PDA

Zobacz pełną wersję : Menu lokalne - co jest grane?



Radef
23-08-2006, 22:53
Mam nietypowy problem - za rozwiązanie wysyłam sześciopak :).

Strona:
http://www.print-partner.eu/content/category/5/12/47/

Próbuję zrobić menu lokalne. Każda pozycja w menu prowadzi do artykułu. Jak widać na górze jest ścieżka:
Teraz jesteś w: Strona główna / Podzespoły / Głowice do oprawy zeszytowej / Głowice HOHNER

Jeśli kliknę na jakąkolwiek pozycję na liście w tablece wszytko jest ok. Jeśli kliknę na tą samą pozycję w menu lokalnym ścieżka zmienia się na następującą:
Teraz jesteś w: Strona główna / Głowica 43/6
zamiast na:
Teraz jesteś w: Strona główna / Podzespoły / Głowice do oprawy zeszytowej / Głowice HOHNER / Głowica 43/6 - Hohner

Dodatkowo mam problem z tym górnym menu po lewej stronie (w tym miejscu które podałem powyżej nazywa się PODZESPOŁY). Nie wiem skąd ono się bierze. Nie mam żadnego opublikowanego modułu który mógłby to menu zrobić.

Za rozwiązanie problemów wysyłam skroplone w brązowych butelkach lub puszkach podziękowanie.

zwiastun
23-08-2006, 23:23
Przetrząśnij forum na joomla.org. Swego czasu magic zamieszczał poprawki do com_content rozwiązujące po części Twoje problemy

Radef
24-08-2006, 06:49
Kurcze, przeszukałem forum według com_content i jakoś nie bardzo wiem o czym piszesz. Proszę o jakąś podpowiedź.

zwiastun
24-08-2006, 09:32
http://forum.joomla.org/index.php/topic,31041.msg197113.html#new

Radef
24-08-2006, 12:32
Albo mój angielski jest za słaby, albo to nie jest to z czym ja mam problem.

Tak jest rozwiązanie problemów z tytułem strony a nie z menu.

zwiastun
25-08-2006, 14:25
1. Nazwa Podzespoly po lewej stronie to nazwa menu lokalnego. Przecież tak się nazywa jedna z głownych opcji menu! Pojawia się na tej samej zasadzie, co nazwa Maszyny.
2. Scieżka z menu lokalnego jest również prawidłowa. Bo to nie jest ściezka po strukturze artykuł - kategoria - sekcja, tylko ścieżka po strukturze menu. Pozycja wybrana z menu jest w tym przypadku PIERWSZĄ, bo klikasz na nadrzędną w tym menu pozycję. Wszystkie, niestety, są tu nadrzędne - aby uzyskac to co chcesz, zrób tak, jak z menu Maszyny. Masz tam do menu lokalnego skopiowana strukturę tej części menu głownego, to i calość gra.
Tyle, co widać na stronie.
Żeby dać rozwiązania, trzeba to widzieć od strony administratora.