PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja części artykułów



krzychos7
27-04-2010, 01:01
Witam, chciałbym wyeksportować jakoś jedną sekcje artykułów z Joomla! 1.0.12 do Joomla! 1.5.15.
Próbowałem komponentem Export Content jednakże psuje on kodowanie ("zjada" polskie znaki zastępując krzakami).
Czy jest jakiś inny sposób? Jakiś komponent a może za pomocą qery sql?
Jest tylko jeden problem serwis na Joomla! 1.0.12 jest kodowany w ISO-8859-2 zaś Joomla! 1.5.15 w UTF-8.

zwiastun
27-04-2010, 01:33
Wyeksportować do pliku.
Przekodować plik na utf.
Importować do nowej tabeli (nazwać jakkolwiek), dodać brakujące pola (porównać strukturę tabel 1.0 i 1.5).
Wyeksportować.
Zmienić numery identyfikacyjne.
Importować do tabeli jos_content.

krzychos7
27-04-2010, 03:05
Niestety z SQL jestem słaby :/ i nie wiem jak dodać brakujące kolumny. Mam już tabele z 1.0.12 wyeksportowaną zmienione kodowane i zaimportowane do bazy pod inną nazwą, teraz tylko nie wiem jak się zabrać za konwersje tej tabeli by pasowała do 1.5.15. Wiem czego brakuje ale nie wiem jak to w SQL napisać :/
Potrzebuję dodać kilka kolumn i dla ułatwienia dobrze by było gdybym wypełnił z automatu już dwie (jedna to numeracja ID a drugiej przypisałbym ID kategorii). Tylko jak to zrobić :/ jest dość sporo tych artykułów i ręczne uzupełnianie będzie ciężkie. W dodatku nie wiem jak dodać kolumny do istniejącej tabeli.