PDA

Zobacz pełną wersję : IDE i problem z code completion



mitring
24-04-2010, 19:16
Witam,

od dawna wnerwia mnie jedna rzecz (jeśli jest gdzieś to do ustawienia będę wdzięczny :up:) mianowicie, takie mega edytory jak: Netbeans, Eclipse nie ma w nich "normalnego" podpowiadania składni, np:

JConfig::i koniec dalej nie podpowiada, co ciekawe PHPDesigner 7 działa i radzi sobie super. Wiem pewnie powiecie a po co to komu, albo jak w PHPDesignerze działa to na nim pracuj :podstep:

Nie chcę programu "ciepłego" Netbeans / Eclipse są wystarczające ale bardzo uciążliwe jeśli chodzi o te podpowiedzi :(

Szukałem u wujka google ale chyba mnie nie lubi dziś ;) Może znacie rozwiązanie?

malkowitch
26-05-2010, 11:58
Podpowiedzi składni może Ci dać tylko gdy kod dostał do ręki.
ja korzystam osobiście z NetBeans i podpowiedzi mam.
Najpierw w:
menu /tools/options zakładka PHP dodajesz katalogi (z jakiejś instalki):
/libraries/
/includes/

Następnie w:
menu /tools/options w zakładce EDITOR
language wybierasz na PHP i zaznaczasz opcję "Also Non-static Methods after ::"

Wtedy podpowiedzi typu JFactory:: powinny działać ok.
Będę pisał o tym artykuł niedługo artykuł na blogu o przygotowaniu środowiska proramistycznego dla Joomla. Jak będzie ukończony to dam tu znać.

Tak przy okazji to żeby nie wpadło Ci do głowy dodawać całej instalki jako nowego projektu Joomla bo to jest po prostu uciążliwe i nie praktyczne. Dodawaj tylko poszczególne jak np. katalog szablonu jako projekt lub katalog komponentu itp. w ten sposób oszczędzasz mocy.

mitring
26-05-2010, 12:39
Dzięki wielkie za odp :) już myślałem, że muszę zmienić IDE dla podpowiedzi. NetBeans jest dla mnie wygodny i przyzwyczaiłem się do niego. Niestety wykupiony od jakiegoś czasu ale to już OT ;)

Pozdrawiam i czekam na info o blogu :)
Piotrek

Craft
27-05-2010, 11:49
Przyda