PDA

Zobacz pełną wersję : odstęp w menu



paweldekoracje
21-04-2010, 18:53
szukałem na forum i w googlach i odpowiedzi nie znalazlem

a problem jaki mam jest z pozoru prosty

adres strony: www.dekoracjelublin.pl

chce poprostu zrobic odstęp miedzy jedna a druga pozycja w menu, gdyby to byl html to wystarczyloby wpisac <br> natomiast przez zaplecze nie ma takiej opcji oraz jak dla przykladu wprowadzilem pozycje w menu: "." (kropka bo pustego nie przyjmie) i pozniej wszedlem przez phpmyadmin i zmienilem z kropki na puste pole to phpmyadmin mi zapisal bez zadych bledow natomiast po tym na stronie nie bylo pustego odstepu tylko tak jakby tej pozycji wogole nie bylo


przez plik *.css z stylu mozna zmieniac wyglad menu ale tylko calosci a ja potrzebuje jednego elementu

jak to zrobic aby byl odstep ??

ps. po rozwiazaniu tego problemu prawdopodobnie bede wstanie zrobic tez pogrubienie ale tylko jednej pozycji w menu

big_krzysiek
21-04-2010, 20:44
???
zrob w menu pozycje seperator bez wpisania jego tytulu, zapisz i umiesc tam gdzie chcesz miec odstep

paweldekoracje
22-04-2010, 07:08
z tym ze jak mam wybrany typ pozycji menu separator i jak mam w tytule wpisane cokolwiek to pokazuje to jako tekst a idac za twoja rada jak tytul pozostawiam jako puste lub daje tylko spacje to nie oddziela mi - tak jakby tej pozycji nie bylo ??



na innym stylu jak jest wpisany pusty tytul to widac odstep, z tym ze jest on wypunktowany

alex51
22-04-2010, 07:29
Można spróbować zrobić lekki odstęp miedzy wierszami w menu, modyfikując wartość wpisu w pliku template.css (templates/siteground-j15-141/css/template.css) od wiersza 777:


#leftcolumn ul.menu li a, #leftcolumn ul.menu li a:link,
#rightcolumn ul.menu li a, #rightcolumn ul.menu li a:link {
display:block;
font-size: 11px;
line-height: 17px;
padding: 0 0 0 14px;
text-decoration: none;
color: #999;
font-weight:400;
background: transparent url(../images/menu_arrow.gif) top left no-repeat;
}

wartość podaną w:line-height: 17px; zwiększyć lekko: line-height: 20px;

To zapewne tylko półśrodek, ale nieco poprawia widok menu.

tomciacki
22-04-2010, 16:37
Osobiście mi się podoba to menu. Po co chcesz go zmieniać ? Przywalisz spacje i nie będzie tak ładnie wyglądało, ale rzecz gustu oczywiście. Jedyną rzeczą jaką bym zmienił to usunąć pionowe linie kropkowane. Paginacja (?) chyba się to tak nazywa. Są tam zbędne.