PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalowaniem wszelkich dodatków



bolla
01-05-2010, 14:46
Przede wszystkim witam forumowiczów (pierwszy post).

Mam hosting na netmark i joomlę 1.5.15
Problem pojawia się przy próbie wgrania jakiegokolwiek dodatku (choćby z tej stronki). Paczki wgrywam przez instalator / wczytaj paczkę. Każda próba kończy się komunikatami:

JFolder::files: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
JFolder::folder: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
JFolder::files: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.

Warning: array_merge() [function.array-merge (http://www.szufladka.nstrefa.pl/administrator/function.array-merge)]: Argument #1 is not an array in /home/szufladk/public_html/libraries/joomla/installer/helper.php on line 142

Warning: array_merge() [function.array-merge (http://www.szufladka.nstrefa.pl/administrator/function.array-merge)]: Argument #2 is not an array in /home/szufladk/public_html/libraries/joomla/installer/helper.php on line 142

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/szufladk/public_html/libraries/joomla/installer/helper.php on line 187


Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego.

Dwa lub trzy dodatki ( z zagranicznej stronki ) udało się wgrać. A reszta jak wyżej.
Przestudiowałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Jeśli jednak mi umknęła to przepraszam.

Proszę o pomoc.

---------- Post added 01-05-2010 at 14:46 ---------- Previous post was 30-04-2010 at 23:34 ----------

Pomóżcie co zrobić z tym problemem. Nawet spolszczenie nie chce się wgrać.

palyga007
01-05-2010, 16:39
spolszczenie możesz wgrać przy pomocy FTP

Skoro uprawnienia są ok, i Joomla we właściwej wersji...
a ścieżka do katalogu tmp tez jest poprawnie ustawiona ?

bolla
02-05-2010, 03:29
Ścieżki też OK. Sprawdziłem kilka hostingów (darmowe testy). Instaluję Joomlę z Fantastico, ściągam pliki językowe z tej strony, próbuję wgrać i ciągle to samo. Te same komunikaty na wszystkich hostingach.
Co może być przyczyną??

palyga007
02-05-2010, 08:13
Instaluję Joomlę z Fantastico
Oczywiście to tylko moje gdybanie.....
Ale czy nie można normalnie po ludzku tego zainstalować?:)
Zwłaszcza, że:


Pakiet Fantastico jest aktualizowany przez firmę, w której wykupiłeś serwer a ona nie zawsze kwapi się, aby uaktualniać oprogramowanie. Jeśli wersja w Twoim panelu jest nieaktualna to zalecam manualną instalację

Jeśli wgrywasz pliki językowe przez FTP to nie możesz dostać komunikatów o których piszesz wyżej.

bolla
02-05-2010, 12:02
Na netmarku jest wersja najnowsza - 1.5.17
A interesuje mnie czemu żadnych plików nie mogę instalować przez instalatora. A co fajniejsze dwa szablony ściągnięte z zagranicznych stron instalują się bez problemów. A ściągnięte chociażby z joomla.pl nie chcą.

alex51
02-05-2010, 12:20
Zainstaluj Joomla z Fantastico, ale po wszystkim usuń z serwera plik confiration.php i wgraj świeży folder Installation z paczki instalatora Joomla 1.5.17 aby ponownie przeprowadzić proces instalacji. Tym razem zainstalujesz Joomla, mając gwarancję, że będziesz mieć "prawa własności" wszystkich plików i katalogów w swojej instalacji Joomla. Taka procedura zaoszczędza też konieczność wgrywania wszystkich plików instalatora Joomla na serwer, wykorzystując te, które zostały wgrane z Fantastico.

bolla
02-05-2010, 13:59
Zainstaluj Joomla z Fantastico, ale po wszystkim usuń z serwera plik confiration.php i wgraj świeży folder Installation z paczki instalatora Joomla 1.5.17 aby ponownie przeprowadzić proces instalacji. Tym razem zainstalujesz Joomla, mając gwarancję, że będziesz mieć "prawa własności" wszystkich plików i katalogów w swojej instalacji Joomla. Taka procedura zaoszczędza też konieczność wgrywania wszystkich plików instalatora Joomla na serwer, wykorzystując te, które zostały wgrane z Fantastico.

Spolszczenie zrobiłem - ręczne wrzucenie rozpakowanych plików na ftp. Przez instalator dalej nie chciało iść ale najważniejsze że już jest. Zaraz popróbuję z dodatkami.

---------- Post added at 13:59 ---------- Previous post was at 12:58 ----------

A więc tak. Po długich bojach wszystko działa. Prawie. Instalują się wszystkie dodatki z różnych stron opróch z joomla.pl. Przy nich ciągle te komunikaty jak w pierwszym poście. Inne dodatki (z innych stron) działają i instalują się bez problemu.

trzepiz
02-05-2010, 18:59
bolla - podaj no jakiś przykład co ci się nie chce zainstalować z joomla.pl ?

bolla
03-05-2010, 01:28
bolla - podaj no jakiś przykład co ci się nie chce zainstalować z joomla.pl ?

Próbowałem połowę plików z http://pliki.joomla.pl/. Żaden nie chce się instalować wyświetlając błędy jak w pierwszym poście. Bez różnicy czy to było spolszczenie, szablon, menu, liczniki czy cokolwiek innego. Bez różnicy także czy zgodne z 1.0 czy 1.5 (tryb zgodności mam wstecz na 1.0).
Z innych stron bez problemu. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

trzepiz
03-05-2010, 03:25
coś Panie kręcisz ... :)

dodatek, moduł, komponent - nie ważne skąd pobrany musi być zainstalowany poprawnie oczywiście jeśli wszystko w Joomla oraz na serwerze (hosting) jest dobrze ustawione (skonfigurowane).

zwiastun
03-05-2010, 16:33
@bolla Skoro w przypadku dziesiątek lub nawet setek tysięcy pobrań daje się zainstalować, a Tobie się nie daje, to wyciągnij z tego wnioski na temat swojego działania, a nie pleć trzy po trzy.

bolla
03-05-2010, 18:16
@bolla Skoro w przypadku dziesiątek lub nawet setek tysięcy pobrań daje się zainstalować, a Tobie się nie daje, to wyciągnij z tego wnioski na temat swojego działania, a nie pleć trzy po trzy.

Co ci mam wyciągać?? W identyczny sposób instaluję rzeczy i stąd i z innych serwisów. Stąd ciągle wyświetlają się komunikaty o błędzie a z innych chodzi wszystko normalnie chociażby z http://www.design-joomla.pl
Chcesz się przekonać?? Mogę podesłać ci dane do zalogowania i sprawdzisz sam.

zwiastun
03-05-2010, 18:23
Nie chcę się przekonywać, bo przekonuję się o tym na co dzień i przekonują mnie pobrania, do których nikt nie zgłasza zastrzeżeń. Jeśli nie działają Ci dodatki z naszych stron, nie musisz ich pobierać stąd. Pobieraj sobie ze stron projektu bądź skądkolwiek. Nikt Cię do pobierania rozszerzeń z naszej plikowni nie zmusza, co więcej, wyraźnie podkreślamy, że najwłaściwszym miejscem do ich pobierania są witryny projektu, a nie inne, w tym nasza. I daruj sobie kolejną informację, że Tobie nie działa, bo to Twój problem, a nie nasz.