PDA

Zobacz pełną wersję : sobisef i cloning too



bogdanbojarski
01-05-2010, 22:00
Witam.
próbowałem sklonować sobisef, ale przy instalacji wyskakuje błąd:
Plik XML-Setup nie istnieje w tej paczce (66).
Choć plik jest w paczce.

alex51
02-05-2010, 08:58
Czy na pewno instalowałeś ten dodatek za pomocą instalatora dostępnego w Sobo2 (Menedżer wtyczek)?
Ewentualnie możesz skorzystać z tego samego dodatku, sklonowanego przeze mnie:

Edycja:
Poprawiłem załącznik, teraz powinien się instalować, mnie się to udało.

bogdanbojarski
02-05-2010, 09:02
Na pewno. Ale wyczytałem gdzieś, że joomla ma problem z parsowaniem xml pod php5, mozliwe? Dzieki za odpowiedź.

alex51
02-05-2010, 09:43
Jednak jest coś nie tak z tym dodatkiem, sklonowany faktycznie nie chce się zainstalować. Może gdzieś zrobiłem błąd w klonowaniu? Postaram się na spokojnie jeszcze raz przeanalizować tą procedurę.

Edycja:
Poprawiony klon dodatku wstawiłem ponownie we wcześniejszym załączniku. Proszę przetestować czy da się go teraz zainstalować (mnie to się udało).

bogdanbojarski
02-05-2010, 10:23
Analizowałem. Klonowanie zmienia ciągi Sobi2 i SOBI2 SOBI, sobi na nazwę klonu. I niby wszystko jest ok, a nie chce.

alex51
02-05-2010, 10:29
Podstawowe pytanie dotyczyło sklonowania i instalacji dodatku sobisef. Proponuje pobrać klon SOBI2 (http://pliki.joomla.pl/katalog/katalogi-i-dokumentacja/katalogi/klon-sobi2.html) oraz plik języka polskiego (http://pliki.joomla.pl/katalog/tlumaczenia/.rozszerzen-joomla-1.5/klon-sobi2%3a-lang-pl.html) do niego, oba dostępne w naszej plikowni. Po zainstalowaniu sprawdź możliwość doinstalowania dodatku SobiSEFdir, dostępnego w załączniku.

bogdanbojarski
02-05-2010, 11:02
Ja rozumiem, ale mój klon nosi nazwę airlines i mam ich kilka. Dlatego nie zadziała. Może cos robię nie tak.
Tworzę ktalog, rozpakuwuję plik sobisef.zip wgrywam do katalogu clone_sobi.sh. Wydaję polecenie sh clone_sobi.sh. wpisuję nazwę airlines. Skrypt miele i ciągi są zmienione. Pakuję w zipa. Instaluję przez menadżer wtyczek i wyskakuje błąd, ze nie może znaleźć pliku xml.
Przepraszam za upierdliwość, ale tak się dzieje z każdym klonem. Może instalator wtyczek w w klonie sobi ma coś niezmienione? Nie wiem, który plik odpowiada za instalację wtyczek.
System na którym robię to Ubuntu 9.10, php5

alex51
02-05-2010, 12:12
Również na Ubuntu 9.10 robiłem klon SOBI2, korzystając dokładnie z >>filmu<< (http://www.sigsiu.net/forum/index.php?topic=9747.0) opublikowanego przez Radka Suskiego. Podobnie wszystkie dodatki i moduły sklonowałem, uważając jedynie aby instalatory nie były podwójnie spakowane. Żaden z nich nie powoduje problemów przy instalacji.

bogdanbojarski
02-05-2010, 12:52
To nie rozumiem. Ale dzięki za pomoc.

---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

Jezu, ale jestem głupi. Po prostu źle pakowałem. Wielkie dzięki i przepraszam za kłopot.

dubliner
18-05-2010, 06:54
Witam
mam problemz klonem sef, ale u mnie wyskakuje błąd "problem z kopiowaniem plików(184)". Udało mi sie poprawnie sklonować i zainstalować pakiet języka polskiego i teraz walczę z SEF, sprawdziłem wszystkie pliki i nazwy sobi są wszędzie zmienione, może jest to problem z błędną ścieżką dostępu? Czy ktoś miał podobny problem?

bogdanbojarski
18-05-2010, 07:03
A może prawa dostepu do katalogu?

dubliner
18-05-2010, 17:04
sprawdziłem, wszystkie są ok. Chyba się jednak domyślam powodu, dałem klonowi nazwę USLUGI zamiast uslugi, i tak się zastanawiam czy potem przy zamianie nazw, nie powoduje to komplikacji, wieczorem sprawdzę