PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd na stronie profilu użytkownika



zuypan
04-05-2010, 18:29
Witajcie.
Na portalu który pomagam współtworzyć pojawił się problem: http://i41.tinypic.com/2ekm35w.jpg
jak widać wszystko jest "niepoukładane" (poszczególne części zachodzą na siebie) poza tym, menu, z którego można wybrać wysyłanie wiadomości itd również jest za małe i treści w nim zawarte nachodzą jedna na drugą. Kolejną sprawą jest, że np. po najechaniu na wiadomości podmenu wysuwa się na dół a pożądanym efektem było by wysunięcie w prawo. Jak to zmienić? Szukałem odpowiedniego pliku jednak powiem szczerze nie za bardzo mi to idzie...
Pozdrawiam

zuypan
07-05-2010, 12:37
Więc jak pomoże mi ktoś? to dość pilne...

moje
07-05-2010, 13:46
Musisz poprawić kod css odpowiedzialny za elementy na stronie użytkownika. A co do menu wysuwanego to sprawdź w ustawieniach danego modułu menu, jak tam jest wszystko dobrze to popraw kod css który dotyczy tego (modułu) menu.

zuypan
10-05-2010, 17:56
Moglibyście mi to jakoś "przybliżyć" ? Nie nam się na joomli, nigdy nie lubiałem bawić się cms'ami jednak sytuacja zmusza mnie do interweniowania i pomagania przy stronie znajomych. Który to plik odpowiadający za wygląd strony użytkownika? I czy ktoś ma pojęcie gdzie w css szukać tego menu rozwijanego? Jest to dość pilna sprawa a ja kompletnie się na joomli nie znam i pojawia się problem...

palyga007
10-05-2010, 18:03
Pobierz dodatek Firebug dla Firefox. Pozwala on na podglądanie kodu strony oraz jego modyfikacje "na żywo".
Znacząco ułatwi Ci to pracę.

Pozdrawiam.

zuypan
11-05-2010, 16:06
znalazłem, że menu nazywa się: cbMenu jednak nigdzie nie mogę zneleźć takiego moda. Ktoś wie czym takie menu się je? czy ma ono jakieś ustawienia? Jeśli nie to powiedzcie mi chociaż co w tym css'ie odpowiada ze wysuwanie się "podmenu"
***** menu BestCSS *****/
@media print { .cbMenu, .cbSSmenu { visibility:hidden; } }
/* BestCSS Menu Functional: */
.cbpMenu { margin: 0px; padding: 0px; z-index: 4; }
.cbMenu, .cbSSmenu {margin: 0px !important; padding: 0px !important; white-space: nowrap; text-align: left; float: left; list-style: none outside none !important;
width: 8em !important; }
.cbMenu ul { position: absolute; left: auto; z-index: 32001; } /* second-level lists */
.cbMenu ul ul { margin: -1em 0px 0px 10em; z-index: 32001; } /* third-and-above-level lists N/A yet */
.cbMenu span, .cbSSmenu span { display: none; }
.cbMenu a { text-align: center; }
.cbSSmenu a { text-align: left; display: block; width: 100% !important; }
.cbSSmenu li { list-style: none outside none; display: block; width: 100% !important; }
html>body .cbMenu a, html>body .cbMenu a:visited, html>body .cbMenu a:hover, html>body .cbMenu a:active,
html>body .cbSSmenu a, html>body .cbSSmenu a:visited, html>body .cbSSmenu a:hover, html>body .cbSSmenu a:active { width:auto !important; }
.cbSSmenu img { margin-right: 8px; border: none; }
.cbSSmenu img.hr { margin: 1px 0px 1px 0px; display:block; width:100% !important; height:1px; }
#conteneurmenu { height: 40px; }
/* BestCSS Menu Decoration: */
.cbMenu, .cbSSmenu {
background-color:#F0F0F0;
color:#6D6D6C;
font-size:12px;
font-weight:bold;
font-family:Arial,Verdana,sans-serif;
border:1px solid #CDCDCC;
padding:0px;
}
.cbMenu {
margin-right: 0.5em !important;
background: url("menu_pro2.jpg") #F0F0F0;
color:#606060;
}
.cbSSmenu {
width: auto !important;
margin-top: 0.3em !important;
}
.cbSSmenu li {
padding:0px !important;
margin:0px !important;
background: url("menu_pro2.jpg") #F0F0F0;
border-bottom: 1px solid #CDCDCC;
border-right: 1px solid #CDCDCC;
width:auto !important;
}
.cbMenu a, .cbSSmenu a, .cbMenu a:link, .cbMenu a:visited, .cbMenu a:hover, .cbSSmenu a:link, .cbSSmenu a:visited, .cbSSmenu a:hover {
display: block;
color:#606060;
text-decoration:none;
font-family:Arial,Verdana,sans-serif;
font-size: 12px;
margin: 0px;
padding: 2px;
}
.cbSSmenu a, .cbSSmenu a:link, .cbSSmenu a:visited, .cbSSmenu a:hover {
padding-left: 5px;
padding-right: 3px;
}
.cbSSmenu ul:hover, .cbSSmenu a:hover, .cbSSmenu a:focus, .cbMenu a:hover, .cbMenu a:focus {
background: url("menu_pro1.jpg");
color:#000040;
text-decoration:none;
font-family:Arial,Verdana,sans-serif;
margin:0px;
}

---------- Post dodany 11-05-2010 o 14:06 ---------- Poprzedni post był 10-05-2010 o 17:45 ----------

i jak? macie jakieś rady? to naprawdę BARDZO PILNE