PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Custom Properties



kubalobo
25-04-2010, 22:54
Witam

1)Chciałem się zapytać czy jest możliwość jakąś magiczną sztuczką sprawić, aby plugin odpowiedzialny w Custom Properties za wyświetlanie przycisku (pod edytorem artykułu) służącego do przydzielania tagów, wyświetlał go również gdy tworzymy artykuł, a nie edytujemy, czyli innymi słowy przed zapisaniem artykułu. Domyślam się, że nie jest on wyświetlany ze względów bezpieczeństwa, ale może da się coś z tym zrobić???

2)Większy problem (ale nadal związany z powyższym) jest z dodawaniem tagów z Frontenda (czyli nie z zaplecza). W konfiguracji komponentu jest pole odpowiedzialne za włączenie tej funkcji (i działa w porządku), ale problem jest z opcją ustawienia praw dostępu do właśnie tej opcji.

Otóż u mnie na stronie każdy nowy użytkownik jest autorem, i może sam pisać artykuły... w związku z tym może je również później edytować, ale tylko te które sam stworzył.

A wspomniana wyżej opcja umożliwia wybranie jedynie pomiędzy:
powszechny-wszyscy mogą edytować tagi do wszystkich artykułów z użyciem przycisku jaki jest pod wyświetlanym artykułem czyli bez wchodzenia w edycję artykułu
rejestrowany-wszyscy zarejestrowani mogą edytować tagi do wszystkich artykułów z użyciem przycisku jaki jest pod wyświetlanym artykułem czyli bez wchodzenia w edycję artykułu
specjalny-w moim przypadku również wszyscy zarejestrowani (bo są autorami) mogą edytować tagi do wszystkich artykułów zarówno przez wspomniany przycisk jak i przez edycję artykułu.

Ja chciał bym żeby mogli edytować tagi tylko dla swoich artykułów,
można to rozwiązać wyłączając ten przycisk pod artykułem wyświetlający się bez wchodzenia w edycję (wtedy tagi będzie można zmienić tylko wchodząc w edycję, a to może robić autor tylko ze swoim artykułem)pytanie jak???

albo inna gorsza wersja żeby mogli dodać tagi tylko przy tworzeniu artykułu, a później nie mogli ich już edytować.

Czy ma ktoś jakiś pomysł???

Z góry dzięki...