PDA

Zobacz pełną wersję : Menu



loograk
29-04-2010, 14:33
Witam,

Staram się stworzyć amatorską stronę małego klubu sportowego. Sekcje sportowe są sekcjami artykułów, w nich znajdują się kategorie, np aktualności, galeria. tabela, itp. Chciałbym aby na każdej stronie serwisu wyświetlane były oddzielne moduły menu (wszystkie na każdej stronie) dla każdej sekcji:

Moduł1: Piłka nożna
- aktualności
- drużyna
- tabela
- galeria

Moduł2: Piłka ręczna
- aktualności
- drużyna
- tabela
- galeria

Moduł3: Piłka siatkowa
- aktualności
- drużyna
- tabela
- galeria

Stworzyłem na razie jedno menu główne, którego pierwszym poziomem są właśnie sekcje sportowe (sekcje artykułów), ale nie wiem czy jest możliwość rozbicia poziomu pierwszego głównego menu na odzielne moduły menu? Czytałem pomoc joomla dotyczącą tworzeniu oddzielnych modułów submenu pojawiających się po wejściu do któregoś z poziomów głównego menu, jednak nie o to mi chodzi. Czy w moim przypadku konieczne jest tworzenie oddzielnych menu dla każdej sekcji, czy jest możliwość rozbicia jednego menu głównego za pomocą menadżera modułów?

Pozdrawiam

Robster
29-04-2010, 15:01
O co pytasz?
Piszesz, że nie o to Ci chodzi, ale nie napisałeś jak chcesz żeby to wyglądało... to znaczy napisałeś, podałeś rozwiązanie i później dodałeś, że to nie to czego oczekujesz.
Czyli w końcu jaki efekt chcesz uzyskać?

loograk
29-04-2010, 15:13
Chciałbym, żeby wyglądało to jak na tym małym schemacie powyżej, żeby widoczne były oddzielne moduły menu dla każdego elementu poziomu pierwszego (sekcje sportowe = sekcje artykułów) menu głównego z widocznymi pozycjami poziomu 2 (kategorie artykułów) i wyświetlane były na wszystkich stronach, a nie tylko pojawiające się podmenu (wyświetlające np poziomi od 1 do 2) po wejściu na dany elementu poziomu pierwszego menu głównego.

Na przykład tak jak tutaj:

http://kssiarka.com/

czy do tego potrzebne jest oddzielne menu w menadżerze menu dla każdej sekcji (tak zrobili to na tej stornie)?
Skutkuje to jednak nie do końca poprawnym wyświetlaniem w breadcrumbs, bo zamiast:

Strona główna >> Piłka Nożna >> Tabela

będzie:

Strona główna >> Tabela

chyba, że się mylę...:)

Raveren
29-04-2010, 18:23
Potrzebne jest oddzielne menu dla każdej sekcji. A breadcrumbs nie wyświetla się błędnie. Wchodzisz przecież w pozycje menu ze strony głównej i tam też chce Cię wycofać.

Robster
29-04-2010, 23:25
Można to wykonać na jednym menu. Według mnie na przykład w Extrended Menu (możliwe, że w standardowym menu też zadziała poniższa instrukcja, nie modyfikowałem go nigdy, więc nie wiem) wystarczy stworzyć pozycje menu, główne (piłka nożna, piłka siatkowa...), dodać do nich podrzędne pozycje i za pomocą CSS wystylizować odpowiednio.

Po chwili namysłu myślę, że w standardowym menu też dałoby się to zrobić. Chyba byłoby nawet nieco łatwiej niż w Extended, wszystko ogranicza się do odpowiedniego wystylizowania w CSS. I oczywiście w Ścieżce Powrotu, wyświetlałaby się taka informacja jakiej oczekujesz.

Bazyl
29-04-2010, 23:38
@loograk: to czego oczekujesz masz standardowo w J!. Stworzyłeś chociaż to menu?

Tworzysz menu jak w poście nr 1, podrzędne zawsze: tak, przypisujesz do wszystkich stron.
Nadrzędne pozycje, te wiodące do sekcji, stylizujesz w css.
Już

loograk
30-04-2010, 10:17
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

W ten sposób umiałbym zrobić (CSS), tylko moje pytanie było czy można te sekcje (poziom pierwszy głównego menu) rozbić na moduły, tak aby np dwie sekcje były w pozycji left, a dwie w pozycji right.

pozdrawiam

Bazyl
30-04-2010, 10:26
Znaczy: nie zrozumiałem. :)
W sumie to nie wiem... Pokombinuj z kopiami menu i modułu.

loograk
30-04-2010, 10:29
ok, dzięki

pozdrawiam!:)