PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja czego kolwiek problem...



arekk
26-04-2010, 22:59
Witam. Może nie jest to aż tak straszne, ale jednak wkurzające, podczas instalowania komponentów, sposobem, standardowym poprzez wskazanie pliku i wgranie na serwer, po chwili pojawia się pusta biała strona i muszę odświeżać. Komponent się niby zainstalował (instalowałem JoomPack) nie wyświetlają się ikony w Panelu komponentu JoomPack ani w pasku Komponenty...Jedyni co widzę to Panelu Kontrolnym witryny Backup required!...Drugi sposób instalacji to wgrałem pliki do katalogu tmp i zainstalowałem, instalacja przebiegła bez problemu dostałem "ekran" z wiadomością. Ale efekt braku ikon jest ten sam. tak samo było przy instalacji JCE nie był ikon...Spotkał się ktoś z takim problem...
Edit :
Już wiem w czym jest problem, okazało się że podczas wgrywania zostają zmieniane uprawnienia...
Co mogę z tym zrobić, obstawiam że muszę napisać do Adminów ale co?
(http://www.glasmark.pl/administrator/index.php?option=com_content&task=add)

mib.net
26-04-2010, 23:44
Instalując możesz podać użytkownika (login i hasło) FTP który ma Prawa do całego folderu Joomla.

arekk
27-04-2010, 09:31
Tutaj nie chodzi o Prawa, a oto że pliku podczas instalacji zmieniają swój chmod na 644 zamiast być ustawione na 755.

zwiastun
27-04-2010, 10:59
A skąd mas tę wieść, że pliki mają mieć prawa ustawione na 755? Mają mieć ustawione tak jak mają! I chodzi tutaj o prawa - prawa własności!