PDA

Zobacz pełną wersję : dodawanie apletu java



ark1976
21-04-2010, 23:18
Witam, znalazłem bardzo ładny kalendarzyk w formie apletu java i bardzo chciałbym umieścić go na stronie. Czy mógłby ktoś pomóc mi to zrobić? Pytam gdzie mam wpisać kod, gdzie umieścić plik class oraz gdzie umieścić obrazki?
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc
pozdrawiam serdecznie

mib.net
22-04-2010, 01:25
Daj link do tego kalendarza.
Zobaczę jak idzie zamontowanie tego w Joomla i po instalacji dam ci info jak to zrobić.

ark1976
22-04-2010, 06:56
Niestety to nie jest nowa rzecz i jak widzę stronka już nie istnieje, może pomocny okaże się plik, który przesyłam w załączniku.

pozdrawiam i czekam na wieści

mib.net
25-04-2010, 14:12
Nie chce mi się otworzyć to archiwum :(

ark1976
25-04-2010, 14:46
no kurczę u mnie normalnie zapisuje się i otwiera bez błędów :/
może na maila mógłbym wysłać pojedynczo pliki albo tutaj kod wstawić? tylko nie wiem co z plikiem class wtedy zrobię.
ale tak w ogóle czy koniecznie musisz widzieć ten plik? Pytam bardziej o ogólne zasady dodawania apletów tzn. do jakich plików miałbym wrzucić pliki tego kalendarza i co zrobić żeby wyświetlało się w wybranym przeze mnie miejscu na stronie. mam jeszcze kilka fajnych apletów to może mógłbym też je wykorzystać gdybym tylko wiedział jak.
pamiętam w jportalu wgrywało się to wszystko do katalogu thema (templatki) i śmigało na startowej ale domyślam się że budowa joomli znacznie się różni
może jednak uda się jakoś poradzić? byłbym wdzięczny

mib.net
25-04-2010, 15:01
No niby widzieć nie muszę...

Aplety dodajesz tak jak do każdej strony internetowej.

Spróbuj może najpierw stworzyć czysty plik HTML w którym ten komponent będzie ci się wyświetlał.

Jak ci się to uda.

To zaloguj się do Joomla.
Zmień sobie doyślny edytor na PROSTY (ten inne edytory mogą ci czyścić niektóre znaczniki z kodu).
I dodaj ten kod.
Być może będzie też konieczność wstawienia czegoś w sekcje <BODY> szablony....?

powodzenia