PDA

Zobacz pełną wersję : flash module w pozycji header



janekjanek
25-04-2010, 15:18
Witam
Proszę o jakieś wskazówki pomocne w rozwiązaniu problemu. Za pomocą flash module chcę dodać baner, który będzie w miejscu header. Problem oczywiście tkwi w tym, że w lokalizacjach modułów nie ma pozycji header. Czy jest rozwiązanie ?

zwiastun
25-04-2010, 15:30
Gdybyś dopiero zaczynał z Joomla, Twoje pytanie można by uznać za uprawnione (choć też nie do końca, bo dotyczy podstawowych informacji). Ale Ty korzystasz z Joomla co najmniej z rok. Naprawdę nie wiesz, co to szablony? Naprawdę nie wiesz, jak dodać pozycję modułów, której nie ma? Naprawdę? W takim razie biegaj na wiki.joomla.pl i szukaj informacji o budowie szablonów!

janekjanek
25-04-2010, 16:39
No i się po roku doczekałem i dostałem po uszach od samego Zwiastuna :). Tak przyznaję, chodź to podstawy, akurat w pozycjach modułów dotychczas nie majstrowałem. Dlatego mam ten problem. Liczyłem, że ten post trochę mi życie ułatwi ale cóż, nie tym razem. Pozdrawiam wszystkich użytkowników

zwiastun
25-04-2010, 16:43
Nie "dostałeś po uszach", tylko wskazówkę :)!
Sposób wstawiania pozycji jest prosty (jedna linia kodu), gorzej z ostylowaniem tego - jeśli nie masz w tej mierze doświadczeń, może być problem. Przykłady osadzania modułów znajdziesz w każdym szablonie.

janekjanek
25-04-2010, 18:00
Trochę się obawiałem wprowadzania zmian szczególnie w index php ale się udało. Miałem wątpliwości w które miejsce dopisać wiersz. Nie mniej jednak - dla wszystkich, którzy szukają rozwiązania tego problemu:


instalujemy moduł „flash module”
w zakładce media zakładamy folder flash i tam wgrywamy naszego flash-a
otwieramy katalog z szablonem i edytujemy plik „templateDetails”
dopisujemy wiersz „<position>header</position> gdzie „header” jest Twoją nazwą
zapisujemy zmiany, zamykamy
w tym samym katalogu szablonu edytujemy plik „index.php” w części „body” dodajemy linię : <jdoc:include type="modules" name="header" style="xhtml" /> gdzie oczywiście header jest Twoją nazwą
zapisujemy zmiany, zamykamy.
W zakładce moduły otwieramy moduł flash module. W oknie pozycji powinna pokazać się lokalizacja header, którą wybieramy
w parametrach modułu wpisujemy nazwę flash-a, jego wymiary i dalej w kolejnej zakładce „parametry rozszerzone” w oknie „Display using JavaScript? „ - wybieramy „nie”
klikamy zastosuj lub zapisz – flash powinien się wyświetlić w pozycji header, w każdym razie u mnie tak zadziałało na szablonie lexx1_ferrari. Przedtem usunąłem jpg-a który był banerem

zwiastun
25-04-2010, 20:26
zamiast style "xhtml" moze być "none" lub "rounded" - zależnie od potrzeb stylizacji obszaru