PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd Parse error: syntax error po aktualziacji 1.5.15 do 1.5.16



siristru
25-04-2010, 13:56
Podczas aktualizacji Joomla! 1.5.15 do 1.5.16 pojawia się błąd:


Parse error: syntax error, unexpected '<' in ...

Błąd dotyczy plików:

libraries\joomla\utilities\compat\compat.php
libraries\joomla\document\html\renderer\message.ph p
libraries\joomla\document\html\renderer\modules.ph p
libraries\joomla\document\html\renderer\module.php
libraries\joomla\document\html\renderer\component. php
libraries\joomla\session\storage\database.php

Poradziłem sobie z błędem domykając znacznik php znakiem zakończenia "?>". Czy ktoś może potwierdzić te błędy i prawidłowość rozwiązania?

Po powyższych poprawka odpali się front i zaplecze. Jednak chodząc po zapleczu widać więcej błędów w plikach:

libraries\joomla\html\toolbar\button\hepl.php
administrator\components\com_config\views\applicat ion\view.php

Przy ostatnim z wymienionych plików wciąż utrzymuje się błąd...

Strona jest na serwerze nazwa.pl
Wersja PHP: 5.2.13

mib.net
25-04-2010, 14:04
Wielkie dzięki za info. :up:

Sam mam podobne środowisko dla Joomla, ale puki co chyba się wstrzymam z aktualizacją.

Albo zrobię ją na platformie testowej.

zwiastun
25-04-2010, 14:31
Wprowadzona poprawka jest... poprawna, aczkolwiek teoretycznie ten zamykający skrypt znacznik można ominąć. Coś Ci się musiało zmienić na serwerze, jako że w poprzednich wersjach Joomla! te pliki również nie mialy domkniętego znacznika!

siristru
27-04-2010, 10:31
To prawda, poprzednie wersje też nie miały domkniętych ale chodziło. jeśli by się coś na serwerze zmieniło to pozostałe strony z 1.5.15 też powinny przestać chodzić. Problem pojawił się po aktualizacji. Popróbuję jeszcze i dam znać do czego doszedłem.

siristru
27-04-2010, 10:48
Hmmm, dziwniej i dziwniej.

Fakty - po wgraniu na serwer paczki z aktualizacją 1.5.15->1.5.16 pojawiły się błędy. W niektórych plikach (podanych wyżej) problem znikał po zamknięciu znaczników. Problem znika również po wgraniu plików z paczki instalacyjnej Joomla! 1.5.16

siristru
27-04-2010, 11:07
Pobrałem jeszcze raz paczkę z aktualizacją - po załadowaniu jej na serwer wszystko wróciło do normy a Joomla! została zaktualizowana. Czyżby w tamtej paczce z 25.04.2010 było coś nie tak???