PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł między 1, a 2 artykułem



michal1233
24-04-2010, 07:58
Próbuję wstawić pozycję dla modułu pod pierwszym artykułem. Chcę tam wyświetlać reklamy.
Chcę tak zrobić: http://img96.imageshack.us/img96/3056/94857660.jpg
link do strony www.bestf1.pl (http://www.bestf1.pl)
Czy da się wstawić w to miejsce pozycję modułu?

Dylek
24-04-2010, 11:11
http://forum.joomla.pl/showthread.php?16981

michal1233
24-04-2010, 17:21
Próbuje robić według tych instrukcji, jednak nie ma u mnie takiej ścieżki: /szablon tu nazwa szablonu /html/com_content/frontpage/ tego pogrubionego nie ma. Jeżeli dobrze rozumiem plik defautlt.php ma byc z components/com_content/vievs/frontpage/tmpl?

alex51
24-04-2010, 17:36
A nie możesz skorzystać z wstawienia kopii modułu banners do artykuły 1, dokładniej w jego zakończeniu? Zerknij >>TUTAJ<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_w_artykule).

michal1233
24-04-2010, 17:40
Wolałby zrobić tak jak opisałem wcześniej, ponieważ nie będą to reklamy AdSense, ani żaden moduł.

alex51
24-04-2010, 17:44
Życzę powodzenia w szukaniu skomplikowanych rozwiązań zamiast prostego załatwienia sprawy. :)
Można też zastosować dodatek Modules Anywhere (http://www.nonumber.nl/extensions/modulesanywhere) i również obędzie się bez grzebania w kodzie, no ale jak ktoś lubi, to trudno...

michal1233
24-04-2010, 18:50
A czy dało by się dodać pozycję pod pierwszym artykułem?

alex51
25-04-2010, 09:15
Dla zaprezentowania nowych reklam w treści artykułu należy mieć uprzednio przygotowane do tego miejsce i reklamy. Wiąże się to z koniecznością zainstalowania dodatku Modules Anywhere, przygotowania specjalnej pozycji dla nowego modułu, utworzenia odrębnej kategorii i reklamy w komponencie Reklamy, sklonowania modułu bannery, przypisaniu dla niego nowej pozycji i kategorii wyświetlanych reklam.

Proponuję następującą procedurę ustawienia dodatkowego modułu reklam - banner2:


1. Zainstaluj i opublikuj dodatek Modules Anywhere (http://www.nonumber.nl/extensions/modulesanywhere).
2. Utwórz nową pozycję dla dodatkowego modułu reklam. Zastosuj się do wskazówek z >>tego<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w) artykułu,
ale tylko w zakresie zmian w pliku templateDetails.xml, dodajac w nim we wskazanym miejscu wpis:

<position>banner2</position>
3. W komponencie Reklamy utwórz specjalną kategorię - banner2 dla tych dodatkowych reklam.
4. Utwórz nową reklamę dla w/w kategorii, nazwij ją banner2, wskaż dla niej plik graficzny jaki ma być wyświetlany.
5. Skopiuj moduł bannery (mod_banners), ustaw dla niego pozycję - banner2, wskaż do wyświetlania kategorię banner2.
6. W artykule, w którym zamierzasz wyświetlić reklamę banner2 przejdź na koniec artykułu, ustaw kursor w tym miejscu i osadź moduł banner2 za pomocą dodatku Modules Anywhere, wykorzystując nowy przycisk Insert Module.Taki zabieg pozwoli na umiejscowienie wyświetlania bannera2bezpośrednio pod artykułem, w którym zastosowałeś w/w procedurę.
Podobnie można w dowolnym miejscu wybranego artykułu wstawiać kolejne, utworzone specjalnie do tego celu reklamy.

michal1233
25-04-2010, 10:37
A jeżeli napisze nowy artykuł wrzucę do niego reklamę i opublikuję artykuł jako pierwszy i np na drugi dzień napiszę kolejny artykuł to czy reklama sama przeskoczy do tego nowego?

alex51
25-04-2010, 12:04
Domyślam się, że chciałbyś mieć jakiś moduł, automatycznie wykonujący wstawianie reklam w dowolnym miejscu części content. Niestety, samo nic nie przeskoczy, podałem sposób na osadzenie konkretnej reklamy w wybranym artykule. Kolejne reklamy w następnych artykułach wymagają powtórnego ich osadzania.

michal1233
25-04-2010, 12:11
No właśnie, a ja bym chciał mieć reklamę zawsze pod pierwszym artykułem. Więc czy da się wstawić pozycję pod pierwszym artykułem?

alex51
25-04-2010, 12:17
Widzę, że nie do końca zrozumiałeś zasadę osadzania modułu w artykule. Jaki to problem dodać jeden wpis np. taki {module Kopiuj Bannery} w końcówce teksu najnowszego artykułu i usunąć identyczny w poprzednim?

michal1233
25-04-2010, 12:22
To jest dla mnie spory problem, ponieważ stronę nie administruje sam, a inni potrafią tylko pisać i wrzucać zdjęcia, a podczas weekendu Grand Prix wpisuje około 10 artykułów, a dni powszednie miedzy 2-5. Dlatego pytam czy da się dodać nową pozycję do modułu pod pierwszym artykułem?

alex51
25-04-2010, 12:32
Odpowiedź już dostałeś, jak ją zastosujesz to już Twoja sprawa i miło, że podziękowałeś. :) a może nie zauważyłem?

michal1233
25-04-2010, 12:33
Nie no, dzięki :) ale nie wiem czy da się dodać tą pozycję pod 1 artykułem.

alex51
25-04-2010, 12:37
Wystarczy poinformować pozostałych administrujących stroną, aby dodawali stosowny wpis na koniec ostatniego artykułu i jednocześnie kasowali taki sam wpis w poprzednim artykule. To cała związana z tym dodatkowa robota. Nie wydaje mi się, aby było to zbyt męczące zadanie.

Jola
25-04-2010, 20:22
Witam,
plik components/com_content/views/category/tmpl/blog.php linia ok. 31 jest:

<?php
$this->item =& $this->getItem($i, $this->params);
echo $this->loadTemplate('item');
?>zamień na:

<?php
$this->item =& $this->getItem($i, $this->params);
echo $this->loadTemplate('item');
if( $i == 0 ){
$dispatcher =& JDispatcher::getInstance();
JPluginHelper::importPlugin('content');
$row1->text='{loadposition twoja_pozycja_modulu}';
$dispatcher->trigger('onPrepareContent', array (&$row1, & $params, 0 ));
echo $row1->text;
}
?>twoja_pozycja_modulu to pozycja modułu, w którym "siedzi" uzywany moduł. :)
Oczywiste jest też zastosowanie metody nadpisywania szablonem.

michal1233
26-04-2010, 16:14
Dzięki alex51 i jolaass za pomoc. Będę coś kombinował. Na razie zrobiłem pozycję nad artykułami.

hecz
08-11-2010, 22:17
Witam,
plik components/com_content/views/category/tmpl/blog.php linia ok. 31 jest:

<?php
$this->item =& $this->getItem($i, $this->params);
echo $this->loadTemplate('item');
?>zamień na:

<?php
$this->item =& $this->getItem($i, $this->params);
echo $this->loadTemplate('item');
if( $i == 0 ){
$dispatcher =& JDispatcher::getInstance();
JPluginHelper::importPlugin('content');
$row1->text='{loadposition twoja_pozycja_modulu}';
$dispatcher->trigger('onPrepareContent', array (&$row1, & $params, 0 ));
echo $row1->text;
}
?>twoja_pozycja_modulu to pozycja modułu, w którym "siedzi" uzywany moduł. :)
Oczywiste jest też zastosowanie metody nadpisywania szablonem.

Próbuję wprowadzić to rozwiązanie czyli wstawić moduł na stronie głównej między artykułami ale nie działa. Proszę o dodatkowe instrukcje.

larry_krk
09-11-2010, 02:08
Kurcze, a mi się wydaje, że jednak najprostszy sposób podał Ci dylek.
Kwestia ogarnięcia tematu "nadpisywania szablonem", z tego co kojarzę, to na naszej wiki jest to ładnie opisane.Jeśli podanej ścieżki nie ma (tak na marginesie /szablon/html/com_content/frontpage/ odpowiada tylko za wygląd strony głównej, jest jeszcze katalog section, categories i wszystko inne co sobie wymyślisz - moduły, komponenty itd...), Twoja joomla wykorzystuje "standardowy" szablon komponentu content (to o czym pisze Jolaass), ale zawsze można to stworzyć.
Wbrew pozorom nie jest to jakaś skomplikowana sprawa.
Pozdrawiam

-----
jeszcze doczytałem ten drugi post. Zwiastun napisał to bardzo dokładnie:

Skopiuj do katalogu swojego szablonu (/szablon/html/com_content/frontpage/ plik defautlt.php z com_content/vievs/frontpage/tmpl.
a jeśli nie ma szablon/html/com_content/frontpage - po prostu utwórz nowy katalog ;)

Jola
09-11-2010, 02:27
W przypadku strony startowej taka modyfikację (analogiczną) należy wykonać używajac ścieżki :
components/com_content/views/frontpage/tmpl/default.php

hecz
09-11-2010, 09:49
zwiastun modyfikował w wersji 1.0.13 a ja potrzebuje modyfikacje w 1.5.x szablon Ja Purity

zwiastun
09-11-2010, 12:00
zwiastun modyfikował w wersji 1.0.13 a ja potrzebuje modyfikacje w 1.5.x szablon Ja Purity
A to w Joomla 1.0 był w ogóle szablon JA_Purity? Czy mnie już taka skleroza ogarnęła? Modell MCV też stał u podstaw Joomla 1.0?