PDA

Zobacz pełną wersję : Edytowanie łączy w pozycjach menu



-Miszczu-
01-05-2010, 01:47
Witam.

Mam problem dotyczący edytowania łączy w pozycjach menu. Bezpośrednio imputy są zablokowane i nie da się zmieniać wpisanych tam wartości.

Potrzebuję dopisać do linku kotwicę aby po kliknięciu w któryś link z menu, ładowała się mi nowa strona i od razu przewijała do odpowiedniego miejsca.

Gdy wisuję link, z kotwicą, z palca wszystko działa, ale nie mam pomysłu jak linki zmienić w samej Joomli.

Wie ktoś jak można by było temu zaradzić? Może zapisywane są w jakimś pliku edytowalnym? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

KYCu
01-05-2010, 09:45
Witaj

Dodaj pozycję menu jako link zewnętrzny i tam wstaw link z odniesieniem do kotwicy.

-Miszczu-
01-05-2010, 12:52
I tak tez pomyślałem od samego początku, ale jest jedno ale. Musiałbym zrobić do tego takie same drugie menu, które bym musial wyłączyć i pobierać z niego tylko same linki, do których dopisywałbym kotwicę i wrzucał do drugiego menu jako link zewnętrzy.

A może jednak da się to zrobić jakoś inaczej, bez większego kombinowania, czyli poprostu edytując łącza... może jakiś moduł czy inny dodatek?

Bazyl
01-05-2010, 12:57
Eeee...
Drugie menu nie jest Ci do niczego potrzebne. @KYCu podał dobre rozwiązanie.

-Miszczu-
01-05-2010, 13:01
Ale się zbłaźniłem :) Macie rację... nie wiem dlaczego wydawalo mi się, że link zewnętrzny nie tworzy żadnego łącza.

KYCu i bazyl, dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.