PDA

Zobacz pełną wersję : tworzenie podstrony z niezależnym NOWYM css



Gutek
29-04-2010, 13:21
Witam,
zbudowałem stronę w joomli, która to stanowi pewną całość graficzną tzn. na wszystkich podstronsach jest w tym samym miejscu menu logo i grafika, tylko zmienia się tekst i jakieś małe rzeczy. Teraz chciałbym stworzyć nowa podstronę, ale żeby nie była sterowana dotychczasowym css, zeby była czyściutka i bialutka, nawet żeby menu tam nie było. Jednocześnie chciałbym mieć możliwość zamieszczenia w niej artykułu spod joomlo w którym to napiszę komendę do uruchomienia joomlowskiej galerii.

Proszę o pomoc jak coś takiego zrobić, dziękuje !:zagubiony:

Bazyl
29-04-2010, 13:27
Hej,

W J! do każdej pozycji menu możesz przypisać inny szablon...

Gutek
29-04-2010, 13:38
cześć,
a jeżeli to nie jest podstrona z menu tylko link do np.galerii zdjęć już z podstrony znajdującej sie w menu. Czyli będąc w zakładce np.rowery klikam w link galeria zdjęć, i tam otwiera mi sie czysta nowa strona nie sterowna dotychczasowym css tylko nowym i co więcej nie reagująca na stary css. I na tej czystej podstronie chcę umieścić galerię z joomli.
Proszę o dokłądniejszą odpowiedz jak to zrobić.

dzięki :)

Bazyl
29-04-2010, 13:42
Tworzysz menu ukryte - takie, którego moduł nie jest opublikowany i do niego przypisujesz swoja galerię i szablon.
W menu właściwym odwołujesz się do pozycji menu ukrytego.

Gutek
29-04-2010, 13:48
ok, super.
To jeszcze poproszę tylko o wskazówkę czy mam skorzystać z przyrostka css?
jak tak,to jak się z tego korzysta bo nie do końca to kumam. Mam wpisać tam np. galeria i potem stworzyć nowy plik galeria.css?
a druga sprawa to jak zrobić żeby ta zakłądka nie korzystała już ze starego css i nie wpychała tam tła z np. wrappera w css.

zwiastun
29-04-2010, 13:52
I oto skutek "pozornej przychylności" czy "życzliwości" (to nie do Cię, @bazyl, to tak w ogóle!).
@Gutek: materiały w tej kwestii są na http://wiki.joomla.pl
Ponadto, proszę się zapoznać z regulaminem forum!

KejeN
29-04-2010, 13:54
Nie nie. Jeśli dodasz przyrostek klasy do pozycji menu odnosi się do niej (odnośnika pozycji itd.)
Musisz mieć zainstalowany inny szablon i przypisać go tej pozycji menu.
Edit:
OK. @Zwiastun był szybszy:)

Bazyl
29-04-2010, 13:57
@zwiastunie: trzecia odpowiedź zawierałaby link do wiki ;)

Gutek
29-04-2010, 14:44
@bazyl @kejen dzięki za odpowiedz zaraz doszukam.

@zwiastun jak nie masz nic do powiedzenia to milcz.

Bazyl
29-04-2010, 16:24
@zwiastun jak nie masz nic do powiedzenia to milcz.
Przesadziłeś!