PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery jak zaktualizować?



hizel
02-05-2010, 16:44
Mam Phoca Gallery w wersji 2.02 chciałbym ją zaktualizować do ostatniej wersji. Jak to zrobić?
Mam Joomla 1.5.17

alex51
02-05-2010, 16:58
Pewnie żartujesz, ale odpowiem poważnie - należy pobrać najnowszą wersję, może masz przycisk w galerii po stronie zaplecza =>Sprawdź wersję. Jeśli nie masz, to ze strony producenta (http://www.phoca.cz) pobierz najnowszą stabilną wersję 2.6.2, lub 2.7.0 Beta i ją zainstaluj, wskazując opcje aktualizacji - upgrade. Odinstalowanie starej wersji nie jest wymagane. Tylko po co ja to wszystko opisuję, skoro masz to podane też u producenta (http://www.phoca.cz/documentation/category/2-phoca-gallery-component), nawet możesz sobie bezpośrednio na tej stronie wybrać język polski, więc zapraszam.

hizel
02-05-2010, 18:01
Raczej nie żartuje bo usiłowałem już zaaktualizować ale po aktualizacji nie było już galerii tylko napis "nieznany błąd". Dobrze że miałem kopię plików. i po wgraniu ich znowu mam galerię ale w wersji 2.02.

"wskazując opcje aktualizacji - upgrade" gdzie to się wybiera? Daje wczytaj plik i zainstaluj ale wyboru opcji nie widzę.

alex51
02-05-2010, 18:11
Robiąc jakiekolwiek aktualizacje dobrze mieć wcześniej przygotowane kopie plików systemowych i kopie bazy danych. Skoro pojawił się problem z typową aktualizacją można zawsze odinstalować ten komponent i zainstalować najnowszą wersję, mając świadomość możliwości powrotu w razie ewentualnych problemów do wersji wcześniejszej.

hizel
02-05-2010, 19:22
Może gdzieś robię błąd przy tej aktualizacji? Tylko nie wiem gdzie. Nie chciałbym odinstalowywać starej wersji i instalować nowej bo wiąże się to z wgrywaniem zawartości galerii na nowo a tego chciałbym uniknąć. Gzie niby ma się pojawić wybór instalacja czy upgrade?

alex51
03-05-2010, 06:57
Nie wiem czy aktualizacja z tak starej wersji (napisałeś, że używasz wersji 2.02) będzie przebiegać w typowy sposób. Aktualizując z nieco nowszych wersji do ostatnio wydawanych (a wersja 2.7.0 już nie jest beta) spowoduje pokazanie się tego ekranu w pierwszym etapie instalacji komponentu.

2527

Klikając w przycisk Upgrade wgrywasz nową wersję bez usuwania istniejących tabel w bazie danych. Należy jeszcze później doinstalować plik języka polskiego.

hizel
03-05-2010, 23:33
A czy z wersji 2,5 na 2,7 na pewno zadziała? Sprawdzał ktoś?

TLo
04-05-2010, 10:30
Wczoraj aktualizowałem z wersji 2.5.8 do 2.7. I poszło bez najmniejszych problemów, co było dla mnie zaskoczeniem o tyle, że wcześniejsze aktualizacje - z 2.5.8. na 2.6.X - wywalały się jak jeden mąż... Myślę, że możesz próbować bez większych obaw. Ale backup zrób :)