PDA

Zobacz pełną wersję : szerokość tekstu



md131
21-04-2010, 23:35
Dobry Wieczór;

mam w następujący sposób rozplanowaną stronę: po lewej main_menu, po prawej trzy moduły jeden pod drugim: najczęściej czytane, sonda i odwiedzający, wśrodkowej częci artykuły 1 nad, cztery ponizej w dwoch kolumnach.
W pewnym momencie teksty artykułow zaczęły zachodzic po około 1/2 cm pod panele tych modułów po prawej stronie.
Ale co ciekawe - tłumaczenie tej samej strony w innym języku nie ma tej przypadłośći.
Jak to naprawić, proszę o pomoc.

Pozdr
Marek

KejeN
21-04-2010, 23:57
Dużo wyjaśniłby lik do strony.

md131
22-04-2010, 00:19
Wiem, problem w tym, ze robie to na razie na localhost. Po prostu, teksty z głównejramki wchodzą pod prawą ramkę i ich nie widać na szerokości ok. 1/2 cm.

Pozdr
Marek

md131
29-04-2010, 08:20
Pragne dołożyć fragment screena. Co z robic z tym problemem?
2498

_eva
29-04-2010, 09:37
md131,
Link do załącznika, który podałeś nie działa.

Być może masz nieprawidłowo rozmieszczone moduły. Kliknij na Zapleczu: Szablon którego używasz > Podgląd. Zobaczysz wtedy jak rozmieszczone są moduły w tym szablonie. Możesz popróbować zmienić pozycję używanych modułów i zobaczyć jak będzie.

md131
29-04-2010, 20:08
Czesc _Eva;

To mial byc kawalek screena, przepraszam, ze nie dziala. Bardzo dziekuje za konkretna porade. Bede probowal tak zrobic. Powiem czy mi sie udalo.
Pozdr
Marek

_eva
29-04-2010, 20:39
witaj md131,

Warto jeszcze przetestować jak wyświetla się strona w różnych przeglądarkach. Zwykle problemy są w Internet Explorer. Jeśli okaże się, że wyświetlanie strony zależy od używanej przeglądarki, tzn. , że problemu trzeba będzie szukać w plikach css.

md131
30-04-2010, 07:47
Dzień Dobry _Evo;

Tak uczynię, zgodnie z Twoją radą. Bardzo Ci dziękuję za konkretną pomoc. Będę stosował się do Twych porad w nadchodzący dłuższy weekend. Będzie super.
Miłego dnia.
Marek



witaj md131,

Warto jeszcze przetestować jak wyświetla się strona w różnych przeglądarkach. Zwykle problemy są w Internet Explorer. Jeśli okaże się, że wyświetlanie strony zależy od używanej przeglądarki, tzn. , że problemu trzeba będzie szukać w plikach css.

md131
01-05-2010, 15:32
Czesc _Eva;

Sorry ale nic to nie pomoglo. Dalej srodkowa kolumna rozjezdza sie i tekst z niej na koncach linii chowa sie pod elementy takie jak Sonda czy Najczesciej czytane, ktore mam w pozycji "right...".
Mam zatem pytanie, gdybym chcial na sztywno w pixelach ustawic szerokosc strony, to gdzie moge ustawic polozenie i szerokosc pozycji "left[xhtml outline]" i "right[jarounded outline]. Wtedy moze byloby lepiej.
Proszę Cię pomóż mi z tym...

Pozdr
Marek

_eva
01-05-2010, 19:58
witaj md131,


Warto jeszcze przetestować jak wyświetla się strona w różnych przeglądarkach. Zwykle problemy są w Internet Explorer.Sprawdziłeś? Nie wiem jak jest w tym wypadku, ale wydaje mi się, że problem może tkwić właśnie w odmiennej interpretacji kodu tej przeglądarki i wtedy problemu trzeba by szukać w css.

Można by spróbować zmniejszyć szerokość elementów strony, ale nie wiem czy to coś zmieni. Żeby coś takiego zrobić najlepiej skorzystaj z Firebuga - gdzie go pobrać i jak używać opisałam w temacie tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?39644-Wy%C5%9Brodkowanie-artyku%C5%82u&p=169820#post169820).

W przykładzie, który podałam jest:


#component_left {text-align: left; } u Ciebie trzeba by dodać lub zmienić:


nazwa {width: "wartosć.px";}

md131, nie wiem czy to pomoże, ale może warto jeszcze spróbować.

md131
02-05-2010, 00:00
Dobry Wieczor _Eva;

Bardzo Ci dziekuje, bede to badal jutro. Stan obecny jest taki, ze w IE srodkowa, glowna ramka sie rozjezdza. W Google Chrom i w Firebird jest dobrze.
Drobny klopot taki, ze mi sie ten link do opisu Firebug nie dziala.
Mam jeszcze inne pytanie, na ktore nikt mi nie umial odpowiedziec.
Sprawa Forum a kilku jezykow. Doswiadczalnie stwierdzilem, ze tlumaczac forum dostaje sie tylko przetlumaczone pewne opisy. Posty oczywiscie nie. Sek w tym, ze w trzech jezykach, kazdy bedzie opisywal to samo forum, ale przestrzen na posty bedzie ta sama. Zatem trzy jezyki by byly na jednym forum. Wniosek z tego taki, ze powinny byc trzy rozne fora. Nie wiem tylko jak przypisac kazde do swojej wersji jezykowej, wyglada mi to tak, ze musialyby byc trzy i to uzytkownik za kazdym razem by wybieral wlasciwe. Rozwiazanie niedobre ale jak to zrobic?

Bede Ci wdzieczny za odpowiedz.
Pozdr
Marek

_eva
02-05-2010, 11:50
witaj md131,


Drobny klopot taki, ze mi sie ten link do opisu Firebug nie dziala. Zobacz jeszcze raz tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?39644-Wy%C5%9Brodkowanie-artyku%C5%82u&p=169820) (temat: wyśrodkowanie artykułu). Jeśli nadal nie będzie działać daj znać.

Jeśli chodzi o języki, to czy korzystasz z Joom!Fish? Zobacz opis tutaj (http://wiki.joomla.pl/index.php/Joom%21Fish/Konfiguracja_j%C4%99zyk%C3%B3w).

P.S O Firebugu możesz też przeczytać na stronie tutaj (http://www.internetmaker.pl/artykul/4445,1,firebug_-_as_w_rekawie_webdevelopera.html).

md131
02-05-2010, 23:27
Dobry Wieczór _Eva;

Wybacz, że tak póxno, aledziś miałem pracowity dzień. Link trafia w żródło Firebug'a ale tam jest jakiś szatański układ, że nie udało mi się zrobić download. Pisze, że trzeba zaakceptować licencję tylko nie dopatrzyłem się miejsca gdzie to tzeba zrobić... Stąd nie udało się ściągnąć.
Poki co udoskonalam inne strony tej mojej witryny.
Dokumentacja do tłumaczenia cenna, dziąkujeę, jednak szerokim łukiem omija temat który poruszyłem.
Z moich doświadczeń wynika, że Fora muszą być oddzielne dla każdego języka. Nie umiem jednak zrobić by w każdym języku było widoczne tylko jedno forum, to odpowiednie. Widać wszsytkie i trzeba wybierać. No ale coż, nie wszystko da się zrobić idealnie ...

Pozdrawiam Cię serdecznie i życze miłego świętowania. 3 Maja.

Pozdr
Marek

_eva
03-05-2010, 11:55
Firebug do pobrania: tutaj (http://www.dobreprogramy.pl/FireBug,Program,Windows,13067.html).

Miłego świętowania :-)

P.S Jeśli nie masz, to najpierw zainstaluj Firefoxa.

md131
03-05-2010, 14:49
Czesc _Eva;

Jednak jest jak myślałem, jesteś Dobrą Wróżką. We wskazanym miejscu jest Firebug i się pobiera.
Bardzo Ci dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie
Marek