PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie wiadomości e-mail



Siemien
25-04-2010, 12:51
Witam.

Mam szablon wiadomości e-mail który muszę zakodować. Szablon jest prosty ale wymaga użycia HTML.
Niby problem rozwiązuje Angkor ,jednak nie do końca. Korzystam z Alpha Registration i zmiany wprowadzone w Angkorze nie działają.

Za treśc e-maila z rejestracją odpowiada plik:pl-PL.com.user.ini , pozycja SEND_MSG_ACTIVATE

Standardowo:


Sz. P. %s,\n\nWitaj, Dziękujemy za zarejestrowanie się w %s. Twoje konto zostało utworzone, ale wymaga uaktywnienia, zanim będzie można z niego korzystać.\nAby aktywować swoje konto, naciśnij poniższy odnośnik albo skopiuj go i wklej w pasku adresu Twojej przeglądarki:\n%s\n\nPo aktywacji możesz się logować do %s, posługując się poniższą nazwą użytkownika i hasłem:\n\nNazwa użytkownika - %s\nHasło - %s


Jak się domyśliłem nie jest to HTML(Sprawdziłem)

Jak zrobić żeby wiadomość która zostaje wysłana była wiadomością HTML a nie tekstem?

Druga sprawa , Angkor do poprawnego działania potrzebuje wyłączenia gpc_magic_quotes

a że nie mam dostępu do php.ini dorzuciłem do pliku .htcaccess


php_flag magic_quotes_gpc Off

nie działa...

dodałem:



php_value gpc_magic_quotes Off
php_flag magic_quotes_gpc Off

także nie działa....

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

zwiastun
25-04-2010, 13:10
1. Czy na pewno potrzebuje? Joomla 1.5 sam rozwiązuje problem magicznych cudzysłowów. O sposób wyłączenia zapytaj administratora swojego serwera. To on decyduje, co można włączyć/wyłączyć w .htaccess
2. Czy istnieje jakieś racjonalne uzasadnienie, by standardową wiadomość o uaktywnieniu konta posyłać w formacie HTML? Przemyśl to. Oczywiście, można zafajdać całą sieć i wszystkie skrzynki pocztowe nikomu niepotrzebnym kodem, tylko po co?

Siemien
25-04-2010, 13:16
1. Potrzebuje bo np style="cośtam..." zamienia się w style=/"cośtam"/
2. Zlecenie do zlecenie....