PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie pliki można bezpiecznie pousuwać



pacek_
20-04-2010, 20:50
Witam, mam takie pytanie, robię dla koleżanki stronę pod joomlą i po przeniesieniu na serwer nie dają mi spokoju niepotrzebne pliki które się dodają wraz z instalacją joomli, niewykorzystane grafiki, install, itp, chciałbym pousuwać wszystko co zbędne, ale do końca nie wiem co naprawdę jest zbędne i co mogę usunąć. Domyślam się że to żaden problem i sprawa jest mało znacząca, ale może ktoś już odchudzał joomle i pomożehttp://peb.pl/images/smilies/smile.gif Pozdrawiam.

zwiastun
20-04-2010, 20:56
4 przykladowe obrazki i dwa dodatkowe szablony

pacek_
20-04-2010, 21:29
Ale jest to jakoś związane z licencją? Bo np. obrazków to ja bym całą masę znalazł, które nie są wykorzystywane w panelu administracyjnym, a szablon na stronę robię sam, więc też nie są do niczego potrzebne. Niepotrzebne moduły też bym powywalał.

zwiastun
20-04-2010, 21:41
1. Licencja nie ma tu akurat żadnego znaczenia.
2. Jeśli potrafisz znaleźć, co "powywalać", to po co pytasz. Znajduj i wywalaj, skoro w tym bezsensie widzisz jakiś sens, jako że przy najbliższej aktualizacji, która może objąć nawet i całego Joomla, będziesz musiał powtarzać operację.
3. Niepotrzebne moduły możesz powywalać, ale nie przychodź potem z pytaniem, jak zainstalować, bo są potrzebne!
Żartobliwie odpowiedziałem Ci wcześniej - parę obrazków + dwa zbyteczne szablony. Wszystko. Reszta - nie masz co robić, baw się.

pacek_
20-04-2010, 21:48
No mniej więcej o taką odpowiedź mi chodziło, czy jest sens się z tym bawić. Dzięki mistrzu.

zwiastun
20-04-2010, 22:18
Toż Ci już to za pierwszym razem napisałem :)