PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Joomla!- `Wyświetlanie błędów [Display Errors] - Włączone`



Mikaeel
23-04-2010, 20:36
Witam, nie jestem osobą doświadczoną jeśli chodzi o joomla! ale bardzo chciałbym poznać ten system zarządzania treścią. Jednakże, w trakcie instalacji mam problem, w drugim kroku instalacji czyli w przeglądzie ustawień, ustawienie pod nazwą Wyświetlanie błędów [Display Errors] jest Włączone i zaznaczone na czerwono i piszę, że zalecane jest by było Wyłączone. Wszystkie inne ustawienia są koloru zielonego. Jest napisane, że w razie zaznaczenia któregoś z ustawieniem kolorem czerwonym proszę doprowadzić do zmiany tych ustawień. Moje pytanie jest więc takie: jak zmienić ustawienie Wyświetlania błędów [Display Errors] z `Włączone` na `Wyłączone` ? Już straciłem z tym cierpliwość :hmm:

big_krzysiek
23-04-2010, 21:24
witaj!
jesli twoj hosting na to pozwala, mozesz wylaczyc wpisem w pliku .htaccess
rodzaj wpisu zalezy od twojego hostingu, zobacz w pomocy..

Mikaeel
23-04-2010, 22:06
Ogólnie to chodzi o to, że joomle! instaluję na serwerze lokalnym XAMMP i próbowałem wszystkich wpisów już tutaj podawanych w tym .htdocs i nic nie pomaga, ciągle ta opcja zaznaczona jest na czerwono :/

rajfur
23-04-2010, 22:12
nie przejmuj się, instaluj dalej :)

Mikaeel
23-04-2010, 23:14
Czyli nie da się tego jakoś skonfigurować gdzieś ? :blink:

big_krzysiek
23-04-2010, 23:41
cytat z pomoc joomla:

Włączone wyświetlanie błędów
Możliwość poznania przyczyn błędów w działaniu skryptów jest administratorom Joomla! niezbędna. Wyświetlanie komunikatów o błędach zapewnia opcja display_errors=ON. Oczywiście, włączenie tej opcji stwarza pewne zagrożenia - komunikaty o błędach zawierają m.in. pełne ścieżki do plików, wersje oprogramowania, fragmenty zapytań SQL, które można złośliwie wykorzystać.
na komputerze lokalnym nie przejmuj sie tym...
jesli przeniesiesz strone, mozesz wylaczyc ta opcje, o ile hosting daje taka mozliwosc poprzez wpis na to zezwalajacy w plikiu .htaccess lub php.ini za pomoca komend (rowniez w zaleznosci co bedzie tolerowane - info w pomocy hostingu):
php_flag display_errors 0
lub
php_flag display_errors off
lub
setenv display_errors 0
lub
setenv display_errors off

ekumi
24-04-2010, 00:35
Może pomoże utworzenie pliku php.ini w głównym katalogu i wstawienie w nim zawartości:
<?php
display_errors=off;
?>