PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprzypisany!



Nowy1234
01-05-2010, 15:30
Ludzie, błagam, pomóżcie!
Jak zrobić tak, żeby autorzy nie mogli pisać artykułów nieprzypisanych?
Chodzi mi o zwykły edytor artykułów wrzucony na stronę. Wszystko świetnie, ale nie mogę pozwolić na pisanie nieprzypisanych artykułów.
WD Sbmit nie wchodzi w grę.

michal1233
01-05-2010, 21:09
Po prostu poinformuj administratorów o tym aby dodawali artykuły do odpowiednich sekcji i kategorii.

Nowy1234
01-05-2010, 23:19
To ja jestem administartorem. Chcę zrobić tak, żeby użytkownicy sami pisali artykuły. Zrobiłem już że są one automatycznie publikowane, chcę się pozbyć kategorii i sekcji nieprzypisanej w edytorze wspomnianym.

seba.adm
02-05-2010, 01:09
Ludzie, błagam, pomóżcie!
Nie dość że nie raczyłeś się nawet przywitać, pisząc pierwszy post na tym Forum, to jeszcze wykrzykujesz na lewo i prawo, jak by nie wiadomo jak ważny był twój problem. Jeżeli chciałeś w ten sposób zwrócić na siebie uwagę, to moje gratulacje - udało ci się.

Skoro jak już sam zauważyłeś że jesteś "Administratorem", to znaczy że Ty decydujesz, komu nadajesz uprawnienia do pisania artykułów. Jeżeli osoba z takimi uprawnieniami nie potrafi wykonać prostej czynności, jaką jest wybór odpowiedniej kategorii i sekcji, to wybacz ale z jakiej racji ma ona posiadać uprawnienia autora lub redaktora.

Wszystko świetnie, ale nie mogę pozwolić na pisanie nieprzypisanych artykułów.Jeżeli nie możesz na to pozwolić, a jako Administrator powinieneś zadbać o przejrzysty układ strony (chyba że Tobie nie zależy - ale to już inna kwestia), to ustal zasady publikacji artykułów, a odpowiednie uprawnienia nadaj tylko tym, którzy potrafią się do nich dostosować. Jeżeli Ty nie masz czasu się tym zająć, wyznacz osobę, nadaj uprawnienia "Wydawcy" - i niech ona się tym zajmie. Poczytaj na temat odpowiednich uprawnień użytkowników (http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_dla_operator%C3%B3w#Jak_przebiega_praca_z_J oomla.3F), a na pewno znajdziesz jakieś sensowne rozwiązanie.

Nowy1234
02-05-2010, 09:22
Jeżeli osoba z takimi uprawnieniami nie potrafi wykonać prostej czynności, jaką jest wybór odpowiedniej kategorii i sekcji, to wybacz ale z jakiej racji ma ona posiadać uprawnienia autora lub redaktora.


Z jakiej racji? Mój portal to właśnie taka koncepcja, że każdy może pisać i tego nie mogę zmienić i nie zmienię. Ustawiłem tak, że każdy nowy użytkownik jest autorem, bo bez tego nie mógłby pisać artykułów.
Mój problem polega na tym, że w edytorze pośród kategorii i sekcji jest "Nierzypisany". Jedyne czego chcę to się tego pozbyć.

Jola
02-05-2010, 17:11
Witam,
można to osiągnąć modyfikując plik components/com_content/views/article/view.html.php funkcja _buildEditLists()
Po pierwsze - po

$db = & JFactory::getDBO();(l. 289) dopisać:

$user =& JFactory::getUser();Po drugie - przed kodem:

$sections[] = JHTML::_('select.option', '0', JText::_('Uncategorized'), 'id', 'title');(l. 299) dopisać:

if($user->get('gid') != 19)Po trzecie - przed kodem:

$categories[] = $cat; (l. 354) dopisać:

if($user->get('gid') != 19)Zmiany te spowodują, ze autor nie będzie miał możliwości wyboru sekcji i kategorii Nieprzypisanej.
Niestety modyfikacja może zostać utracona podczas aktualizacji Joomla - wówczas zmiany należy wprowadzić ponownie.

Nowy1234
02-05-2010, 21:58
:O
Jest to moje drugie konto tutaj. Na poprzednim zdążyłem poznać ludzi na tym forum. Jesteś pierwszą osobą, która w normalny sposób wszystko dokładnie wytłumaczyła. Oczywiście dostaniesz punkt reputacji :)
Sprawdzę to rozwiązanie :)

EDIT: KOCHAM PANIĄ :*

EDIT 2: Radzę wrzucić ten poradnik do WikiJoomli. Naprawdę przydatne!

alex51
03-05-2010, 07:21
Ameryki nie odkryłeś, stwierdzając fachowość i altruistyczna postawę prezentowaną przez @Jolaass. Sam też jestem jej wielkim fanem i pozostaję pod nieustającym wrażeniem jej postawy. Uważam jednak za mocno niesprawiedliwą i przesadzoną Twoją ocenę pozostałych, których zdążyłeś poznać w swoim poprzednim wcieleniu. Czyżbyś zdążył podpaść, że potrzebne Ci było kolejne konto i stad ten sarkazm?

Nowy1234
03-05-2010, 09:12
Nie nazwałbym tego tak. Po prostu na poprzednim koncie pytałem już o to, a temat został zakopany, nikt nie odpowiedział... (można powiedzieć, że każdy mój kolejny temat był wręcz olewany). Wiem, że są też inni użytkownicy, ale wielu woli napisać "poszukaj sobie" niż po prostu pomóc. Pan mi też kiedyś pomógł, za co bardzo dziękuję :)