PDA

Zobacz pełną wersję : działanie wyszukiwarki na forum



abbadona
04-05-2010, 13:54
Witam,
piszę tutaj bo nie znalazłem rozsądnego miejsca w innym dziale. Chodzi o wyszukiwarkę na forum. Słusznym zapewne jest blokowanie w wyszukiwarce słów dwuliterowych ale jak mam znaleźć pomoc nt K2? :(
Może by tak stworzyć coś w rodzaju whitelist? (pierwsze słowo jakie proponuję to "K2")
Podobnie zresztą jest w plikowni na joomla.pl pliki K2 są ale znalezienie ich przez wyszukiwarkę jest niemożliwe.

trzepiz
04-05-2010, 14:10
Witam, słuszna uwaga.

K2 zostało dodane do whitelist jednak wyszukiwarka dalej milczy. Jest to efektem tego, że indeks dla szukajki został zbudowany na podstawie 4 znaków ( K2 się nie został dodany do indeksu). Dopiero po kolejnej przebudowie indexu dla szukajki będzie dostępny. Niestety przebudowa indeksu dla szukajki to straszne obciążenie dla serwera (pomijając już czas trwania takiej operacji). Mam jednak na uwadze, że zabieg taki będzie potrzebny. Przebudowę indeksu zaplanuję na weekend w porach nocnych, tak aby nikt nie ucierpiał na ograniczonym dostępie do forum.

PS: jak macie jeszcze jakieś propozycje słów kluczowych, które powinny znaleźć się w szukajce a mają mniej niż 4 znaki to proszę o ich podanie.

abbadona
04-05-2010, 14:23
Nie wiem ile tak na prawdę słow znajdzie się na whitelist bo - myślę na gorąco - wydaje mi się, że powinna ona dotyczyć generalnie nazw własnych. Czy są jakieś inne dodatki z dwuliterowymi nazwami? Nie wiem na ile K2 jest popularne wśród polskich użytkowników joomla. Bo jeśli jest to może wystarczy otworzyć dział w forum "Rozszerzenia"? Choć nie rozwiązuje to problemu zindeksowania dotychczasowych postów związanych z K2.