PDA

Zobacz pełną wersję : Moduły, pluginy...wybór



startx_pl
29-04-2010, 13:53
Witam,

W chwili obecnej jestem w trakcie projektowania trzech małych serwisów i przy wyborze platformy biorę pod uwagę także joomle, głównie za stawą dużej ilości dodatków gpl...

Ponieważ ta biblioteka dodatków wręcz przeważa chciałbym, abyście naprowadzili mnie na niektóre z nich...

Interesują mnie moduły/pluginy, które pozwalają na:

1. Tworzenie spisów treści dla publikacji wielostronicowych (1 2 3 następna>> )
2. Tworzenie podsumowań plusy/minusy,
3. Dodanie do treści 3 zdjęć - małe, średnie, duże i w zależności miejsca użycia (box, strona główna) wykorzystanie danego rozmiaru obrazka,
4. Tworzenie wielopoziomowych boxów tabowych jak na obrazku:

2499

Ps. Jeśli chodzi o obrazki mały, średni, duży chodzi o dodanie ich jako "załączniki", a wyświetlanie odbywa się dopiero wtedy, gdy w szablonie jest znacznik wskazujący na danych obrazek, np:

<wyświetl_mały_obrazek>
Tytuł
Treść publikacji

Pozdrawiam.

zwiastun
29-04-2010, 13:57
Może na początek zapoznaj się z tym co oferuje Joomla?
Tak by pewno każdy chciał: "Projektuję to i to, podajcie mi, jakie zainstalować składniki... "

startx_pl
29-04-2010, 14:01
Z pewnością każdy by chciał, ale chodzi mi o to że może ktoś się zetknął z czymś podobnym i może się podzielić wiedzą ;)

zwiastun
29-04-2010, 14:18
Tak zetknął się, ale - bez obrazy, Ty w niewielkim stopniu zetknąłeś się z wiedzą o Joomla, bo pytasz o elementarz (spis artykułów wielostronicowych, "podsumowań")...

startx_pl
29-04-2010, 14:32
Powiem inaczej. Użyteczność joomli ocenię po dostępności czy też łatwości szybkiego modyfikowania gotowych modułów, których brakuje na wybranej przeze mnie platformie. W zasadzie brakowało, bo część już sam dopisałem...

Chciałbym za pomocą ogólnodostępnych dodatków stworzyć dla porównania drugą wersję projektu, który na chwilę obecną jest już w 90% gotowy...

Link do projektu mogę wysłać na PW, nie chciałbym aby było upublicznione na dużą skalę...

zwiastun
29-04-2010, 15:32
Nie bardzo rozumiem...
Nie oczekujesz chyba, że ktoś będzie Cię tutaj przekonywał do Joomla..
W dwóch pierwszych kwestiach masz informacje.
Kolejne dwie - opis jest zdawkowy, niemniej - skoro pytasz tak właśnie, to znaczy, że na tyle niewiele wiesz o Joomla, ze tak właśnie formułujesz pytania. Nie sposób na nie sensownie odpowiedzieć.

startx_pl
02-05-2010, 21:25
Przekopałem się przez gąszcz dodatków choć prawdopodobnie pewnie coś przeoczyłem. Nadal mnie interesuje jak mam podejść do wielopoziomowych tabów. Całości z pewnością nie załatwię jednym modułem, więc mam zamysł aby zrobić to trochę na piechotę.

Etap pierwszy czyli taby popularne, komentowane, oceniane to na jquery i wczytanie modułów

Tab popularne
<jdoc:include type="modules" name="popularne" />

Tab komentowane
<jdoc:include type="modules" name="komentowane" />

Tab oceniane
<jdoc:include type="modules" name="oceniane" />

Zastanawiam się jak podejść do drugiego etapu czyli - wszystkie popularne, popularne dział 1, popularne dział 2,

Jest jakiś gotowy moduł pozwalający na taki podział + ewentualnie ręcznie zamknąć to w jquery tabs czy po raz kolejny na piechotę stworzyć taby i wstawić do nich moduł ze statycznie wpisanym id sekcji, kategorii itd...

Pozdr.

zwiastun
03-05-2010, 16:25
Dalej nie rozumiem, ale może ktoś inny zrozumie.

startx_pl
03-05-2010, 22:49
Post numer7

2529

Załóżmy, że mam 3 działy: nowości, artykuły, publikacje.

Klikając w zakładkę CZĘSTO CZYTANE wyświetlają się często czytane ze wszystkich 3 działów czyli nowości, artykuły, publikacje (wszystkie kategorie).

Klikając w DZIAŁ 1 (rysunek) dostaję listing często czytanych nowości, DZIAŁ 2 listing często czytanych artykułów itd....