PDA

Zobacz pełną wersję : Wlasny kod HTML



szymonmag
29-04-2010, 15:29
Witam serdecznie mam pytanie. Czy w Joomla 1.0 da się wstawić np. w dowolnym artykule ,bądź materiale statycznym swój własny kod HTML, lub JS. Nie chodzi mi o to żeby np. w jakimś module zmienić kod html lub css. tylko np jeżeli mam jakiś artykuł i załóżmy, że chcę w tym artykule wstawić załóżmy np. galerie w JS lub kalendarz. Jeżeli się da to proszę napisać jak to mniej więcej zrobić lub gdzie można znaleźć jakiś artykuł na ten temat.

zwiastun
29-04-2010, 15:37
A na czym polega problem? Bo artykuły (materiały statyczne) to nic innego, jak "kod HTML"?

szymonmag
29-04-2010, 18:39
Tak zgadzam się z powyższym. Ale czy jest możliwość,że po wyłączeniu edytora WYSIWYG, kiedy wejdę np do materiału statycznego, lub artykułu tam gdzie znajduje znajduje się kod HTML danego artykułu, mogę wstawić swój kod np. JS, załóżmy, że jest to kalendarz w JS, i jeżeli jest to możliwe to jak podpiąć do tego link do biblioteki javascript.

palyga007
29-04-2010, 19:03
A czy kolega nie mógłby sobie tego sam przetestować? Ot tak z czystej ciekawości.

szymonmag
30-04-2010, 07:52
bo nawet nie wiem od czego zacząć, nie wiem jak to zrobić dlatego wszedłem na te forum by otrzymać wskazówki jak to zrobić, albo wogóle sie dowiedzieć czy to działa.

Bazyl
30-04-2010, 08:09
Działa.
Nie sprawdziłeś od wczoraj?

szymonmag
30-04-2010, 10:00
Udało się rzeczywiście działa dzięki za pomoc. Ale nasuwa się mi jeszcze jedno pytanie. Po wyłączeniu edytora WYSIWYG Wpisuję HTML począwszy od <html> <head> <body> i w tych sekcjach wpisuję kod. dołączam różne biblioteki i zewnętrzny CSS. i działa git, ale następnie po włączeniu edytora WYSIWYG kod działa , ale już gdy otworze ten materiał statyczny z włączonym edytorem WYSIWYG i następnie odświeżeniu strony wszystko się sypie tzn. Giną sekcje <html> <head> i <body> i na stronie pojawia się kod JS. Czy jest możliwość ustawienia tego żeby to się nie zmieniało?

Bazyl
30-04-2010, 10:04
http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Dodawanie_JavaScript

szymonmag
23-06-2010, 14:51
nie da sie tego zrobić;/jak bym nie podpiął kodu js do joomla sypie się za każdym razem;/niby dziła ale tylko wtedy gdy jest wyłączony edytor WYSIWYG jeśli go włacze i wejde w miejsce gdzie wstawilem kod to później na stronie widać caly kod js;/help me

szymonmag
27-07-2010, 10:47
Proszę pomóżcie mi w tej sprawie do tej pory nie wiem jak wstawić kod JS do danego materiału statycznego w joomli. Wstawić się wstawi i działa ale tylko do momentu kiedy nie włączę edytora, bo kiedy go włącze i wejde w ten materiał statyczny gdzie dodałem własnoręcznie kod to później na stronie widzę cały kod źródłowy a nie np. kalendarz w JS;/

alex51
27-07-2010, 13:24
Może przydatnym się okazać dodatek "Content - JIncludes"?

szymonmag
09-09-2010, 13:54
Witam ponownie temat ciągnie się już od pół roku i nadal nie wiem jak to zrobić nie mogę znaleźć odpowiedzi, więc proszę raz jeszcze o pomoc, o konkretny skryp jak mam to wpisać bo naprawdę nie wiem, oczytałem się o pisałem ale bez żadnych rezultatów;/ jak ktoś wiedziałby jak to zrobić to proszę o pomoc jet mi niezmiernie potrzebne to, tylko za odpowiedzi jak Panna Google to dziękuje bo czasami i Ona nie zna odpowiedzi;/

pyziak
09-09-2010, 14:15
a czemu nie chcesz się przesiąść na Joomla 1.5.X ? , może więcej osób będzie chciało Ci pomóc

szymonmag
10-09-2010, 09:59
zastanawiałem się nad tym i wyczytałem, że czasami może się nie udać wiec nie bardzo chcę ryzykować niepowodzenia za dużo miałbym pracy zeby to odbudować;/ wiec chcę zostać przy starszej wersji