PDA

Zobacz pełną wersję : Strona wywala się pod IE ( ja_purity )



pszem85
24-04-2010, 18:56
Witam. Zrobiłem sobie niedawno stronę WWW dla mojej firmy i mam problem z dostosowaniem jej do wyszukiwarki IE. Zainstalowałem i opublikowałem IE8 Compatibility i nie dało to żadnego efektu. Pod FF strona wygląda elegancko, podobnie pod Operą, a pod IE ( choćby pod storna cennik, czy banner ze strony głównej ). Jakieś pomysły ?

www.ic-service.pl

zwiastun
25-04-2010, 01:55
A co jest nie tak (pod IE8 wyświetla poprawnie). Oczywiście, pomijam drobne usterki w kodzie, ale ogólnie nic się nie rozsypuje.

Robster
25-04-2010, 09:40
Pod IE7 też jest ok.

pszem85
25-04-2010, 23:48
http://img341.imageshack.us/gal.php?g=53496545.jpg

Dzięki. Na IE6 wygląda to niestety tak. Wiem, że generalnie IE6 to już staroć, ale moi potencjalni klienci zazwyczaj z tej właśnie przeglądarki korzystają. Ostatnio miałem tel. z pewnej instytucji państwowej, gdzie szukali firmy typu moja. Pani poinformowała mnie, że www się krzaczy.

Macie jakieś pomysły ? Przeszukałem całe forum, bez efektu.

nikszal
25-04-2010, 23:58
Sadzisz, że Microsoft wypuścił jakiś czas temu IE8 tylko dlatego, że programiści nie mieli innego, lepszego zajęcia?

Jeśli ta "pani" jest na tyle kumata, żeby odnaleźć twoją stronę, to pewnie też potrafi zaktualizować swoją przeglądarkę do najnowszej wersji.

pszem85
26-04-2010, 00:23
Nie mogę tego ignorować. WWW musi działać prawidłowo na wszystkich przeglądarkach. Jakieś rady ?

nikszal
26-04-2010, 00:30
Ciężka sprawa, bo mało kto z nas ma IE6.

Bez wizualnego podglądu na problem można jedynie wróżyć z fusów.

palyga007
26-04-2010, 00:33
To weź jeszcze sprawdź czy przypadkiem w Moisac się nie rozjeżdża. W lynx mi literki zjada ale to Ci wybaczę.

Kiedy Wy zrozumiecie, że właśnie przez takie działanie jest totalną głupotą. Przecież IE6 nawet przez Microsoft nie jest wspierane.
A potem sie wszyscy webdesignerzy muszą pocić i 3x tyle pracy wkładać bo "Pani Zosi" przysłowiowej się strona rozjeżdża bo korzysta w najlepszym wypadku z 6 letniej wersji przeglądarki.

Robster
26-04-2010, 06:18
... ale moi potencjalni klienci zazwyczaj z tej właśnie przeglądarki korzystają. Ostatnio miałem tel. z pewnej instytucji państwowej, gdzie szukali firmy typu moja. Pani poinformowała mnie, że www się krzaczy.

Macie jakieś pomysły ? Przeszukałem całe forum, bez efektu.

Takich klientów zwyczajnie się ignoruje. Niestety większość programistów tak nie robi i dlatego CSS mimo, że jest "już", będzie używany "hurtowo" za 5 lat bo "Pani" nie potrafi zaktualizować darmowego programu.
Jeśli koniecznie chcesz zrobić stronę pod IE6, to musisz wykonać osobny arkusz CSS. Z IE6 nie da się inaczej. A float z pewnością będzie działał nieprawidłowo, bez zastosowania jakiś hack'ów.

Grumens
26-04-2010, 11:47
Witam,
Pozwolę się podpiąć do tematu. Mi się rozjeżdża ja_purity w IE8. Strona główna wygląda dobrze, ale na podstronach zwęża się menu.
http://www.uwm.edu.pl/kipr

pszem85
28-04-2010, 14:10
Geenralnie dzisiaj odpalilem u klienta na IE 8 i to samo, wygląda jak jej się podoba. Any idea ? Jak to poprawić ?