Dzięki

ada77
11-08-2010, 22:54
Zainstalowałęm sobie komponetn, super prosty i łatwy w obsłudze.

Nie działa natomiast "zadaj pytanie sprzedającemu"

Coś musze dodatkowo właczyć ??

Delux
11-08-2010, 23:30
Witam
Oczywiście można to zrobić, proszę najpierw zakomenderować/usunąc pole odpowiedzialne za dodawanie skróconego opisu, czyli w pliku components/com_djclassifieds/views/additem/tmpl/default.php linie 85-93, linie 227-228 oraz całą funkcja sprawdzająca długość czyli linie 238-251 .
A następnie w pliku classifieds/components/com_djclassifieds/controller.php w linii 421-422 proszę zamienić
$intro_desc = JRequest::getVar('intro_desc', '', 'post', 'string', JREQUEST_ALLOWRAW);
$row->intro_desc = substr($intro_desc,0, 120);
na
$row->intro_desc = mb_substr(strip_tags($row->description), 0, 120,'utf-8');

Dodatkowo proszę w tym samym pliku w funkcji saveEditItem() w linii 643 przed if (!$row->store()) dodać
$row->intro_desc = mb_substr(strip_tags($row->description), 0, 120,'utf-8');

Mam nadzieje że to pomoże.

Dziękuje pomogło ale nie do końca jestem zadowolony
1. Opis jest linkiem (jak zrobić żeby to był zwykły tekst)
2. Jak zrobić ten opis pod tytułem
3. Skrócony tekst ucina wyrazy (skracanie jest na litery lepiej byłoby na wyrazy)

andkryg
12-08-2010, 21:07
Witam
Ja w sprawie wątku ,który już był zapoczątkowany ale nie do końca rozwiązany.Chodzi mi o opcję dodawania nowego ogłoszenia i wyboru kategorii i wyswietlanej informacji o cenie.
Ten komponent ogłoszeniowy zamierzam wykorzystać wyłącznie do zamieszczania ogłoszeń bezpłatnych.
i związku z tym byłbym wdzięczny za informacje w jaki sposób usunąć wpis ( 0 EUR) w panelu dodawania ogłoszeń.
W moim przypadku ta informacja może dezinformować , a także sposób wyświetlania w małym oknie nie jest przejrzysty.
pozdrawiam: Andrzej

PeFik
12-08-2010, 23:05
na ogół edytując pliki źródłowe, jeśli nie ma takiej opcji w konfiguracji.

wirus400
12-08-2010, 23:28
CZY MOŻE KTOŚ MI POWIEDZIEĆ CO ZROBIC ŻEBY DZIAŁAŁY ZDJĘCIA W TYM KOMPONENCIE. MAM JOOMLE 1.5.13 I ANI JAK NIE DZIAŁA. SPRAWDZAŁEM W LOGACH APACHA ALE NIC NIE MOGĘ ZNALEŹĆ :/

lukasz.ciastek
17-08-2010, 16:57
Zainstalowałęm sobie komponetn, super prosty i łatwy w obsłudze.

Nie działa natomiast "zadaj pytanie sprzedającemu"

Coś musze dodatkowo właczyć ??
Witam

Ta opcja powinna działać , zapewne występuje jakiś konflikt, proszę o adres strony postaram się coś pomóc.

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 15:54 ---------- Poprzedni post był o 15:47 ----------


Witam
Ja w sprawie wątku ,który już był zapoczątkowany ale nie do końca rozwiązany.Chodzi mi o opcję dodawania nowego ogłoszenia i wyboru kategorii i wyswietlanej informacji o cenie.
Ten komponent ogłoszeniowy zamierzam wykorzystać wyłącznie do zamieszczania ogłoszeń bezpłatnych.
i związku z tym byłbym wdzięczny za informacje w jaki sposób usunąć wpis ( 0 EUR) w panelu dodawania ogłoszeń.
W moim przypadku ta informacja może dezinformować , a także sposób wyświetlania w małym oknie nie jest przejrzysty.
pozdrawiam: Andrzej
Witam
Proszę zapoznać się z tym wątkiem
http://dj-extensions.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=276

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 15:57 ---------- Poprzedni post był o 15:54 ----------


CZY MOŻE KTOŚ MI POWIEDZIEĆ CO ZROBIC ŻEBY DZIAŁAŁY ZDJĘCIA W TYM KOMPONENCIE. MAM JOOMLE 1.5.13 I ANI JAK NIE DZIAŁA. SPRAWDZAŁEM W LOGACH APACHA ALE NIC NIE MOGĘ ZNALEŹĆ :/
Witam

W jaki sposób nie działają zdjęcia? Nie wyświetlają się miniaturki, nie uploadują się czy możne np nie wyświetlają po kliknięciu w celu powiększenia? Proszę o więcej szczegółów.

wirus400
17-08-2010, 19:56
W jaki sposób nie działają zdjęcia? Nie wyświetlają się miniaturki, nie uploadują się czy możne np nie wyświetlają po kliknięciu w celu powiększenia? Proszę o więcej szczegółów.

Zdjecia dodają się prawidłowo i w ogłoszeniu też sie wyświetlają. Natomiast po kliknięciu na zdjęcie otwiera się w nowym oknie przeglądarki. Zobaczyć można to na stronie www.sokolka.info.pl Mam zainstalowany plugin Simplus Image Gallery.

jac33k
17-08-2010, 20:08
Ale zaktualizowałeś portal o 7 wersji do przodu zanim podałeś link ?

lukasz.ciastek
18-08-2010, 15:24
Zdjecia dodają się prawidłowo i w ogłoszeniu też sie wyświetlają. Natomiast po kliknięciu na zdjęcie otwiera się w nowym oknie przeglądarki. Zobaczyć można to na stronie www.sokolka.info.pl Mam zainstalowany plugin Simplus Image Gallery.
Oczywiście aktualizacja by się przydała.
Na stronie jest dołączany z templatki plik z biblioteką mootools
templates/templatka14/js/mootools1_1.js
Tak więc są załączane dwa pliki z mootools (systemowy i z templatki)
Proponowałbym bazować na wersji z joomli i w templatce zamiast includowac plik wywołać JHTML::_('behavior.mootools');

Pozdrawiam,
Lukasz

PeFik
18-08-2010, 16:22
Sugeruje do modułu Szukaj dodać przyciski [Dodaj ogłoszenie] [Twoje ogłoszenia] tak jak jest na innych serwisach, ja to zrobiłem samodzielnie, ale wiadomo co z fabryki to z fabryki.

wirus400
18-08-2010, 16:22
Oczywiście aktualizacja by się przydała.
Na stronie jest dołączany z templatki plik z biblioteką mootools
templates/templatka14/js/mootools1_1.js
Tak więc są załączane dwa pliki z mootools (systemowy i z templatki)
Proponowałbym bazować na wersji z joomli i w templatce zamiast includowac plik wywołać JHTML::_('behavior.mootools');

Pozdrawiam,
Lukasz

Wiem że może śmiesznie to zabrzmi ale mógłbyś mi przybliżyc jak to zrobić to ja jeszcze jestem początujący w temacie :) tzn domyślam się że powinienem wyłączyć coś w configuration ??

ktosiak
18-08-2010, 23:31
*jac33k
Niestety nie podam w tej chwili żadnej daty. Jest trochę poprawek, ale też nowych funkcji postulowanych przez użytkowników. W okresie wakacyjnym ciężko się tym wszystkim zająć.
A co do edycji ogłoszenia przez użytkownika jest ona jak najbardziej możliwa.
Z poziomu strony można edytować ogłoszenie? Jestem zarejestrowanym użytkownikiem, dodałem zdjęcie i jakoś nie mogę już tego ogłoszenia edytować. Czy wie ktoś może jeszcze jak powiększyć obrazki w kategoriach. Komponent prosty i dobry, pozdrawiam i czekam za updatem.

wirus400
19-08-2010, 00:25
Ale zaktualizowałeś portal o 7 wersji do przodu zanim podałeś link ?
Oczywiście aktualizacja została zrobiona i dalej nic :/

lukasz.ciastek
19-08-2010, 10:37
Wiem że może śmiesznie to zabrzmi ale mógłbyś mi przybliżyc jak to zrobić to ja jeszcze jestem początujący w temacie :) tzn domyślam się że powinienem wyłączyć coś w configuration ??
Musisz to usunąć ten wpis z plików templatki, która znajduje się w folderze templates/templatka14/ , podejrzewam że plik załączany jest w pliku default.php.

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 09:37 ---------- Poprzedni post był o 09:34 ----------


Z poziomu strony można edytować ogłoszenie? Jestem zarejestrowanym użytkownikiem, dodałem zdjęcie i jakoś nie mogę już tego ogłoszenia edytować. Czy wie ktoś może jeszcze jak powiększyć obrazki w kategoriach. Komponent prosty i dobry, pozdrawiam i czekam za updatem.
Witam
Jest widok komponentu 'User Items' i w tym widoku użytkownik może edytować jego ogłoszenia. W Preferencjach komponentu można ustalac rozmiary dla poszczególnych miniaturek, również tych z kategorii.

Pozdrawiam,
Lukasz

ktosiak
19-08-2010, 23:55
Witam
Jest widok komponentu 'User Items' i w tym widoku użytkownik może edytować jego ogłoszenia. W Preferencjach komponentu można ustalac rozmiary dla poszczególnych miniaturek, również tych z kategorii.

Pozdrawiam,
Lukasz
Dopiero co zacząłem pracę z joomlą i z tym komponentem, ale jeśli chodzi o edycję to dziękuję za poradę udało mi się, ale miniaturek zdjęć w kategoriach nie mogę zwiększyć w preferencjach, ciągle są takie same. Po zmianie wartości w punktach: Szerokość małej miniatury, Wysokość małej miniatury, Szerokość miniatury, Wysokość miniatury nie widać różnicy w wielkości. Co robię nie tak, że miniaturki zdjęć w kategoriach nie mają większych rozmiarów.
Pozdrawiam

ryszardjoker
21-08-2010, 16:49
Witam. Jako "świeży" w temacie proszę o pomoc. Po zainstalowaniu i włączeniu komponentu w jego oknie pojawia się komunikat (poniżej) przy czym wszystko działa poprawnie. Proszę o jakąś radę. Z góry dzięuję

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/sites/t/tu/tul/tuliszkow.za.pl/joomla/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 236 Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/sites/t/tu/tul/tuliszkow.za.pl/joomla/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 252 Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/sites/t/tu/tul/tuliszkow.za.pl/joomla/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 252 Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/sites/t/tu/tul/tuliszkow.za.pl/joomla/administrator/components/com_djclassifieds/views/items/tmpl/helper.php on line 273

PeFik
21-08-2010, 17:52
Witam. Jako "świeży" w temacie proszę o pomoc. Po zainstalowaniu i włączeniu komponentu w jego oknie pojawia się komunikat (poniżej) przy czym wszystko działa poprawnie. Proszę o jakąś radę.

haha, już wiem Twój "Darmowy hosting za.pl" = darmowe kłopoty. Bowiem na Progreso, Home, Ovh, Proste, IQ - komponent chodzi jak złoto.

ryszardjoker
21-08-2010, 18:02
haha, już wiem Twój "Darmowy hosting za.pl" = darmowe kłopoty. Bowiem na Progreso, Home, Ovh, Proste, IQ - komponent chodzi jak złoto.

Nie ma innej rady niż przeniesienie strony na płatny serwer?

andkryg
21-08-2010, 20:34
Witam
i dziękuje za podpowiedź usunięcia wpisu dotyczącego wyświetlania ceny w panelu dodawania ogłoszeń.
pozdrawiam: Andrzej

lukasz.ciastek
23-08-2010, 09:58
Dopiero co zacząłem pracę z joomlą i z tym komponentem, ale jeśli chodzi o edycję to dziękuję za poradę udało mi się, ale miniaturek zdjęć w kategoriach nie mogę zwiększyć w preferencjach, ciągle są takie same. Po zmianie wartości w punktach: Szerokość małej miniatury, Wysokość małej miniatury, Szerokość miniatury, Wysokość miniatury nie widać różnicy w wielkości. Co robię nie tak, że miniaturki zdjęć w kategoriach nie mają większych rozmiarów.
Pozdrawiam

Witam
Pod tymi ustawieniami są jeszcze dwa ustawienia dla szerokości i wysokości miniatury dla kategorii.

Pozdrawiam,
Lukasz

PeFik
23-08-2010, 10:16
Nie ma innej rady niż przeniesienie strony na płatny serwer?

Nie, a co byś chciał ? płatny hosting kosztuje tyle co 2 pizze lub więcej, tyle że rocznie. Jeśli ktoś dajcie ci coś za darmo, w tym przypadku hosting, nie oczekuj że będzie tak dobry - jak piszą. Poza tym jak podpowiada mi kolega siedzący obok ZA.pl - to skrót od ZApomnij że będzie działało.

jac33k
23-08-2010, 12:25
Znalazłem ( użytkownik znalazł ) błąd w komponencie. Nie działa stronicowanie po wejściu w konkretną kategorię.

---------- Post dodany o 11:25 ---------- Poprzedni post był o 11:14 ----------

Z ostatniej chwili , użytkownik który nie ma nic wspólnego z wymienionymi ogłoszeniami dostał wiadomość następującej treści :

Ogłoszenie "ubranka 0-12m" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "Nordic Walking z amortyzacją" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "Sprzedam" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "WYPEŁNIANIE WNIOSKÓW WIZOWYCH DO USA DORADZTWO" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "Gabinet Weterynaryjny "Filemon"" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "Sprzedam" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "działka 40 a zabudowana" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "LIDER MEBLE-URBANEK s.c" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "SOFA i Fotel" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "Sprzedam SOFĘ i FOTEL" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info
Ogłoszenie "Perfumy damskie Gap Velvet Blom" wygaśnie za 3 dni

Pozdrawiamy,
Narew.info

Talyn
24-08-2010, 00:53
Witam

Komponent znalazłem wczoraj i już do przetestowałem, bardzo fajnie to działa i płatności paypal są ok.
Ale co jeśli ktoś chce zapłacić przelewem? Jak np. w płatności.pl?
Czy jest możliwość zintegrowania systemów płatności.pl lub dotpay.pl?

Niestety wiele osób nie posiada kart płatniczych, a raczej mało kto będzie zakładać konto na paypal, by przelać kasę i opłacić jednorazowo jakieś ogłoszenie.

Są na to jakieś szanse?

ktosiak
24-08-2010, 15:00
Witam
Pod tymi ustawieniami są jeszcze dwa ustawienia dla szerokości i wysokości miniatury dla kategorii.

Pozdrawiam,
Lukasz

Dziekuję za podpowiedź, już wszystko działa, nie zauważyłem tych opcji.
Pozdrawiam

jac33k
26-08-2010, 12:41
Panowie, wakacje się kończą jakieś plany odnośnie poprawek/wersji ? używam DJ-Classifieds produkcyjnie ( zgłosiłem 4 błędy które wyszły w praniu ).
Jednak nie mogę bez końca robić za betatestera. Chętnie zapłacę za Waszą pracę , niestety na pewno nie na tym etapie rozwojowym.
Proszę o sprecyzowanie czy DJ-Classifieds ma ustalony harmonogram rozwojowy, czy jest pisany tylko czasem/przy okazji.
Muszę wiedzieć czy mogę na nim się opierać przy projektach.

Pozdrawiam.
Betatester ;)

AndrzejH
26-08-2010, 16:57
Panowie, wakacje się kończą jakieś plany odnośnie poprawek/wersji ? .....

Wakacje? A co to takiego :)
Chyba rozumiesz, że rozwijanie darmowych komponentów nie jest naszym podstawowym zajęciem. Zajmujemy się tym "w wolnych chwilach" dlatego nie ma i nie będzie jakiegoś ścisłego harmonogramu.

tomsson
28-08-2010, 19:07
witam

w widoku szczegolowym ogloszenia brak jest przycisku wstecz. Trzeba uzywac tego z przegladarki.

Jak zrobić zeby byl przycisk wstecz ?
dziekuje

wirus400
28-08-2010, 20:32
Co do poprawek to do szczęśćia brakuje mi małego edytora tekstu, aby dodawane ogłoszenie nie koniecznie było w hmlu pisane , mam na myśli bardzo proste rzeczy jak "enter" wybór wielkości czcionki oraz kolor. Urozmaici to dodawane ogłoszenia i przyciągnie uwagę. I jeszcze jakby DotPay był to wogóle bomba :)

PeFik
28-08-2010, 21:56
edytor tak mały prosto jest dołożyć, akurat . Ale nie będę pisał co i jak, bo być może dołożą w kolejnej wersji.

jac33k
28-08-2010, 22:15
(!)>dev/null

ktosiak
30-08-2010, 12:08
edytor tak mały prosto jest dołożyć, akurat . Ale nie będę pisał co i jak, bo być może dołożą w kolejnej wersji.

A można się dowiedzieć jak to dokładnie zrobić?
Pozdrawiam

jac33k
31-08-2010, 20:11
Odnośnie braku stronicowania na stronach kategorii jakieś koncepcje czego brakuje ? Na głównej stronicowanie działa.
http://www.narew.info/ogloszenia

tomsson
31-08-2010, 21:52
jak wyłaczyć wyswietlanie i koniecznośc podania skróconego opisu ? jest mi mi nie potrzebny SHORT_DESCRIPTION

lukasz.ciastek
01-09-2010, 09:46
Odnośnie braku stronicowania na stronach kategorii jakieś koncepcje czego brakuje ? Na głównej stronicowanie działa.
http://www.narew.info/ogloszenia
Witam
Proszę o dostępy spróbuje coś zadziałać.

Pozdrawiam,
Lukasz Ciastek

---------- Post dodany o 08:46 ---------- Poprzedni post był o 08:43 ----------


jak wyłaczyć wyswietlanie i koniecznośc podania skróconego opisu ? jest mi mi nie potrzebny SHORT_DESCRIPTION
Witam
Niestety wyłączyć można go tylko poprzez modyfikacje w plikach. Na liście ogłoszeń ma się wyświetlać cały opis?

Pozdrawiam,
Lukasz

tlewap
01-09-2010, 13:58
Witam,
Może zechcielibyście tworzyć równolegle płatne rozszerzenie zawierające więcej opcji.
Jestem w stanie zapłacić za dobry komponent tego typu.

Obecnie korzystam z Adsmanagera (www.ogloszenia-pulawy.pl (http://www.ogloszenia-pulawy.pl)), brakuje mi:
- adresów SEO (plugin do Artio Joom SEF)
- linku umożliwiającego wyświetlenie kategorii wraz z podkategoriami (bez listy ogłoszeń)
- możliwości edytowania przez autora treści ogłoszenia.
- modułu typu losowe ogłoszenia (z przewijaniem takim jak na mojej stronie)
- pluginu do Raf Cloud

Ogólnie cieszę się, że nareszcie ktoś stworzył taki komponent. Czekam na wersję stable :)

PeFik
01-09-2010, 15:29
@tlewap przeglądałeś co mają do zaoferowania, inne czasami komercyjne komponenty? Moim zdaniem większość z tego już jest. Jedyny problem to później z tłumaczeniem, bo ktoś kto operuje angielskim i piszę/sprzedaje komponent na ogół nie przejmuje się 3-m światem.

a) JoomListings
b) Listbingo

Oba "cwaj" mam , jeden zakupiony, drugi pobrany - i oba z lekka potłumaczone.

jac33k
01-09-2010, 23:15
Witam
Proszę o dostępy spróbuje coś zadziałać.


Postawiłem testowo inną joomle ustawiłem stronicowanie 10, dodałem 11 ogłoszeń wszystkie z tej samej kategorii , i po wejściu w kategorię tego 11 nie widać ( prawidłowo ) tyle że odnośnika do następnej strony też brak.
Więc dostęp do strony raczej zbyteczny , problem nie dotyczy konkretnie tego przypadku tylko całości.

Thunder1000
09-09-2010, 19:32
Witam

Mam pytanko związane z dodawaniem ogłoszeń... podczas dodawania użytkownik może wybrać konkretną kategorie do jakie chce przypisać ogłoszenie podczas rozwijania menu z kategoriami pojawiają się kategorie a obok każdej z nich cena w nawiasie np. (0 PLN), (0EUR) czy jest możliwość aby wyłączyć wyświetlanie się tej ceny?

lukasz.ciastek
10-09-2010, 12:34
Witam

Mam pytanko związane z dodawaniem ogłoszeń... podczas dodawania użytkownik może wybrać konkretną kategorie do jakie chce przypisać ogłoszenie podczas rozwijania menu z kategoriami pojawiają się kategorie a obok każdej z nich cena w nawiasie np. (0 PLN), (0EUR) czy jest możliwość aby wyłączyć wyświetlanie się tej ceny?

Witam
Aby usnąć wyświetlanie ceny proszę w pliku
components/com_djclassifieds/views/additem/tmpl/helper.php linię 79 zamienić
z
$op->text=$this->name."&nbsp;(".$price." &nbsp;".$unit_price.")";
na
$op->text=$this->name;

oraz linię 98 z
$child->name=$new_name."&nbsp;(".$price."&nbsp;".$unit_price.")";
na
$child->name=$new_name;

Pozdrawiam,
Lukasz

PeFik
10-09-2010, 12:55
ok, bawimy się w poprawianie na forum, a nie lepiej wypuścić ciut poprawioną wersję? a tak ... zabawa nie mająca końca.

lukasz.ciastek
10-09-2010, 13:13
Postawiłem testowo inną joomle ustawiłem stronicowanie 10, dodałem 11 ogłoszeń wszystkie z tej samej kategorii , i po wejściu w kategorię tego 11 nie widać ( prawidłowo ) tyle że odnośnika do następnej strony też brak.
Więc dostęp do strony raczej zbyteczny , problem nie dotyczy konkretnie tego przypadku tylko całości.
Właśnie zainstalowałem nową joomle i komponent, nie ma problemu z paginacją w żadnym widoku, tak więc to nie jest problem globalny. Czy używa Pan najnowszej wersji instalatora?
Podejrzewam co mogło spowodowac problem w pierwotnym serwisie. Jeśli aktualizowal Pan komponent, to w przedniej wersji można było ustawić paginację dla pozycji menu. Po updacie już tego nie można zrobić. Jednak jeśli wcześniej była ustawiona to w bazie pozostają parametry pomimo tego że w administratorze się nie wyświetlają. Proszę spróbować usunąć pozycję menu i utworzyć ją od nowa.

Thunder1000
13-09-2010, 17:36
W preferencjach znalazłem opcję:

Dni przed powiadomieniem... mogę dowiedzieć się co ta opcja oznacza bo nie za bardzo mogę do tego dojść...

Z góry
Bardzo dziękuję

seba.adm
13-09-2010, 17:54
Witam

Wystarczy że najedziesz myszką na opis, a pojawi się informacja o funkcji. Wartość tego pola, określa ile dni przed zakończeniem publikacji, zostanie wysłany e-mail z informacją o wygaśnięciu ogłoszenia. Wartość 0 wyłącza tą funkcję.

jac33k
13-09-2010, 19:47
i tu niestety kłania się brak. Mianowicie nie ma w wiadomosci linku przedłużającego ważność ogłoszenia.

ktosiak
14-09-2010, 12:19
jak wyłaczyć wyswietlanie i koniecznośc podania skróconego opisu ? jest mi mi nie potrzebny SHORT_DESCRIPTION

Też poprosiłbym o małą instrukcję jak to zrobić. A może ktoś wie jak można dodać bardziej zaawansowany edytor?

Thunder1000
14-09-2010, 14:12
Właśnie, czy jest możliwość aby po wpisaniu w opisie linku np. http://www.onet.pl stawał on się automatycznie odnośnikiem do strony...

aduko
14-09-2010, 17:51
Witam, mam problem taki, jeżeli chcę dodać ogłoszenie z frontu, po zatwierdzeniu, pokazuje mi się strona błędem:
Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /index.php could not be found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Ale po powrocie na główną, ogłoszenie widnieje w kategoriach.

Pindolino
23-09-2010, 13:15
Staram się zrobić możliwość dodawania ogłoszeń na stronie internetowej w
oparciu o ten komponent. Niestety mam problem i nie nie wiem z czego on
wynika. Instalacja przebiega prawidłowo itd... od strony admina mozna
wszystko poustawiać, dodawanie ogłoszen od strony admina tez dziala
ale... niestety nie działa możliwość dodawania ogłoszeń od strony
usera... niestety nie wiem w czym jest problem. Po prostu nie ma
przycisku w stylu dodaj ogłoszenie. Będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam wszystkich

tomsson
23-09-2010, 14:21
stwórz pozycje menu

przypisz do niej

DJClassifieds » Additem

---------- Post dodany o 13:21 ---------- Poprzedni post był o 12:57 ----------

allo suppport dowiemy sie co i gdzie wywalic zeby nie bylo short_description w ogóle ?

Pindolino
23-09-2010, 17:43
Dzięki piękne za podpowiedź :) po napisaniu postu z pytaniem jorgnąłem się,że właśnie w ten sposób jest to rozwiązane :) Człowiek zmęczony, mało wydajny :D mówię o sobie.Jeszcze raz dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

tomsson
23-09-2010, 18:33
spoko, nie musisz sie tłumaczyc, rozumiem dobrze jak długie godziny dnie przed kompem bez odpoczynku potrafia sprawidz ze najprostrze rzeczy stwarzaja problemy :)]od tego jest forum by sobie pmagac

lukasz.ciastek
23-09-2010, 18:53
Witam
Aby usunąć short_description proszę w pliku components/com_djclassifieds/views/additem/tmpl/default.php usunąć /zakomentować linie 85-93

<tr>
<td width="100" align="right" class="label">
<?php echo JText::_('Intro description');?>
<div id="ile">(120)</div>
</td>
<td>
<textarea id="intro_desc" name="intro_desc" rows="5" cols="55" class="inputbox" onkeyup="checkt();" onkeydown="checkt();"><?php echo $this->nl->intro_desc; ?></textarea>
</td>
</tr>
a następnie w tym samym pliku w liniach 212-224 funkcję submit_checkt należy zamienić z

function submit_checkt(){

if(document.getElementById("name").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter title');?>");
}else if(document.getElementById("cat_id").value=='0'){
alert("<?php echo JText::_('Please select category');?>");
}else if(document.getElementById("intro_desc").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter description intro');?>");
}else if(document.getElementById("description").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter description');?>");
}else{
document.djForm.submit();
}

}na


function submit_checkt(){

if(document.getElementById("name").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter title');?>");
}else if(document.getElementById("cat_id").value=='0'){
alert("<?php echo JText::_('Please select category');?>");
}else if(document.getElementById("description").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter description');?>");
}else{
document.djForm.submit();
}

}Następnie w pliku classifieds/components/com_djclassifieds/controller.php należy zmienić linie 421-422 z

$intro_desc = JRequest::getVar('intro_desc', '', 'post', 'string', JREQUEST_ALLOWRAW);
$row->intro_desc = substr($intro_desc,0, 120);

na

$row->intro_desc = JRequest::getVar('description', '', 'post', 'string');


i przed linią 643 trzeba dodać

$row->intro_desc = JRequest::getVar('description', '', 'post', 'string');

Wtedy pełny opis zostanie przypisany do intro_description.
Aby w administratorze wyłączyć limit znaków w intro_description proszę w pliku administrator/components/com_djclassifieds/views/edititem/tmpl/default.php zamienić linię 118 z

<textarea id="intro_desc" name="intro_desc" rows="5" cols="55" class="inputbox" onkeyup="checkt(this.form);" onkeydown="checkt(this.form);"><?php echo $this->nl->intro_desc; ?></textarea>

na

<textarea id="intro_desc" name="intro_desc" rows="5" cols="55" class="inputbox" ><?php echo $this->nl->intro_desc; ?></textarea>

oraz usunąć linię 113
<div id="ile">(120)</div>

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 17:53 ---------- Poprzedni post był o 17:44 ----------


Witam, mam problem taki, jeżeli chcę dodać ogłoszenie z frontu, po zatwierdzeniu, pokazuje mi się strona błędem:
Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /index.php could not be found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Ale po powrocie na główną, ogłoszenie widnieje w kategoriach.

Czy link www.adresstrony.pl/index.php (http://www.adresstrony.pl/index.php) działa bez problemu? Podejrzewam jakieś błędne przekierowanie przez .htaccess lub jakiś program do SEF. Czy na stronie jest jakiś program do przyjaznych linków? Czy .htaccess ma jakieś dodatkowe wpisy poza tymi od joomli? Proszę o link do strony wtedy może łatwiej będzie pomóc.

Pozdrawiam,
Lukasz

tomsson
23-09-2010, 20:11
dzięki.

Fajnie jeszcze jakbyś Łukasz zpodał solucje jak wywalić kolumne "Wyświetlony (http://wirtualnyelk.pl/ogloszenia-elk/show/0/display.html)" w widoku ogłoszeń w komponencie. Dobrze jakbyście wzieli pod uwage to ze czasem trzeba nie pokazywac jakichkolwiek statystyk.

lukasz.ciastek
24-09-2010, 11:26
dzięki.

Fajnie jeszcze jakbyś Łukasz zpodał solucje jak wywalić kolumne "Wyświetlony (http://wirtualnyelk.pl/ogloszenia-elk/show/0/display.html)" w widoku ogłoszeń w komponencie. Dobrze jakbyście wzieli pod uwage to ze czasem trzeba nie pokazywac jakichkolwiek statystyk.

Witam

Aby usunąć kolumnę wyświetlony proszę w pliku components/com_djclassifieds/views/show/tmpl/default.php zakomentować/usunąć linię 177-179


<th>
<?php if($order=="display"){$class="active";}else{$class="normal";}?><a class="<?php echo $class; ?>" href="index.php?option=com_djclassifieds&view=show&cid=<?php echo $main_id; ?>&order=display<?php if($sw){ echo '&search='.$sw; }?>"><?php echo JText::_('Displayed');?></a>
</th>

oraz linie 203


echo '<td class="date_exp" align="center">'.$i->display.'</td>';


następnie w pliku components/com_djclassifieds/views/showlist/tmpl/default.php trzeba zakomentować/usunać ten sam kod w liniach 83-85 oraz 108.

Pozdrawiam,
Lukasz

Kusy
25-09-2010, 13:05
Witam.
Mam pytanie odnośnie integracji DJClassifieds z Jomsocial. Czy już ktoś podjął się tego zadania, czy w ogóle jest to możliwe a może taka integracja jest przewidziana w kolejnej wersji komponentu ?

Pozdrawiam

ktosiak
26-09-2010, 12:28
Witam
Aby usunąć short_description proszę w pliku components/com_djclassifieds/views/additem/tmpl/default.php usunąć /zakomentować linie 85-93

<tr>
<td width="100" align="right" class="label">
<?php echo JText::_('Intro description');?>
<div id="ile">(120)</div>
</td>
<td>
<textarea id="intro_desc" name="intro_desc" rows="5" cols="55" class="inputbox" onkeyup="checkt();" onkeydown="checkt();"><?php echo $this->nl->intro_desc; ?></textarea>
</td>
</tr>
a następnie w tym samym pliku w liniach 212-224 funkcję submit_checkt należy zamienić z

function submit_checkt(){

if(document.getElementById("name").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter title');?>");
}else if(document.getElementById("cat_id").value=='0'){
alert("<?php echo JText::_('Please select category');?>");
}else if(document.getElementById("intro_desc").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter description intro');?>");
}else if(document.getElementById("description").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter description');?>");
}else{
document.djForm.submit();
}

}na


function submit_checkt(){

if(document.getElementById("name").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter title');?>");
}else if(document.getElementById("cat_id").value=='0'){
alert("<?php echo JText::_('Please select category');?>");
}else if(document.getElementById("description").value==''){
alert("<?php echo JText::_('Please enter description');?>");
}else{
document.djForm.submit();
}

}Następnie w pliku classifieds/components/com_djclassifieds/controller.php należy zmienić linie 421-422 z

$intro_desc = JRequest::getVar('intro_desc', '', 'post', 'string', JREQUEST_ALLOWRAW);
$row->intro_desc = substr($intro_desc,0, 120);

na

$row->intro_desc = JRequest::getVar('description', '', 'post', 'string');


i przed linią 643 trzeba dodać

$row->intro_desc = JRequest::getVar('description', '', 'post', 'string');

Wtedy pełny opis zostanie przypisany do intro_description.
Aby w administratorze wyłączyć limit znaków w intro_description proszę w pliku administrator/components/com_djclassifieds/views/edititem/tmpl/default.php zamienić linię 118 z

<textarea id="intro_desc" name="intro_desc" rows="5" cols="55" class="inputbox" onkeyup="checkt(this.form);" onkeydown="checkt(this.form);"><?php echo $this->nl->intro_desc; ?></textarea>

na

<textarea id="intro_desc" name="intro_desc" rows="5" cols="55" class="inputbox" ><?php echo $this->nl->intro_desc; ?></textarea>

oraz usunąć linię 113
<div id="ile">(120)</div>

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 17:53 ---------- Poprzedni post był o 17:44 ----------



Czy link www.adresstrony.pl/index.php (http://www.adresstrony.pl/index.php) działa bez problemu? Podejrzewam jakieś błędne przekierowanie przez .htaccess lub jakiś program do SEF. Czy na stronie jest jakiś program do przyjaznych linków? Czy .htaccess ma jakieś dodatkowe wpisy poza tymi od joomli? Proszę o link do strony wtedy może łatwiej będzie pomóc.

Pozdrawiam,
Lukasz

Wszystko zrobiłem tak jak kazałeś i teraz w ogóle nie działą mi dodawanie ogłoszeń i ich edycja oraz nie mogę ich przeglądać. Co zrobić żeby to działało.
Pozdrawiam

patrycju5z
26-09-2010, 19:00
Witam,
Czy ktos probowal integrowac komponent z facebookiem? Np aby pojawialy sie komentarze z obrazkiem na scianie facebooka, albo aby opis ogloszenia pojawial sie jako tresc linku na scianie?

Kusy
26-09-2010, 22:16
Witam.
Mam jeszcze parę pytań (oczywiście wciąż interesuje mnie integracja z jomsocial).
Czy istnieje możliwość dodania dodatkowych kolumn, które wyświetlą się podczas wpisywania ogłoszenia ? Zależy mi głównie na kolumnie Dane Kontaktowe (najlepiej podzielone na email, telefon może gg) ponieważ masa niezarejestrowanych użytkowników pomija ten drobny szczegół ;).
Czy kiedyś zintegrujecie z "dodawajką" jakiegoś Wysiwyga jak np JCE ? Ułatwiło byto dodawanie ogłoszeń i na pewno ubarwiło same ogłoszenia.
Czy jest możliwość wyłączenia umieszczania ogłoszeń w "kategorii głównej" ?

Pozdrawiam
Kusy

lukasz.ciastek
27-09-2010, 10:09
Wszystko zrobiłem tak jak kazałeś i teraz w ogóle nie działą mi dodawanie ogłoszeń i ich edycja oraz nie mogę ich przeglądać. Co zrobić żeby to działało.
Pozdrawiam
Jakie błędy się pojawiają w tych widokach? Najlepiej podaj mi link do strony to łatwiej będzie mi coś pomóc.

Pozdrawiam,
Lukasz

Thunder1000
28-09-2010, 19:11
Czy istnieje możliwość aby w opisie głównym po wpisaniu linku np. http://forum.joomla.pl link był rzeczywiście odnośnikiem do danej strony, a nie pustym tekstem.. tak aby ktoś mógł w niego kliknąć?

Jeśli tak to co trzeba zrobić?

adamswawa
28-09-2010, 23:14
Witam.
Mam jeszcze parę pytań (oczywiście wciąż interesuje mnie integracja z jomsocial).
Czy istnieje możliwość dodania dodatkowych kolumn, które wyświetlą się podczas wpisywania ogłoszenia ? Zależy mi głównie na kolumnie Dane Kontaktowe (najlepiej podzielone na email, telefon może gg) ponieważ masa niezarejestrowanych użytkowników pomija ten drobny szczegół ;).
Czy kiedyś zintegrujecie z "dodawajką" jakiegoś Wysiwyga jak np JCE ? Ułatwiło byto dodawanie ogłoszeń i na pewno ubarwiło same ogłoszenia.
Czy jest możliwość wyłączenia umieszczania ogłoszeń w "kategorii głównej" ?

Pozdrawiam
Kusy

Tej opcji mi najbardziej brakuje - ludzie zapominają o dodawaniu swoich danych bądź spodziewają się że nastąpi to w kolejnym kroku

wfx
29-09-2010, 01:56
Witam po dłuższej przerwie.

Parę miesięcy temu używałem komponentu DJ-Classifieds i byłem całkiem zadowolony - tak z samego komponentu jak i bardzo dobrej i szybkiej pomocy.
Dzisiaj zainstalowałem go w nowotworzonym serwisie i na dzieńdobry wywala mi stronę mówiąc tak:
"Fatal error: Cannot redeclare rendermenu() (previously declared in /srv/home/y2333ez/public_html/tutaj.pl/modules/mod_djcategories/helper.php:28) in /srv/home/y2333ez/public_html/tutaj.pl/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line 37"

Cóż to i dlaczego? Pomocy...

lukasz.ciastek
29-09-2010, 10:39
Wszystko zrobiłem tak jak kazałeś i teraz w ogóle nie działą mi dodawanie ogłoszeń i ich edycja oraz nie mogę ich przeglądać. Co zrobić żeby to działało.
Pozdrawiam
Witam

Na stronce widzę, że żaden w widoków komponentu nie działa, np useritems, który nie był edytowany. Prawdopodobnie w pliku classifieds/components/com_djclassifieds/controller.php znajduje się błąd, najlepiej przywróć oryginalny plik, sprawdź czy działa i spróbuj zrobić ponownie zmiany o których pisałem.

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 09:39 ---------- Poprzedni post był o 09:23 ----------


Witam po dłuższej przerwie.

Parę miesięcy temu używałem komponentu DJ-Classifieds i byłem całkiem zadowolony - tak z samego komponentu jak i bardzo dobrej i szybkiej pomocy.
Dzisiaj zainstalowałem go w nowotworzonym serwisie i na dzieńdobry wywala mi stronę mówiąc tak:
"Fatal error: Cannot redeclare rendermenu() (previously declared in /srv/home/y2333ez/public_html/tutaj.pl/modules/mod_djcategories/helper.php:28) in /srv/home/y2333ez/public_html/tutaj.pl/modules/mod_djclassifieds/helper.php on line 37"

Cóż to i dlaczego? Pomocy...
Witam
To jest ostatnia wersja modułu? Próbowałeś zainstalować jeszcze raz moduł? W pliku helper.php nie ma podwójnego deklarowania funkcji, linia 37 to zamknięcie. Nawet gdy użyje się dwóch modułów na stronie nie ma problemu. Jeśli nie zadziała reinstall bede potrzebował dostępów żeby coś więcej pomóc.

Pozdrawiam,
Lukasz

Thunder1000
01-10-2010, 19:06
Czy istnieje możliwość aby w opisie głównym po wpisaniu linku np. http://forum.joomla.pl link był rzeczywiście odnośnikiem do danej strony, a nie pustym tekstem.. tak aby ktoś mógł w niego kliknąć?

Jeśli tak to co trzeba zrobić?

Czy mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie? :up:

PeFik
01-10-2010, 19:08
Przepraszam, że głupio zapytam, nie nudzi się wam nadal męczyć ten temat ? Wakacje się skończyły, wrzesień także, a nowej wersji jak nie było tak nie ma. Tylko tymczasowe łatanie na łamach forum.

jac33k
03-10-2010, 15:47
Też czekam na obiecaną po wakacjach poprawioną wersję , tylko brak deklaracji od autorów jest martwiący.

jurek_joomla
04-10-2010, 22:51
Witam. Ja mam jedno pytanie. Jak usunąć buton "Zadaj pytanie sprzedającemu" ?? Dodawanie ogłoszeń ma być dostępne dla niezarejestrowanych użytkowników dlatego nie ma możliwości wysłania do nich maila. W związku z tym buton staje się w tym momencie bezużyteczny.

Thunder1000
04-10-2010, 23:23
Ja nadal chciałbym wiedzieć czy jest możliwość wstawiania linków jako hiperłączy w opisie szczegółowym... jeśli tak to jak to zrobić ...w DJ Catalog jest taka możliwość.

I drugie pytanie jak dodać pole cena do tego komponentu i tak aby była widoczna na stronie głównej komponentu w tabeli!

lukasz.ciastek
05-10-2010, 16:56
Witam. Ja mam jedno pytanie. Jak usunąć buton "Zadaj pytanie sprzedającemu" ?? Dodawanie ogłoszeń ma być dostępne dla niezarejestrowanych użytkowników dlatego nie ma możliwości wysłania do nich maila. W związku z tym buton staje się w tym momencie bezużyteczny.
Witam
Wystarczy w pliku components/com_djclassifieds/views/showitem/tmpl/default.php zakomentować/usunąć linie 88-100.

Pozdrawiam,
Lukasz

---------- Post dodany o 15:56 ---------- Poprzedni post był o 15:53 ----------


Ja nadal chciałbym wiedzieć czy jest możliwość wstawiania linków jako hiperłączy w opisie szczegółowym... jeśli tak to jak to zrobić ...w DJ Catalog jest taka możliwość.

I drugie pytanie jak dodać pole cena do tego komponentu i tak aby była widoczna na stronie głównej komponentu w tabeli!
Można wstawiać linki w używając tagów html. Dj Catalog ma włączony edytor, i dodawanie elementów odbywa się tylko i wyłącznie w adminie.
W kwestii dodania pola w komponencie proszę spojrzeć na ten wątek
http://dj-extensions.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=356

Pozdrawiam,
Lukasz

jurek_joomla
05-10-2010, 18:12
Wielkie dzięki Lukasz, bo męczyłem się z tym już od kilku dni.:spoko:

PeFik
05-10-2010, 21:40
no i znów łatanie na forum... a nie mówiłem. Łukasz może warto to zebrać i wydać nową wersje ?

AndrzejH
06-10-2010, 13:48
no i znów łatanie na forum... a nie mówiłem. Łukasz może warto to zebrać i wydać nową wersje ?

Apeluję o cierpliwość i zrozumienie. Chętnie dzielimy się ze społecznością swoją pracą, ale trzeba zrozumieć, że finansujemy rozwój tego komponentu z własnych środków. Nie zawsze też starcza czasu. Z czegoś musimy też żyć :). Rozumiem, że nowa wersja jest potrzebna, ale ... nie można tylko żądać. Może bardziej zaawansowani forumowicze też by się podzielili swoimi modyfikacjami?

PeFik
06-10-2010, 14:18
Przepraszam, ale ja nic nie żądam, tylko stwierdzam fakty. Bo widzę, że marnujesz czas tylko łatając na forum, a może się mylę.
Oczywiście rozumiem, że tą extra robotę robicie po godzinach i czekacie na klienta, który zapłaci na rozbudowany komponent.
I wtedy praca ruszy z kopyta. Ja na niego nie czekam, bo wybrałem inny. Bo bym się nie doczekał poprawek, jak widzę. Ale może właśnie warto zainwestować swój czas i go poprawić i sprzedawać po $10 - $15, szybko się zwróci.
p.s.
Jasne społeczność może to zebrać w całość, ba nawet wydać swój komponent bazujący na waszym, do czego zachęcam.

Bazyl
06-10-2010, 16:36
Sorry za OT (tak to się pisze?), ale ja w tej kwestii:

Może bardziej zaawansowani forumowicze też by się podzielili swoimi modyfikacjami?
Forumowicze, owszem też, ale jest przecież wiele firm, takich jak Wasza, czy podobnych, które zarabiają pieniądze dzięki J!.

Nie wierzę, że np. nie tłumaczyli dla swoich klientów komponentów, modułów, dodatków, które do tej pory nie miały spolszczenia...
Dlaczego tego nie udostępnią szerszemu gronu? Przecież to świetna reklama...

Jesteśmy - w większości - nastawieni na branie. W myśl zasady Kwiczoła: co je Twoje to je moje, a co je moje to je moje...
I to doskonale widać na forum.

AndrzejH
06-10-2010, 17:04
Sorry za OT (tak to się pisze?), ale ja w tej kwestii:
Forumowicze, owszem też, ale jest przecież wiele firm, takich jak Wasza, czy podobnych, które zarabiają pieniądze dzięki J!.
...
Dlaczego tego nie udostępnią szerszemu gronu? Przecież to świetna reklama...


Trudno powiedzieć. Może obawiają się wykorzystania ich pracy przez konkurencję. Nie wiem
Ale wiem, że z całą pewnością promocja jest świetna:) Żałuję tylko, ze nowszych wydań nie możemy publikować tak szybko jakbyśmy chcieli.

PeFik
06-10-2010, 21:16
Żałuję tylko, ze nowszych wydań nie możemy publikować tak szybko jakbyśmy chcieli.
To trzeba było tak od razu, że szef/polityka firmy nie pozwala.

A co się tyczy nie dzielenia się, nie wiem czy to polska specyfika, ale tak jest. Szczególnie to widać, jak ktoś pisze wątek że zaczyna tłumaczyć, albo co śmieszne już jest w połowie, wtedy koleś X odpisuje, żeby się nie męczył, bo on zrobił spolszczenie 2-3 miesiące temu dla swojego klienta i je ma. I jeszcze wytyka, że to "nowe" jest niedokończone etc.
Może gdyby każdy kto zrobił spolszczenie mógł je dać do działu Kup-Sprzedaj spolszczenie, więcej było by chętnych podzielić się swoją pracą. I może wtedy osoby, które pobierają i smucą, zaczęły by wreszcie doceniać pracę innych osób. To mi przypomina pretensje osób, które pobrały najnowszy hit kinowy i marudzą, że jeszcze nikt nie zrobił napisów do filmu. Chętnie takiemu osłowi wręczył bym słownik Ang-Pol i powiedział, a usiądź na 4 literach i tłumacz przez tydzień.

Pozdrawiam Design-Joomla.pl, nie miejcie do mnie żalu, za wypowiedzi ;)

Bazyl
06-10-2010, 22:31
Może gdyby każdy kto zrobił spolszczenie mógł je dać do działu Kup-Sprzedaj spolszczenie, więcej było by chętnych podzielić się swoją pracą.
Zgoda.


Teraz wyceńmy pomaganie na forum. Najlepiej to je zamknijmy i zróbmy płatne.
Wyceńmy tłumaczenie Joomla!. Może niech Zwiastun i reszta już nie tłumaczą 1.6. Może niech firmy i firemki same dokonają tłumaczenia.
Jeszcze wyceńmy całość joomla.pl: pliki, wiki, pomoc... Firmy i firemki nie korzystają?

Thunder1000
07-10-2010, 14:50
Można wstawiać linki w używając tagów html. Dj Catalog ma włączony edytor, i dodawanie elementów odbywa się tylko i wyłącznie w adminie.
W kwestii dodania pola w komponencie proszę spojrzeć na ten wątek
http://dj-extensions.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=356

Pozdrawiam,
Lukasz


Dziękuję

Thunder1000
10-10-2010, 23:00
Mam mały problem do rozwiązania... coś nie działa mi stronicowanie tzn na stronie głównej komponentu jest http://portal-ochrony.pl/index.php/promocje ale jeśli wejdzie się w jakiś dział np w Monitoring/CCTV to już stronicowania nie ma i pokazuje się tylko pierwsze 10 wpisów...

Dlaczego??

lukasz.ciastek
11-10-2010, 12:53
Mam mały problem do rozwiązania... coś nie działa mi stronicowanie tzn na stronie głównej komponentu jest http://portal-ochrony.pl/index.php/promocje ale jeśli wejdzie się w jakiś dział np w Monitoring/CCTV to już stronicowania nie ma i pokazuje się tylko pierwsze 10 wpisów...

Dlaczego??
Witam

Potrzebowałbym dostępy do admina, żeby coś pomóc.

Pozdrawiam,
Lukasz

Thunder1000
12-10-2010, 10:42
Szczerze mówiąc to nie bardzo mi się podoba ten pomysł.

Ale swoją drogą to przecież ten szablon jest stworzony konkretnie pod ten komponent więc dziwię się że coś jest nie tak...

Dziwne jest też to że tylko w konkretnych działach tego niema...

pyziak
12-10-2010, 10:52
Szczerze mówiąc to nie bardzo mi się podoba ten pomysł.
COO !!! ktoś chce tracić swój czas i Ci pomóc a Ty nie chcesz dać dostępu do PA , SZOK , jak wstawiasz samochód od serwisu też kluczyków nie zostawiasz ?

Jdwind
12-10-2010, 16:22
A masz ścieżkę ustawioną na wyświetlanie w podkategoriach? Wejdź w moduł i popatrz, może tam?

Thunder1000
12-10-2010, 17:15
A masz ścieżkę ustawioną na wyświetlanie w podkategoriach? Wejdź w moduł i popatrz, może tam?

W komponencie nie widzę możliwości ustawiania tego parametru... nie za bardzo rozumiem po co mam wchodzić w moduły? Ponieważ to jest główna strona tegoż komponentu.

Ustawieniach menu tez nic nie ma.

A który plik odpowiada za wyświetlanie głównej strony tego komponentu a który za kategorii? Może coś pokombinuje.:hmm:

Jdwind
12-10-2010, 18:54
No cóż, ja Ci mogę odpowiedzieć tylko SOA#1. U mnie działa (http://img218.imageshack.us/img218/699/jabole.png). Natomiast mam zastrzeżenie co do jednej rzeczy - nie wiem, po co pokazuje (i czy można to wyłączyć) NAZWĘ użytkownika, który dodał ogłoszenie. Dlaczego ktoś ma widzieć, jaką mam nazwę administratora, w przypadku kiedy admin dodaje ogłoszenie? Nie można by tam zamiast samego getUser dać:
$user = & JFactory::getUser();
$nazwa = $user->get('name');
? Nie chce mi się szukać, w którym pliku to trzeba zmienić, może autor podpowie?
Pozdrawiam

lukasz.ciastek
13-10-2010, 09:32
No cóż, ja Ci mogę odpowiedzieć tylko SOA#1. U mnie działa (http://img218.imageshack.us/img218/699/jabole.png). Natomiast mam zastrzeżenie co do jednej rzeczy - nie wiem, po co pokazuje (i czy można to wyłączyć) NAZWĘ użytkownika, który dodał ogłoszenie. Dlaczego ktoś ma widzieć, jaką mam nazwę administratora, w przypadku kiedy admin dodaje ogłoszenie? Nie można by tam zamiast samego getUser dać:
$user = & JFactory::getUser();
$nazwa = $user->get('name');
? Nie chce mi się szukać, w którym pliku to trzeba zmienić, może autor podpowie?
Pozdrawiam
Witam,

postaram się podpowiedzieć :-). Proszę w pliku components/com_djclassifieds/models/showitem.php
zamienić linię 43 z
$query = "SELECT i.*, u.username, u.email FROM #__djcf_items i LEFT JOIN #__users u ON u.id = i.user_id WHERE i.id = ".$id." LIMIT 1";
na
$query = "SELECT i.*, u.name as username, u.email FROM #__djcf_items i LEFT JOIN #__users u ON u.id = i.user_id WHERE i.id = ".$id." LIMIT 1";

Pozdrawiam,
Lukasz

masterkkk
13-10-2010, 18:21
Witajcie

Czy jest możliwość aby użytkownik mógł nie tylko zmodyfikować swoje ogłoszenie ale całkiem go usunąć?

Pozdrawiam

Jdwind
13-10-2010, 21:56
...postaram się podpowiedzieć :-)...
Dzięki za informację.
Pozdrawiam

tomsson
16-10-2010, 14:04
Tej opcji mi najbardziej brakuje - ludzie zapominają o dodawaniu swoich danych bądź spodziewają się że nastąpi to w kolejnym kroku

u mnie to samo, ludzie nie wpisuja danych kontaktowych bo nie ma takich pól zapominaja albo mysla ze beda proszeni o podanie danych w nastepnym kroku.

Fajnie jakby byla mozliwosść przy dodawaniu ogłoszsenia aby skrypt dla użytkowników niezarejestrowanych podczas dodawania ogłosenia prosił niezalogowanego uzytkownika o podanie kontaktu. Mozna jakąs solucje rozwiazująca ten problematyczny problem ?

jac33k
17-10-2010, 17:37
Mam mały problem do rozwiązania... coś nie działa mi stronicowanie tzn na stronie głównej komponentu jest http://portal-ochrony.pl/index.php/promocje ale jeśli wejdzie się w jakiś dział np w Monitoring/CCTV to już stronicowania nie ma i pokazuje się tylko pierwsze 10 wpisów...

Dlaczego??
U mnie problem był ten sam. Nie rozwiązałem go. Na gołej instalce problem dalej był. Nie męczę już tematu dlatego że przesiadam się na inny komponent, ze względu na parę rzeczy których od pół roku nie mogę się doczekać ( wide rozmiar zdjęć i i ch scrolowanie ).

LeonProof
18-10-2010, 00:27
Witam. Mam problem. Może to być wynik mojej wiedzy ( a raczej niewiedzy ) na temat joomli albo coś z ustawieniami. Zainstalowałem wszystko wg "ściągi" z pdf'a i po wejsciu w Komponenty->DJClassifieds mam pustą stronę, nie ma absolutnie nic. Polecę Beatlesami: "Help me if you can, I’m feeling down" :). Dzięki z góry
Pozdrawiam

P.S. Wersja Joomli sie zgadza.

PeFik
18-10-2010, 00:31
a były jakieś błędy podczas instalacji ? czy pliki wgrały się na serwer, sprawdź poprzez FTP

LeonProof
18-10-2010, 00:41
Podczas instalacji wszystko poszło bezbłędnie, na sam koniec: "Zainstaluj Komponent: Powodzenie"; co do ftp to muszę poprosić twórcę stronki o dostęp przez ftp. Nie uzywałem tego. Może poza Total Commanderem. Ech lajkonik to przy mnie mustang więc ciężki chleb dla tłumaczącego ;). Jutro sprawdzę.

lukasz.ciastek
19-10-2010, 16:50
Podczas instalacji wszystko poszło bezbłędnie, na sam koniec: "Zainstaluj Komponent: Powodzenie"; co do ftp to muszę poprosić twórcę stronki o dostęp przez ftp. Nie uzywałem tego. Może poza Total Commanderem. Ech lajkonik to przy mnie mustang więc ciężki chleb dla tłumaczącego ;). Jutro sprawdzę.
Witam

I udało się uzyskać dostępy i coś zadziałać? Pliki wgrały się poprawnie na serwer?