PDA

Zobacz pełną wersję : pdf w IE



ekumi
24-04-2010, 11:06
Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie i wiele postów na ten temat znalazłem na forum. Problem polega jednak na tym, że każda dyskusja na ten temat urywała się w momencie, gdy padało pytanie o dokładnie taki problem, jaki mam z generowaniem pdf-a pod IE. Jeżeli na forum znajduje się odpowiedź, to proszę o skierowanie do niej, ponieważ ja nie znalazłem nic, co rozwiąże ostatecznie problem. A pytanie brzmi: co zrobić, aby kliknięcie ikony powodującej wygenerowanie pdf-a z artykułu wyświetlonego pod IE przyniosło pożądany efekt. Obecnie wyświetla się puste okno. Dodam, że np. w Firefox-ie działa to prawidłowo. Dodatkowo dodam, że ekport zawartości tego pustego okna do excela daje w rezultacie efekt w postaci wyświetlenia pdf-a z artykułem. Zatem ten pdf musi generować się prawidłowo, tylko nie wyświetla się, gdy używam IE.

ekumi
28-04-2010, 18:01
Dotarłem do sposobu załatwienia problemu. Aby działało pod IE, należy w pliku:
components/com_content/helpers/icon.php wykomentować zapis:
$attribs['onclick']="window.open(this.href,'win2','".$status"'); return false;";
i zastąpić go zapisem:
$attribs['target']="_blank";
u mnie działa.

pheliphe_z
11-03-2011, 12:01
Wykomentować, znaczy usunąć???

PeFik
11-03-2011, 12:52
można i usunąć, dla przeglądarki to mniej więcej to samo, ni ma.

magneto76
15-06-2011, 11:08
Witam,

Nie znalazłem innego tematu dlatego piszę tutaj. Zainstalowałem J 1.5.23 i od razu po instalacji pojawił się problem z generowaniem PDF. Dodam, że Joomla jest zainstalowana na home.pl i początkowo wyświetlało mi błąd w stylu: Warning: getimagesize() [function.getimagesize (http://szkolenia.ratownik-med.pl/index.php/function.getimagesize)]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /libraries/tcpdf/tcpdf.php on line 3672 Wyczytałem o problemie na home.pli zastosowałem poprawkę:

Na serwerach wirtualnych home.pl występują problemy z generowaniem plików PDF z artykułów, które zawierają pliki graficzne. Błąd dotyczy adresu plików. Aby to rozwiązać wystarczy otworzyć plik tcpdf.php.
Plik ten znajdziemy przechodząc do katalogu głównego Joomli i dalej w: /libriaries/tcpdf/ .
W lini numer 4741 widzimy taki kod:
$attr['src'] = str_replace(K_PATH_URL, K_PATH_MAIN, $attr['src']);
Wystarczy go zakomentować czyli zamienić na:
//$attr['src'] = str_replace(K_PATH_URL, K_PATH_MAIN, $attr['src']);
Teraz już wszystko powinno być ok.




Niestety nic się nie zmieniło, teraz jest jeszcze gorzej bo jak klikam ikonę PDF to w nowym oknie zamiast pdf wyświetla mi moja stronę :( Jedyna zmiana jaką robiłem to tylko ta w pliku cpdf.php

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
magneto:)